Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2006 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2006, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 44/2006 privind azilul în România
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:236 74 53 19 39 18 14 11 8
- voturi pentru (DA):230 70 53 17 39 18 14 11 8
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:2 1 - 1 - - - - -
- nu au votat:2 1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu - DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PRM DA
49. Constantinescu Anca PD-L DA
50. Constantinescu Viorel PSD DA
51. Diaconescu Marin - DA
52. Diaconescu Renică PC DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Dumitru PRM DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD -
61. Dumitrescu Liana Minoritati DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Mihai PSD DA
64. Dumitru Ion PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Eserghep Gelil PRM DA
68. Faina Constantin PC DA
69. Fenechiu Relu PNL DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Florea Damian PC DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Georgescu Filip PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurescu Ion PSD DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gubandru Aurel PSD DA
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hanganu Romeo Octavian PC DA
88. Hellvig Eduard Raul PC DA
89. Hoban Ioan PNL DA
90. Hoinaru Marian PNL DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ifrim Mircea PRM -
94. Ignat Miron Minoritati DA
95. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
96. Ionescu Daniel PSD DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iordache Grațiela Denisa PC DA
99. Iriza Marius PRM DA
100. Iustian Mircea Teodor PNL DA
101. Kelemen Hunor UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kovacs Attila UDMR DA
104. Lakatos Petru UDMR DA
105. Lambrino Radu PD-L DA
106. Lari-Iorga Leonida - DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Macaleți Costică PSD DA
109. Magheru Paul PRM DA
110. Man Mircea PD-L DA
111. Manda Iulian Claudiu PSD DA
112. Manolescu Oana Minoritati DA
113. Manta Pantelimon PC DA
114. Marian Dan Mihai PNL DA
115. Marin Constantin PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Máté András-Levente UDMR DA
118. Matei Cătălin Lucian PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Mătușa Tudor PRM DA
123. Meir Nati - DA
124. Merce Ilie PRM DA
125. Micula Cătălin PNL DA
126. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
127. Mircea Costache PRM DA
128. Mironescu Laurențiu PD-L DA
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
130. Mitrea Manuela PSD DA
131. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
132. Mînzînă Ion PRM DA
133. Mocanu Alexandru PD-L DA
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Moldovan Emil Radu PSD DA
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Movilă Petru PD-L DA
140. Munteanu Ioan PSD DA
141. Nassar Rodica PSD DA
142. Năstase Adrian PSD DA
143. Nechita Aurel PSD DA
144. Nedelcu Gabriela PSD DA
145. Nica Dan PSD DA
146. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
147. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
149. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
150. Nițulescu Teodor PSD NU
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Olarean Aurel PD-L DA
153. Oltean Ioan PD-L DA
154. Olteanu Bogdan PNL DA
155. Ovidenie Costel - DA
156. Palăr Ionel PNL DA
157. Paveliu Marian Sorin PNL DA
158. Petrea Constantin PD-L DA
159. Plumb Rovana PSD DA
160. Ponta Victor-Viorel PSD DA
161. Popa Nicolae PC DA
162. Popescu Florin Aurelian PNL DA
163. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
164. Preda Cezar-Florin PD-L DA
165. Preda Ion PNL DA
166. Pruteanu Vasile PNL DA
167. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
168. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
169. Pușcaș Vasile PSD DA
170. Pușcă Mircea Valer PNL DA
171. Racoceanu Viorel PD-L DA
172. Radan Mihai Minoritati DA
173. Raicu Romeo Marius PD-L DA
174. Rădulescu Cristian PD-L DA
175. Rogin Marius PD-L DA
176. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
177. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
178. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
179. Rușanu Dan Radu PNL DA
180. Sanda Victor PSD NU
181. Sandu Gabriel PNL DA
182. Sandu-Capră Mihai PNL DA
183. Sasu Ion PSD DA
184. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
185. Săpunaru Nini PNL DA
186. Sârb Gheorghe PSD DA
187. Sârbu Marian PSD DA
188. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
189. Scutaru Adrian George PNL DA
190. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sirețeanu Mihail PSD DA
193. Sóki Béla UDMR DA
194. Soporan Vasile Filip PSD DA
195. Stan Ioan PSD DA
196. Stănescu Cristian PRM DA
197. Stănescu Mircea PD-L DA
198. Stoica Ion - DA
199. Străchinaru Petre PD-L DA
200. Strungă Emil PNL DA
201. Știrbeț Cornel PNL DA
202. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
203. Știucă Alecsandru PSD DA
204. Tabără Valeriu PD-L DA
205. Tamás Sándor UDMR DA
206. Tămagă Constantin PSD DA
207. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
208. Tărniceru Petru PSD DA
209. Teodorescu George Alin PSD DA
210. Timar Liviu PSD DA
211. Timiș Ioan PSD DA
212. Toma Florentina Marilena PSD DA
213. Toma Horia-Victor PNL DA
214. Toró Tiberiu UDMR DA
215. Tudor Constantin PC DA
216. Tudor Marcu PRM DA
217. Turcan Raluca PNL DA
218. Țundrea Ioan PC DA
219. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
220. Ujeniuc Dragoș PNL DA
221. Ungureanu Petre PNL DA
222. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
223. Ursărescu Dorinel PNL DA
224. Vainer Aurel Minoritati DA
225. Varga Attila UDMR DA
226. Vasile Aurelia PSD DA
227. Vălean Adina Ioana PNL DA
228. Văsioiu Horia PD-L DA
229. Vlădoiu Aurel PSD DA
230. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
231. Voinea Florea PSD DA
232. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
233. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
234. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
235. Zegrean Augustin PD-L DA
236. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 27 septembrie 2021, 21:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro