Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2006 > 12:47 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2006, ora 12:47

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
PL 129/2006 privind statutul personalului din serviciile de probațiune
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:232 72 53 20 36 18 14 11 8
- voturi pentru (DA):220 64 53 17 36 17 14 11 8
- voturi împotrivă (NU):8 5 - 2 - 1 - - -
- abțineri:4 3 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu - DA
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Codîrlă Liviu PRM DA
50. Constantinescu Anca PD-L DA
51. Constantinescu Viorel PSD DA
52. Diaconescu Marin - DA
53. Diaconescu Renică PC DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Dumitru PRM DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
60. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
61. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dumitru Ion PSD DA
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Eserghep Gelil PRM DA
69. Faina Constantin PC DA
70. Fenechiu Relu PNL DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Damian PC DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Furo Iuliu Ioan PRM DA
75. Gabor Gheorghe PNL DA
76. Georgescu Filip PSD Abținere
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Gheorghe Valeriu PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurescu Ion PSD Abținere
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gubandru Aurel PSD DA
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hanganu Romeo Octavian PC DA
88. Hellvig Eduard Raul PC DA
89. Hoban Ioan PNL DA
90. Hoinaru Marian PNL DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ifrim Mircea PRM DA
94. Ignat Miron Minoritati DA
95. Ionescu Daniel PSD NU
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iordache Grațiela Denisa PC DA
98. Iriza Marius PRM DA
99. Iustian Mircea Teodor PNL DA
100. Kelemen Hunor UDMR NU
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lambrino Radu PD-L DA
105. Lari-Iorga Leonida - DA
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Macaleți Costică PSD DA
108. Magheru Paul PRM DA
109. Man Mircea PD-L DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PC DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD NU
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
118. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Mătușa Tudor PRM DA
121. Meir Nati - DA
122. Merce Ilie PRM DA
123. Micula Cătălin PNL DA
124. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
125. Mircea Costache PRM NU
126. Mironescu Laurențiu PD-L DA
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
128. Mitrea Manuela PSD DA
129. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
130. Mînzînă Ion PRM DA
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Moisoiu Adrian PRM DA
134. Moldovan Emil Radu PSD DA
135. Momanu Corneliu PNL DA
136. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
137. Movilă Petru PD-L DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Năstase Adrian PSD DA
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Nedelcu Gabriela PSD DA
143. Nica Dan PSD DA
144. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
145. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
148. Nițulescu Teodor PSD NU
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Olarean Aurel PD-L DA
151. Oltean Ioan PD-L DA
152. Olteanu Bogdan PNL DA
153. Ovidenie Costel - DA
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Paveliu Marian Sorin PNL DA
156. Petrea Constantin PD-L DA
157. Plumb Rovana PSD DA
158. Ponta Victor-Viorel PSD DA
159. Popa Nicolae PC DA
160. Popescu Florin Aurelian PNL DA
161. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
162. Preda Cezar-Florin PD-L DA
163. Preda Ion PNL DA
164. Pruteanu Vasile PNL DA
165. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
166. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
167. Pușcaș Vasile PSD DA
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Racoceanu Viorel PD-L DA
170. Radan Mihai Minoritati DA
171. Rădulescu Cristian PD-L DA
172. Rogin Marius PD-L DA
173. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
174. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
175. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
176. Rușanu Dan Radu PNL DA
177. Sanda Victor PSD Abținere
178. Sandu Gabriel PNL DA
179. Sandu-Capră Mihai PNL DA
180. Sasu Ion PSD DA
181. Săniuță Marian-Florian PSD NU
182. Săpunaru Nini PNL DA
183. Sârb Gheorghe PSD DA
184. Sârbu Marian PSD DA
185. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
186. Scutaru Adrian George PNL DA
187. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sirețeanu Mihail PSD DA
190. Sóki Béla UDMR DA
191. Soporan Vasile Filip PSD DA
192. Stan Ioan PSD DA
193. Stănescu Cristian PRM DA
194. Stănescu Mircea PD-L DA
195. Stoica Ion - DA
196. Străchinaru Petre PD-L DA
197. Strungă Emil PNL DA
198. Știrbeț Cornel PNL DA
199. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
200. Știucă Alecsandru PSD DA
201. Tabără Valeriu PD-L DA
202. Tamás Sándor UDMR DA
203. Tămagă Constantin PSD DA
204. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
205. Tărniceru Petru PSD DA
206. Timar Liviu PSD DA
207. Timiș Ioan PSD DA
208. Todoran Pavel PSD DA
209. Toma Florentina Marilena PSD DA
210. Toma Horia-Victor PNL DA
211. Toró Tiberiu UDMR DA
212. Tudor Constantin PC DA
213. Tudor Marcu PRM DA
214. Turcan Raluca PNL DA
215. Țundrea Ioan PC DA
216. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
217. Ujeniuc Dragoș PNL DA
218. Ungureanu Petre PNL DA
219. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
220. Ursărescu Dorinel PNL DA
221. Vainer Aurel Minoritati DA
222. Varga Attila UDMR DA
223. Vasile Aurelia PSD DA
224. Vălean Adina Ioana PNL DA
225. Văsioiu Horia PD-L DA
226. Vlădoiu Aurel PSD DA
227. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
228. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
229. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
230. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
231. Zegrean Augustin PD-L DA
232. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 28 septembrie 2021, 5:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro