Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2006 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2006, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 472/2005 privind transporturile rutiere
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:233 73 53 19 38 16 14 12 8
- voturi pentru (DA):208 61 53 13 37 15 13 10 6
- voturi împotrivă (NU):13 6 - 5 - 1 - 1 -
- abțineri:8 6 - - 1 - - - 1
- nu au votat:4 - - 1 - - 1 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal István UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Baban Ștefan PRM NU
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
19. Bivolaru Ioan PSD NU
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Borbély László UDMR DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Brînză William Gabriel PD-L DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati NU
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călian Petru PC DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu - -
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PRM DA
49. Constantinescu Anca PD-L DA
50. Constantinescu Viorel PSD DA
51. Diaconescu Marin - Abținere
52. Diaconescu Renică PC DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Dumitru PRM DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
61. Dumitrescu Liana Minoritati DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Mihai PSD DA
64. Dumitru Ion PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Eserghep Gelil PRM DA
68. Faina Constantin PC DA
69. Fenechiu Relu PNL DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Florea Damian PC -
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Georgescu Filip PSD Abținere
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurescu Ion PSD DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gubandru Aurel PSD Abținere
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hellvig Eduard Raul PC DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Hoinaru Marian PNL DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PSD NU
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PC DA
97. Iriza Marius PRM DA
98. Iustian Mircea Teodor PNL DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Lari-Iorga Leonida - DA
105. Longher Ghervazen Minoritati -
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM DA
108. Man Mircea PD-L DA
109. Manda Iulian Claudiu PSD NU
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PC DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
118. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Mătușa Tudor PRM DA
121. Meir Nati - DA
122. Merce Ilie PRM DA
123. Micula Cătălin PNL DA
124. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
125. Mircea Costache PRM -
126. Mironescu Laurențiu PD-L DA
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
128. Mitrea Manuela PSD DA
129. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
130. Mînzînă Ion PRM DA
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohora Tudor PSD DA
134. Moisoiu Adrian PRM NU
135. Moldovan Emil Radu PSD DA
136. Momanu Corneliu PNL DA
137. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
138. Movilă Petru PD-L Abținere
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Nassar Rodica PSD DA
141. Năstase Adrian PSD DA
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Nedelcu Gabriela PSD DA
144. Nica Dan PSD Abținere
145. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
146. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
148. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
149. Nițulescu Teodor PSD NU
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Olarean Aurel PD-L DA
152. Oltean Ioan PD-L DA
153. Olteanu Bogdan PNL DA
154. Ovidenie Costel - DA
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Paveliu Marian Sorin PNL DA
157. Petrea Constantin PD-L DA
158. Plumb Rovana PSD DA
159. Ponta Victor-Viorel PSD DA
160. Popa Nicolae PC DA
161. Popescu Florin Aurelian PNL DA
162. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
163. Preda Cezar-Florin PD-L DA
164. Preda Ion PNL DA
165. Pruteanu Vasile PNL DA
166. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
167. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
168. Pușcaș Vasile PSD DA
169. Pușcă Mircea Valer PNL DA
170. Racoceanu Viorel PD-L DA
171. Radan Mihai Minoritati DA
172. Raicu Romeo Marius PD-L DA
173. Rădulescu Cristian PD-L DA
174. Rogin Marius PD-L DA
175. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
176. Rus Ioan Aurel PRM NU
177. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
178. Rușanu Dan Radu PNL DA
179. Sanda Victor PSD Abținere
180. Sandu Gabriel PNL DA
181. Sandu-Capră Mihai PNL DA
182. Sasu Ion PSD DA
183. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
184. Sârb Gheorghe PSD DA
185. Sârbu Marian PSD DA
186. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
187. Scutaru Adrian George PNL DA
188. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Sirețeanu Mihail PSD DA
191. Sóki Béla UDMR DA
192. Soporan Vasile Filip PSD DA
193. Stan Ioan PSD DA
194. Stănescu Cristian PRM DA
195. Stănescu Mircea PD-L DA
196. Stoica Ion - DA
197. Străchinaru Petre PD-L DA
198. Strungă Emil PNL DA
199. Știrbeț Cornel PNL DA
200. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
201. Știucă Alecsandru PSD DA
202. Tabără Valeriu PD-L DA
203. Tămagă Constantin PSD Abținere
204. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
205. Tărniceru Petru PSD DA
206. Timar Liviu PSD DA
207. Timiș Ioan PSD DA
208. Todoran Pavel PSD DA
209. Toma Florentina Marilena PSD DA
210. Toma Horia-Victor PNL DA
211. Toró Tiberiu UDMR DA
212. Tudor Constantin PC DA
213. Tudor Marcu PRM NU
214. Turcan Raluca PNL DA
215. Țundrea Ioan PC DA
216. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
217. Ujeniuc Dragoș PNL DA
218. Ungureanu Petre PNL DA
219. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
220. Ursărescu Dorinel PNL DA
221. Vainer Aurel Minoritati DA
222. Varga Attila UDMR DA
223. Vasile Aurelia PSD NU
224. Vălean Adina Ioana PNL DA
225. Văsioiu Horia PD-L DA
226. Vlădoiu Aurel PSD DA
227. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
228. Voinea Florea PSD DA
229. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
230. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
231. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
232. Zegrean Augustin PD-L DA
233. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 27 septembrie 2021, 23:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro