Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2006 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2006, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
PL 335/2005 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 109/2005 privind transporturile rutiere
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:233 73 53 17 38 18 15 11 8
- voturi pentru (DA):223 69 52 15 37 17 14 11 8
- voturi împotrivă (NU):3 2 - 1 - - - - -
- abțineri:3 2 - 1 - - - - -
- nu au votat:4 - 1 - 1 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buda Daniel PD-L -
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Calimente Mihăiță PNL -
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu - DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Codîrlă Liviu PRM DA
50. Constantinescu Anca PD-L DA
51. Constantinescu Viorel PSD DA
52. Diaconescu Marin - DA
53. Diaconescu Renică PC DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
60. Dumitrescu Liana Minoritati DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Eserghep Gelil PRM DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC -
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Georgescu Filip PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghe Valeriu PNL DA
77. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurescu Ion PSD DA
81. Gonțea Ion PD-L DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gubandru Aurel PSD DA
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Hanganu Romeo Octavian PC DA
87. Hellvig Eduard Raul PC DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Hoinaru Marian PNL DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PSD NU
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PC DA
97. Iriza Marius PRM DA
98. Iustian Mircea Teodor PNL DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR -
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Lari-Iorga Leonida - DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM DA
108. Man Mircea PD-L DA
109. Manda Iulian Claudiu PSD Abținere
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PC DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
118. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Mătușa Tudor PRM DA
121. Meir Nati - DA
122. Merce Ilie PRM DA
123. Micula Cătălin PNL DA
124. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
125. Mircea Costache PRM DA
126. Mironescu Laurențiu PD-L DA
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
128. Mitrea Manuela PSD DA
129. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
130. Mînzînă Ion PRM DA
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohora Tudor PSD DA
134. Moisoiu Adrian PRM Abținere
135. Moldovan Emil Radu PSD DA
136. Momanu Corneliu PNL DA
137. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
138. Movilă Petru PD-L DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Nassar Rodica PSD DA
141. Năstase Adrian PSD DA
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Nedelcu Gabriela PSD DA
144. Nica Dan PSD Abținere
145. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
146. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
148. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
149. Nițulescu Teodor PSD NU
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Olarean Aurel PD-L DA
152. Oltean Ioan PD-L DA
153. Olteanu Bogdan PNL DA
154. Ovidenie Costel - DA
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Petrea Constantin PD-L DA
157. Plumb Rovana PSD DA
158. Ponta Victor-Viorel PSD DA
159. Popa Nicolae PC DA
160. Popescu Florin Aurelian PNL DA
161. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
162. Preda Cezar-Florin PD-L DA
163. Preda Ion PNL DA
164. Pruteanu Vasile PNL DA
165. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
166. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
167. Pușcaș Vasile PSD DA
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Racoceanu Viorel PD-L DA
170. Radan Mihai Minoritati DA
171. Raicu Romeo Marius PD-L DA
172. Rădulescu Cristian PD-L DA
173. Rogin Marius PD-L DA
174. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
175. Rus Ioan Aurel PRM NU
176. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
177. Rușanu Dan Radu PNL DA
178. Sanda Victor PSD DA
179. Sandu Gabriel PNL DA
180. Sandu-Capră Mihai PNL DA
181. Sasu Ion PSD DA
182. Săniuță Marian-Florian PSD DA
183. Săpunaru Nini PNL DA
184. Sârb Gheorghe PSD DA
185. Sârbu Marian PSD DA
186. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
187. Scutaru Adrian George PNL DA
188. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Sirețeanu Mihail PSD DA
191. Sóki Béla UDMR DA
192. Soporan Vasile Filip PSD DA
193. Stan Ioan PSD DA
194. Stănescu Cristian PRM DA
195. Stănescu Mircea PD-L DA
196. Stoica Ion - DA
197. Străchinaru Petre PD-L DA
198. Strungă Emil PNL DA
199. Știrbeț Cornel PNL DA
200. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
201. Știucă Alecsandru PSD DA
202. Tabără Valeriu PD-L DA
203. Tamás Sándor UDMR DA
204. Tămagă Constantin PSD DA
205. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
206. Tărniceru Petru PSD DA
207. Timar Liviu PSD DA
208. Timiș Ioan PSD DA
209. Todoran Pavel PSD DA
210. Toma Florentina Marilena PSD DA
211. Toma Horia-Victor PNL DA
212. Toró Tiberiu UDMR DA
213. Tudor Constantin PC DA
214. Turcan Raluca PNL DA
215. Țundrea Ioan PC DA
216. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
217. Ujeniuc Dragoș PNL DA
218. Ungureanu Petre PNL DA
219. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
220. Ursărescu Dorinel PNL DA
221. Vainer Aurel Minoritati DA
222. Varga Attila UDMR DA
223. Vasile Aurelia PSD DA
224. Vălean Adina Ioana PNL DA
225. Văsioiu Horia PD-L DA
226. Vlădoiu Aurel PSD DA
227. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
228. Voinea Florea PSD DA
229. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
230. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
231. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
232. Zegrean Augustin PD-L DA
233. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 28 septembrie 2021, 4:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro