Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2006 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2006, ora 12:46

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
PL 78/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 196/2005 privind Fondul pentru mediu
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:236 73 52 20 39 18 14 12 8
- voturi pentru (DA):216 69 50 7 38 18 14 12 8
- voturi împotrivă (NU):9 - - 9 - - - - -
- abțineri:6 3 - 3 - - - - -
- nu au votat:5 1 2 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu - DA
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Codîrlă Liviu PRM NU
50. Constantinescu Anca PD-L DA
51. Constantinescu Viorel PSD DA
52. Diaconescu Marin - DA
53. Diaconescu Renică PC DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Dumitru PRM DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
60. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
61. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
62. Dumitrescu Liana Minoritati DA
63. Dumitrescu Zamfir - DA
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dumitru Ion PSD DA
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Eserghep Gelil PRM DA
69. Faina Constantin PC DA
70. Fenechiu Relu PNL DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Damian PC DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Furo Iuliu Ioan PRM DA
75. Gabor Gheorghe PNL DA
76. Georgescu Filip PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Gheorghe Valeriu PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurescu Ion PSD DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gubandru Aurel PSD DA
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hanganu Romeo Octavian PC DA
88. Hellvig Eduard Raul PC DA
89. Hoban Ioan PNL DA
90. Hoinaru Marian PNL DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ifrim Mircea PRM DA
94. Ignat Miron Minoritati DA
95. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
96. Ionescu Daniel PSD Abținere
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iordache Grațiela Denisa PC DA
99. Iriza Marius PRM NU
100. Iustian Mircea Teodor PNL DA
101. Kelemen Hunor UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kovacs Attila UDMR DA
104. Lakatos Petru UDMR DA
105. Lambrino Radu PD-L DA
106. Lari-Iorga Leonida - DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Macaleți Costică PSD DA
109. Magheru Paul PRM DA
110. Man Mircea PD-L DA
111. Manda Iulian Claudiu PSD DA
112. Manolescu Oana Minoritati DA
113. Manta Pantelimon PC DA
114. Marian Dan Mihai PNL DA
115. Marin Constantin PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Máté András-Levente UDMR DA
118. Matei Cătălin Lucian PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL -
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
121. Mănescu Rareș Șerban PNL -
122. Mătușa Tudor PRM NU
123. Meir Nati - DA
124. Merce Ilie PRM NU
125. Micula Cătălin PNL DA
126. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
127. Mircea Costache PRM NU
128. Mironescu Laurențiu PD-L DA
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
130. Mitrea Manuela PSD DA
131. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
132. Mînzînă Ion PRM NU
133. Mocanu Alexandru PD-L DA
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM Abținere
137. Moldovan Emil Radu PSD DA
138. Momanu Corneliu PNL DA
139. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
140. Movilă Petru PD-L DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Năstase Adrian PSD DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Nedelcu Gabriela PSD DA
146. Nica Dan PSD DA
147. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
148. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
149. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
150. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
151. Nițulescu Teodor PSD -
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Olarean Aurel PD-L DA
154. Oltean Ioan PD-L DA
155. Olteanu Bogdan PNL DA
156. Ovidenie Costel - DA
157. Palăr Ionel PNL DA
158. Petrea Constantin PD-L DA
159. Plumb Rovana PSD DA
160. Ponta Victor-Viorel PSD DA
161. Popa Nicolae PC DA
162. Popescu Florin Aurelian PNL DA
163. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
164. Preda Cezar-Florin PD-L DA
165. Preda Ion PNL DA
166. Pruteanu Vasile PNL DA
167. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
168. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
169. Pușcaș Vasile PSD DA
170. Pușcă Mircea Valer PNL DA
171. Racoceanu Viorel PD-L DA
172. Radan Mihai Minoritati DA
173. Raicu Romeo Marius PD-L DA
174. Rădulescu Cristian PD-L DA
175. Rogin Marius PD-L DA
176. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
177. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
178. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
179. Rușanu Dan Radu PNL DA
180. Sanda Victor PSD Abținere
181. Sandu Gabriel PNL DA
182. Sandu-Capră Mihai PNL DA
183. Sasu Ion PSD DA
184. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
185. Săpunaru Nini PNL DA
186. Sârb Gheorghe PSD DA
187. Sârbu Marian PSD DA
188. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
189. Scutaru Adrian George PNL DA
190. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sirețeanu Mihail PSD DA
193. Sóki Béla UDMR DA
194. Soporan Vasile Filip PSD DA
195. Stan Ioan PSD DA
196. Stănescu Cristian PRM NU
197. Stănescu Mircea PD-L DA
198. Stoica Ion - DA
199. Străchinaru Petre PD-L DA
200. Strungă Emil PNL DA
201. Știrbeț Cornel PNL DA
202. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
203. Știucă Alecsandru PSD DA
204. Tabără Valeriu PD-L DA
205. Tamás Sándor UDMR DA
206. Tămagă Constantin PSD DA
207. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
208. Tărniceru Petru PSD DA
209. Timar Liviu PSD DA
210. Timiș Ioan PSD DA
211. Toma Florentina Marilena PSD DA
212. Toma Horia-Victor PNL DA
213. Toró Tiberiu UDMR DA
214. Tudor Constantin PC DA
215. Tudor Marcu PRM NU
216. Turcan Raluca PNL DA
217. Țundrea Ioan PC DA
218. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
219. Ujeniuc Dragoș PNL DA
220. Ungureanu Petre PNL DA
221. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
222. Ursărescu Dorinel PNL DA
223. Vainer Aurel Minoritati DA
224. Varga Attila UDMR DA
225. Vasile Aurelia PSD DA
226. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
227. Vălean Adina Ioana PNL DA
228. Văsioiu Horia PD-L -
229. Vlădoiu Aurel PSD DA
230. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
231. Voinea Florea PSD DA
232. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
233. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
234. Zamfirescu Dan Dumitru PRM -
235. Zegrean Augustin PD-L DA
236. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 27 septembrie 2021, 22:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro