Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2006 > 12:47 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2006, ora 12:47

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
PL 158/2006 pentru ratificarea Memorandumului de Înțelegere privind facilitarea transportului rutier de mărfuri în regiunea Organizației Cooperării Economice a Mării Negre (OCEMN), adoptat la Kiev la 6 martie 2002, semnat de Guvernul României la Istanbul la 8 noiembrie 2005
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:232 74 51 19 38 17 13 12 8
- voturi pentru (DA):224 70 50 16 38 17 13 12 8
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:4 2 - 2 - - - - -
- nu au votat:3 1 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
26. Brînză William Gabriel PD-L DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu - DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PRM DA
49. Constantinescu Anca PD-L DA
50. Constantinescu Viorel PSD DA
51. Diaconescu Marin - DA
52. Diaconescu Renică PC DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Dumitru PRM DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
61. Dumitrescu Liana Minoritati DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Mihai PSD DA
64. Dumitru Ion PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Eserghep Gelil PRM DA
68. Faina Constantin PC DA
69. Fenechiu Relu PNL DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Florea Damian PC DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Georgescu Filip PSD DA
76. Gheorghe Valeriu PNL DA
77. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
78. Ghișe Ioan PNL DA
79. Giurescu Ion PSD DA
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gubandru Aurel PSD DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian PC DA
86. Hellvig Eduard Raul PC DA
87. Hoban Ioan PNL DA
88. Hoinaru Marian PNL DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Ionescu Daniel PSD DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Iordache Grațiela Denisa PC DA
96. Iriza Marius PRM DA
97. Iustian Mircea Teodor PNL DA
98. Kelemen Hunor UDMR DA
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Lakatos Petru UDMR DA
101. Lambrino Radu PD-L DA
102. Lari-Iorga Leonida - DA
103. Longher Ghervazen Minoritati DA
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Man Mircea PD-L DA
107. Manda Iulian Claudiu PSD DA
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Manta Pantelimon PC DA
110. Marian Dan Mihai PNL DA
111. Marin Constantin PSD DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Máté András-Levente UDMR DA
114. Matei Cătălin Lucian PSD DA
115. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
116. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
117. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
118. Mătușa Tudor PRM DA
119. Meir Nati - DA
120. Merce Ilie PRM DA
121. Micula Cătălin PNL DA
122. Mircea Costache PRM Abținere
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Mitrea Manuela PSD DA
126. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL -
127. Mînzînă Ion PRM DA
128. Mocanu Alexandru PD-L DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Mohora Tudor PSD DA
131. Moisoiu Adrian PRM -
132. Moldovan Emil Radu PSD DA
133. Momanu Corneliu PNL DA
134. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
135. Movilă Petru PD-L DA
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Nassar Rodica PSD DA
138. Năstase Adrian PSD DA
139. Nechita Aurel PSD DA
140. Nedelcu Gabriela PSD DA
141. Nica Dan PSD DA
142. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
143. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
144. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
145. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
146. Nițulescu Teodor PSD NU
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Olarean Aurel PD-L DA
149. Oltean Ioan PD-L DA
150. Olteanu Bogdan PNL DA
151. Ovidenie Costel - DA
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Paveliu Marian Sorin PNL DA
154. Petrea Constantin PD-L DA
155. Plumb Rovana PSD DA
156. Ponta Victor-Viorel PSD DA
157. Popa Nicolae PC DA
158. Popescu Florin Aurelian PNL DA
159. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
160. Preda Cezar-Florin PD-L DA
161. Preda Ion PNL DA
162. Pruteanu Vasile PNL DA
163. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
164. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
165. Pușcaș Vasile PSD DA
166. Pușcă Mircea Valer PNL DA
167. Racoceanu Viorel PD-L DA
168. Radan Mihai Minoritati DA
169. Raicu Romeo Marius PD-L DA
170. Rădulescu Cristian PD-L DA
171. Rogin Marius PD-L DA
172. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
173. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
174. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
175. Rușanu Dan Radu PNL DA
176. Sanda Victor PSD Abținere
177. Sandu Gabriel PNL DA
178. Sandu-Capră Mihai PNL DA
179. Sasu Ion PSD DA
180. Săniuță Marian-Florian PSD DA
181. Săpunaru Nini PNL DA
182. Sârb Gheorghe PSD DA
183. Sârbu Marian PSD DA
184. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
185. Scutaru Adrian George PNL DA
186. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Sirețeanu Mihail PSD DA
189. Sóki Béla UDMR DA
190. Soporan Vasile Filip PSD DA
191. Stan Ioan PSD DA
192. Stanciu Anghel PSD -
193. Stănescu Cristian PRM DA
194. Stănescu Mircea PD-L DA
195. Stoica Ion - DA
196. Străchinaru Petre PD-L DA
197. Strungă Emil PNL DA
198. Știrbeț Cornel PNL DA
199. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
200. Știucă Alecsandru PSD DA
201. Tabără Valeriu PD-L DA
202. Tamás Sándor UDMR DA
203. Tămagă Constantin PSD DA
204. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
205. Tărniceru Petru PSD DA
206. Timar Liviu PSD DA
207. Timiș Ioan PSD Abținere
208. Todoran Pavel PSD DA
209. Toma Florentina Marilena PSD DA
210. Toma Horia-Victor PNL DA
211. Toró Tiberiu UDMR DA
212. Tudor Constantin PC DA
213. Tudor Marcu PRM DA
214. Turcan Raluca PNL DA
215. Țundrea Ioan PC DA
216. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
217. Ujeniuc Dragoș PNL DA
218. Ungureanu Petre PNL DA
219. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
220. Ursărescu Dorinel PNL DA
221. Vainer Aurel Minoritati DA
222. Varga Attila UDMR DA
223. Vasile Aurelia PSD DA
224. Vălean Adina Ioana PNL DA
225. Văsioiu Horia PD-L DA
226. Vlădoiu Aurel PSD DA
227. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
228. Voinea Florea PSD DA
229. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
230. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
231. Zegrean Augustin PD-L DA
232. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 28 septembrie 2021, 3:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro