Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.01.2013 > 13:35 Versiunea pentru printare
Marți, 29 ianuarie 2013, ora 13:35

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 303/2012 pentru aprobarea plafoanelor unor indicatori specificați în cadrul fiscal-bugetar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:320 133 79 38 26 15 15 14
- voturi pentru (DA):261 132 79 2 17 2 15 14
- voturi împotrivă (NU):42 - - 33 6 3 - -
- abțineri:16 - - 3 3 10 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL NU
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL Abținere
11. Anghel Gabriela-Lola ND DA
12. Antal István UDMR Abținere
13. Anton Marin PNL DA
14. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
15. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
16. Arsene Ionel PSD DA
17. Avram Constantin ALDE DA
18. Avram Marian PSD DA
19. Axente Ioan PSD DA
20. Babuș Radu PSD DA
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
23. Bălan Ion PSD DA
24. Bănicioiu Nicolae PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
31. Boghicevici Claudia PDL NU
32. Bónis István UDMR Abținere
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND NU
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Canacheu Costică PDL NU
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel PSD DA
47. Chebac Eugen ND DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND DA
54. Ciocan Dan PSD -
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND DA
63. Constantin Daniel ALDE DA
64. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
71. Culețu Dănuț PDL NU
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
78. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Mircea PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dragomir Maria ND DA
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
96. Dumbrăvanu Paul PNL DA
97. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
98. Dumitru Georgică ALDE DA
99. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
100. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
101. Dușa Mircea PSD DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
105. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Damian ALDE DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Fonta Nuțu ND DA
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Galan Constantin PNL DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Geantă Florian Daniel PDL NU
116. Gerea Andrei Dominic PNL DA
117. Gheorghe Florin PDL NU
118. Gheorghe Tinel PDL NU
119. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
120. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
121. Ghiveciu Marian PSD DA
122. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
123. Giurescu Dinu ALDE DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
125. Grama Horia PSD DA
126. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
127. Grosaru Mircea Minoritati DA
128. Gudu Vasile PDL NU
129. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
130. Guran Virgil PNL DA
131. Gust Băloșin Florentin PSD DA
132. Harbuz Liviu PSD DA
133. Hellvig Eduard Raul PNL DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Hrebenciuc Viorel PSD DA
136. Hulea Ioan ND DA
137. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
138. Iancu Iulian PSD DA
139. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
140. Ibram Iusein Minoritati DA
141. Ignat Miron Minoritati DA
142. Iliuță Vasile PDL NU
143. Intotero Natalia-Elena PSD DA
144. Ionescu Aurelian ALDE DA
145. Ionescu George PDL NU
146. Iordache Florin PSD DA
147. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kelemen Hunor UDMR NU
151. Kerekes Károly UDMR DA
152. Kereskényi Gábor UDMR NU
153. Khraibani Camelia PSD DA
154. Korodi Attila UDMR Abținere
155. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
156. Man Mircea PDL NU
157. Manda Iulian Claudiu PSD DA
158. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
159. Manolache Marius PSD DA
160. Manolescu Oana Minoritati DA
161. Marcoci Vlad PSD DA
162. Marcu Nicu PNL DA
163. Marcu Viorica PNL DA
164. Marian Ion Cristinel ND DA
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
167. Marocico Ion Minoritati DA
168. Martin Eduard-Stelian PSD DA
169. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
170. Máté András-Levente UDMR Abținere
171. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
172. Mazilu Constantin PSD DA
173. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
174. Mihai Aurelian ND DA
175. Mihăilă Ioan PDL NU
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Mincă Liliana ND NU
179. Mircovici Niculae Minoritati DA
180. Mitrea Miron Tudor PSD DA
181. Mîrza Gavril PSD DA
182. Mocanu Vasile PSD DA
183. Mocioalcă Ion PSD DA
184. Mocioi Niculina ND DA
185. Moisii Constantin ND DA
186. Moldovan Ioan ALDE DA
187. Molnar Zsolt UDMR DA
188. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
189. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
190. Movilă Petru PDL NU
191. Muntean Mircia PDL Abținere
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Murgu Neagu ND DA
194. Nassar Rodica PSD DA
195. Neacșu Marian PSD DA
196. Nechita Aurel PSD DA
197. Necula Cosmin PSD DA
198. Negruț Clement PDL NU
199. Negruț Cornelia ALDE DA
200. Nichita Cristina PSD DA
201. Nicolae Alexandri PNL DA
202. Nicolae Florian PSD DA
203. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
204. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
205. Nicolicea Eugen PSD DA
206. Niculae Aurel PNL DA
207. Niculescu Dumitru ND NU
208. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
209. Nistor Laurențiu PSD DA
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND NU
213. Ochi Ion PSD DA
214. Oltean Ioan PDL NU
215. Oros Nechita-Adrian PNL DA
216. Palașcă Viorel PNL DA
217. Pambuccian Varujan Minoritati DA
218. Pardău Dumitru PNL DA
219. Paul Maria-Andreea PDL NU
220. Păun Nicolae Minoritati DA
221. Pârgaru Ion PNL DA
222. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
223. Peia Ninel PSD DA
224. Petrache Adrian-Alin PSD DA
225. Petrea Dorin Silviu PSD DA
226. Petrescu Petre PSD DA
227. Petric Octavian PSD DA
228. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
229. Pop Georgian PSD DA
230. Popa Octavian-Marius PNL DA
231. Popeangă Vasile PSD DA
232. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
233. Popescu Florin Aurelian PDL DA
234. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
235. Potor Călin PNL DA
236. Pușcaș Iacob ND DA
237. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
238. Răducanu Ion PSD DA
239. Rădulescu Constantin PSD DA
240. Rădulescu Romeo PDL NU
241. Rățoi Neculai PSD DA
242. Reuer Elena-Ramona PNL DA
243. Rizea Cristian PSD DA
244. Roman Cristian-Constantin PDL NU
245. Roman Gheorghe PSD DA
246. Roman Ioan Sorin PSD DA
247. Roman Petre PNL DA
248. Roșca Mircea PNL DA
249. Rușanu Dan Radu PNL DA
250. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
251. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
252. Scarlat George PNL DA
253. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
254. Scutaru Adrian George PNL DA
255. Secară Florin Mihail PDL NU
256. Seres Dénes UDMR Abținere
257. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
258. Simedru Dan Coriolan PNL DA
259. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
260. Smarandache Miron Alexandru ND Abținere
261. Solomon Adrian PSD DA
262. Stan Ioan PSD DA
263. Stan Ion PSD DA
264. Stanciu Anghel PSD DA
265. Stanciu Zisu PSD DA
266. Stancu Ionel Minoritati DA
267. Stativă Irinel Ioan PSD DA
268. Stănescu Alexandru PSD DA
269. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
270. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
271. Stragea Sorin Constantin PSD DA
272. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
273. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
274. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
275. Surdu Raluca PNL DA
276. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
277. Szabó Ödön UDMR Abținere
278. Șimon Gheorghe PSD DA
279. Ștefan Viorel PSD DA
280. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
281. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
282. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
283. Tararache Mihai ND DA
284. Tămâian Ioan PNL DA
285. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
286. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
287. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
288. Teju Sorin PNL DA
289. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
290. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
291. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
292. Tiuch Cătălin PSD DA
293. Tîlvăr Angel PSD DA
294. Toader Mircea-Nicu PDL NU
295. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
296. Traicu Rodin PSD DA
297. Tudorache Daniel PSD DA
298. Tudorie Violeta PSD DA
299. Tudose Mihai PSD DA
300. Turcan Raluca PDL NU
301. Tușa Adriana Diana PNL DA
302. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
303. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
304. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
305. Uricec Eugen Constantin PSD DA
306. Ursărescu Dorinel PNL DA
307. Varga Vasile PNL DA
308. Vasilică Radu Costin PSD DA
309. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
310. Vladu Iulian PDL NU
311. Vlase Petru Gabriel PSD DA
312. Vlădoiu Aurel PSD DA
313. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
314. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
315. Vulpescu Ioan PSD DA
316. Weber Mihai PSD DA
317. Zaharcu Neviser PSD DA
318. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
319. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
320. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 24 august 2019, 20:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro