Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2006 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2006, ora 12:46

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
PL 96/2006 pentru ratificarea Tratatului între România și Republica Ungară privind regimul frontierei de stat româno-ungare, cooperarea și asistența reciprocă, semnat la Bucuresti la 20 octombrie 2005
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:231 72 51 17 39 18 14 12 8
- voturi pentru (DA):211 63 46 12 38 18 14 12 8
- voturi împotrivă (NU):3 2 - 1 - - - - -
- abțineri:8 4 - 4 - - - - -
- nu au votat:9 3 5 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL -
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD -
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD -
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL -
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L -
46. Ciontu Corneliu - DA
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Codîrlă Liviu PRM DA
50. Constantinescu Anca PD-L DA
51. Constantinescu Viorel PSD DA
52. Diaconescu Marin - DA
53. Diaconescu Renică PC DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Dumitru PRM Abținere
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
60. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
61. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
62. Dumitrescu Liana Minoritati DA
63. Dumitrescu Zamfir - DA
64. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
65. Dumitriu Mihai PSD DA
66. Dumitru Ion PSD DA
67. Duțu Stelian PD-L DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Eserghep Gelil PRM DA
70. Faina Constantin PC DA
71. Fenechiu Relu PNL DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati DA
73. Florea Damian PC DA
74. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
75. Gabor Gheorghe PNL DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL -
80. Giurescu Ion PSD Abținere
81. Gonțea Ion PD-L DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gubandru Aurel PSD DA
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Hanganu Romeo Octavian PC DA
87. Hellvig Eduard Raul PC DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Hoinaru Marian PNL DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Ifrim Mircea PRM DA
93. Ignat Miron Minoritati DA
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PSD NU
96. Iordache Grațiela Denisa PC DA
97. Iriza Marius PRM DA
98. Iustian Mircea Teodor PNL DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Lari-Iorga Leonida - DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM DA
108. Man Mircea PD-L DA
109. Manda Iulian Claudiu PSD DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PC DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
118. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Mătușa Tudor PRM DA
121. Meir Nati - DA
122. Merce Ilie PRM DA
123. Micula Cătălin PNL DA
124. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
125. Mircea Costache PRM Abținere
126. Mironescu Laurențiu PD-L DA
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
128. Mitrea Manuela PSD DA
129. Mînzînă Ion PRM Abținere
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocioalcă Ion PSD DA
132. Mohora Tudor PSD DA
133. Moisoiu Adrian PRM DA
134. Moldovan Emil Radu PSD DA
135. Momanu Corneliu PNL DA
136. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
137. Movilă Petru PD-L DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Năstase Adrian PSD DA
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Nedelcu Gabriela PSD DA
143. Nica Dan PSD Abținere
144. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
145. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
148. Nițulescu Teodor PSD NU
149. Nosa Iuliu PSD Abținere
150. Olarean Aurel PD-L DA
151. Oltean Ioan PD-L DA
152. Olteanu Bogdan PNL DA
153. Ovidenie Costel - DA
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Paveliu Marian Sorin PNL DA
156. Petrea Constantin PD-L DA
157. Plumb Rovana PSD DA
158. Ponta Victor-Viorel PSD DA
159. Popa Nicolae PC DA
160. Popescu Florin Aurelian PNL DA
161. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
162. Preda Cezar-Florin PD-L DA
163. Preda Ion PNL DA
164. Pruteanu Vasile PNL DA
165. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
166. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
167. Pușcaș Vasile PSD DA
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Racoceanu Viorel PD-L DA
170. Radan Mihai Minoritati DA
171. Raicu Romeo Marius PD-L DA
172. Rădulescu Cristian PD-L DA
173. Rogin Marius PD-L DA
174. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
175. Rus Ioan Aurel PRM NU
176. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
177. Rușanu Dan Radu PNL DA
178. Sanda Victor PSD Abținere
179. Sandu Gabriel PNL DA
180. Sandu-Capră Mihai PNL DA
181. Sasu Ion PSD DA
182. Săniuță Marian-Florian PSD DA
183. Săpunaru Nini PNL -
184. Sârb Gheorghe PSD DA
185. Sârbu Marian PSD DA
186. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
187. Scutaru Adrian George PNL DA
188. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Sirețeanu Mihail PSD DA
191. Sóki Béla UDMR DA
192. Soporan Vasile Filip PSD DA
193. Stan Ioan PSD DA
194. Stănescu Mircea PD-L DA
195. Stoica Ion - DA
196. Străchinaru Petre PD-L DA
197. Strungă Emil PNL DA
198. Știrbeț Cornel PNL -
199. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
200. Știucă Alecsandru PSD DA
201. Tabără Valeriu PD-L DA
202. Tamás Sándor UDMR DA
203. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
204. Tărniceru Petru PSD DA
205. Timar Liviu PSD DA
206. Timiș Ioan PSD DA
207. Todoran Pavel PSD -
208. Toma Florentina Marilena PSD DA
209. Toma Horia-Victor PNL DA
210. Toró Tiberiu UDMR DA
211. Tudor Constantin PC DA
212. Tudor Marcu PRM DA
213. Turcan Raluca PNL DA
214. Țundrea Ioan PC DA
215. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
216. Ujeniuc Dragoș PNL DA
217. Ungureanu Petre PNL DA
218. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
219. Ursărescu Dorinel PNL DA
220. Vainer Aurel Minoritati DA
221. Varga Attila UDMR DA
222. Vasile Aurelia PSD DA
223. Vălean Adina Ioana PNL DA
224. Văsioiu Horia PD-L DA
225. Vlădoiu Aurel PSD DA
226. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
227. Voinea Florea PSD DA
228. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
229. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
230. Zegrean Augustin PD-L DA
231. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 28 septembrie 2021, 4:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro