Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.05.2021 > 17:08 Versiunea pentru printare
Luni, 10 mai 2021, ora 17:08

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final - PL-x 185/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 185/2021 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:290 93 86 53 23 17 17 1
- voturi pentru (DA):244 50 84 53 23 17 17 -
- voturi împotrivă (NU):3 3 - - - - - -
- abțineri:40 39 - - - - - 1
- nu au votat:3 1 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
6. Alda Adrian PSD Abținere
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL -
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD Abținere
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD Abținere
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD Abținere
55. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chelaru Mircia AUR DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin PNL DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciornei Radu Tudor USR DA
64. Ciubuc Ciprian AUR DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coarnă Dumitru PSD NU
67. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
68. Constantin Daniel PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian PSD DA
71. Cristian Brian USR DA
72. Crîstici Ognean Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
77. Dancă Ionel PNL DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
80. Drancă Andrei-Iulian USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR DA
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Feodor Silviu Minoritati DA
92. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Daniel PSD Abținere
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Flucuș Dumitru PNL DA
98. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
99. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
100. Furtună Mirela PSD Abținere
101. Gál Károly UDMR DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Giurgiu Adrian USR DA
110. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
111. Gliga Dumitrița PSD Abținere
112. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
113. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Gudu Michael PNL DA
117. Hajdu Gábor UDMR DA
118. Halici Nicușor PSD Abținere
119. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
120. Havârneanu Filip USR DA
121. Hărătău Elena PNL DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
123. Horga Maria-Gabriela PNL DA
124. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
125. Huțu Alexandra PSD Abținere
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ichim Cristian-Paul USR DA
129. Ilie Victor USR DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
136. Kelemen Attila UDMR DA
137. Kiss János PNL DA
138. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
139. Könczei Csaba UDMR DA
140. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
141. Lazăr Ion-Marian USR DA
142. Lazăr Teodor USR DA
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
146. Lungoci Dumitru-Lucian PSD Abținere
147. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
148. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
149. Macovei Silviu Nicu PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
151. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
152. Mang Ioan PSD Abținere
153. Manta Claudiu PSD Abținere
154. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
155. Mărculescu Dumitru PNL DA
156. Miftode Marius-Andrei USR DA
157. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Miklós Zoltán UDMR DA
160. Mina Marian PSD DA
161. Mircea Florin PSD Abținere
162. Miruță Radu-Dinel USR DA
163. Mitrea Dumitrina AUR DA
164. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
165. Moisin Radu-Marin PNL DA
166. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
167. Molnar Ervin PNL DA
168. Molnar Radu-Iulian USR DA
169. Morar Olivia-Diana PNL DA
170. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
171. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
172. Munteanu Remus PSD Abținere
173. Murariu Oana USR DA
174. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
175. Mușoiu Ștefan PSD DA
176. Nacov Gheorghe Minoritati DA
177. Nagy Szabolcs UDMR DA
178. Nagy Vasile AUR DA
179. Nassar Rodica PSD -
180. Năcuță Sorin PNL DA
181. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
182. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
183. Neagu Denisa-Elena USR DA
184. Neață Eugen PSD DA
185. Nechita Aurel PSD Abținere
186. Niță Nicu PSD DA
187. Olar Corneliu PNL DA
188. Orban Ludovic PNL DA
189. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
190. Oteșanu Daniela PSD DA
191. Özmen Oana-Marciana USR DA
192. Paladi George-Adrian PSD Abținere
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Panait Radu USR DA
195. Paraschiv Rodica PSD DA
196. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
197. Pecingină Gheorghe PNL DA
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
199. Plăiașu Gabriel PNL DA
200. Polak Tudor PNL DA
201. Pop Darius AUR DA
202. Pop Rareș Tudor USR DA
203. Popa Alexandru PNL DA
204. Popa Radu Mihai PSD DA
205. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
206. Popescu Pavel PNL DA
207. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
208. Popica Eduard-Andrei PSD DA
209. Predescu Ana-Loredana PSD DA
210. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
211. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
212. Prună Cristina-Mădălina USR DA
213. Prunean Alin-Costel USR DA
214. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
215. Rafila Alexandru PSD DA
216. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
217. Rizea Cristina Camelia USR DA
218. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
219. Roman Florin-Claudiu PNL DA
220. Roșca Mircea PNL DA
221. Rujan Dumitru PNL DA
222. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
223. Salan Viorel PSD DA
224. Sandu Viorica PSD Abținere
225. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
226. Sărmaș Ioan-Sabin PNL -
227. Scripnic Lilian AUR DA
228. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
231. Simion George-Nicolae AUR DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Stancu Ionel Minoritati DA
234. Stancu Paul PSD DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Vetuța PNL DA
237. Stângă George-Cătălin PNL DA
238. Stoian Maria PNL DA
239. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
240. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
241. Stoica Diana USR DA
242. Stoica Elena PSD NU
243. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Szabó Ödön UDMR DA
248. Șandru Cosmin PNL DA
249. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
250. Șerban Gianina AUR DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șișcu George PNL DA
253. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
254. Șoldan Gheorghe PSD DA
255. Șoptică Costel PNL DA
256. Șovăială Constantin PNL DA
257. Tanasă Dan AUR DA
258. Tănase Antonel PNL DA
259. Tătaru Nelu PNL DA
260. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
261. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
262. Terente Eugen USR DA
263. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
264. Tobă Francisc - Abținere
265. Toda Daniel-Liviu USR DA
266. Todosiu Beniamin USR DA
267. Toma Ilie PSD DA
268. Toma Vasilică PSD DA
269. Trăilă Cristina PNL DA
270. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
271. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
272. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
273. Turcan Raluca PNL DA
274. Tușa Adriana Diana PSD DA
275. Tuță George-Cristian PNL DA
276. Țachianu Marian PSD DA
277. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
278. Țoiu Oana-Silvia USR DA
279. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
280. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
281. Varga Glad-Aurel PNL DA
282. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
283. Vexler Silviu Minoritati DA
284. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
285. Vîlceanu Dan PNL DA
286. Weber Mihai PSD DA
287. Wiener Adrian USR DA
288. Zakarias Zoltán UDMR DA
289. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
290. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 13:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro