Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2006 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2006, ora 12:45

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
PL 100/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.255/1998 privind protecția noilor soiuri de plante
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:235 74 53 21 37 16 14 12 8
- voturi pentru (DA):229 68 53 21 37 16 14 12 8
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:5 5 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal István UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călian Petru PC DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu - DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Constantinescu Viorel PSD DA
50. Diaconescu Marin - DA
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
60. Dumitrescu Liana Minoritati DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
63. Dumitriu Mihai PSD DA
64. Dumitru Ion PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Eserghep Gelil PRM DA
68. Faina Constantin PC DA
69. Fenechiu Relu PNL DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Florea Damian PC DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Georgescu Filip PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurescu Ion PSD DA
81. Gonțea Ion PD-L DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gubandru Aurel PSD DA
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Hanganu Romeo Octavian PC DA
87. Hellvig Eduard Raul PC DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Hoinaru Marian PNL DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Ifrim Mircea PRM DA
93. Ignat Miron Minoritati DA
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PSD DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iordache Grațiela Denisa PC DA
98. Iriza Marius PRM DA
99. Iustian Mircea Teodor PNL DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lambrino Radu PD-L DA
105. Lari-Iorga Leonida - DA
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Macaleți Costică PSD DA
108. Magheru Paul PRM DA
109. Manda Iulian Claudiu PSD DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PC DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
118. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Mătușa Tudor PRM DA
121. Meir Nati - DA
122. Merce Ilie PRM DA
123. Micula Cătălin PNL DA
124. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
125. Mircea Costache PRM DA
126. Mironescu Laurențiu PD-L DA
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
128. Mitrea Manuela PSD DA
129. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
130. Mînzînă Ion PRM DA
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohora Tudor PSD DA
134. Moisoiu Adrian PRM DA
135. Moldovan Emil Radu PSD DA
136. Momanu Corneliu PNL DA
137. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
138. Movilă Petru PD-L DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Nassar Rodica PSD DA
141. Năstase Adrian PSD DA
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Nedelcu Gabriela PSD DA
144. Nica Dan PSD DA
145. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
146. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
148. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
149. Nițulescu Teodor PSD NU
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Olarean Aurel PD-L DA
152. Oltean Ioan PD-L DA
153. Olteanu Bogdan PNL DA
154. Ovidenie Costel - DA
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Paveliu Marian Sorin PNL DA
157. Petrea Constantin PD-L DA
158. Plumb Rovana PSD DA
159. Ponta Victor-Viorel PSD DA
160. Popa Nicolae PC DA
161. Popescu Florin Aurelian PNL DA
162. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
163. Preda Cezar-Florin PD-L DA
164. Preda Ion PNL DA
165. Pruteanu Vasile PNL DA
166. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
167. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
168. Pușcaș Vasile PSD DA
169. Pușcă Mircea Valer PNL DA
170. Racoceanu Viorel PD-L DA
171. Radan Mihai Minoritati DA
172. Raicu Romeo Marius PD-L DA
173. Rădulescu Cristian PD-L DA
174. Rogin Marius PD-L DA
175. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
176. Rus Ioan Aurel PRM DA
177. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
178. Rușanu Dan Radu PNL DA
179. Sanda Victor PSD Abținere
180. Sandu Gabriel PNL DA
181. Sandu-Capră Mihai PNL DA
182. Sasu Ion PSD DA
183. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
184. Săpunaru Nini PNL DA
185. Sârb Gheorghe PSD Abținere
186. Sârbu Marian PSD DA
187. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
188. Scutaru Adrian George PNL DA
189. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
192. Sóki Béla UDMR DA
193. Soporan Vasile Filip PSD DA
194. Stan Ioan PSD DA
195. Stănescu Cristian PRM DA
196. Stănescu Mircea PD-L DA
197. Stoica Ion - DA
198. Străchinaru Petre PD-L DA
199. Strungă Emil PNL DA
200. Știrbeț Cornel PNL DA
201. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
202. Știucă Alecsandru PSD DA
203. Tabără Valeriu PD-L DA
204. Tămagă Constantin PSD DA
205. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
206. Tărniceru Petru PSD DA
207. Timar Liviu PSD DA
208. Timiș Ioan PSD Abținere
209. Todoran Pavel PSD DA
210. Toma Florentina Marilena PSD DA
211. Toma Horia-Victor PNL DA
212. Toró Tiberiu UDMR DA
213. Tudor Constantin PC DA
214. Tudor Marcu PRM DA
215. Turcan Raluca PNL DA
216. Țundrea Ioan PC DA
217. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
218. Ujeniuc Dragoș PNL DA
219. Ungureanu Petre PNL DA
220. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
221. Ursărescu Dorinel PNL DA
222. Vainer Aurel Minoritati DA
223. Varga Attila UDMR DA
224. Vasile Aurelia PSD DA
225. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
226. Vălean Adina Ioana PNL DA
227. Văsioiu Horia PD-L DA
228. Vlădoiu Aurel PSD DA
229. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
230. Voinea Florea PSD DA
231. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
232. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
233. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
234. Zegrean Augustin PD-L DA
235. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 27 septembrie 2021, 22:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro