Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.05.2021 > 10:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 mai 2021, ora 10:40

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 45/2020 pentru instituirea Zilei Românității Balcanice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:191 59 46 46 18 9 12 1
- voturi pentru (DA):58 1 2 45 1 9 - -
- voturi împotrivă (NU):84 57 6 - 17 - 3 1
- abțineri:49 1 38 1 - - 9 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta PNL NU
6. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL Abținere
10. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL Abținere
11. Badea Mihai-Alexandru USR DA
12. Badiu Georgel AUR NU
13. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
14. Balint Liviu-Ioan PNL Abținere
15. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băcanu Cristian-Tudor PNL Abținere
18. Băltărețu Viorel USR DA
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
22. Berescu Monica-Elena USR DA
23. Blaga Daniel-Codruț USR DA
24. Bola Bogdan-Alexandru PNL Abținere
25. Bota Călin-Ioan PNL Abținere
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD NU
28. Bulai Iulian USR DA
29. Burciu Cristina PNL Abținere
30. Burduja Sebastian-Ioan PNL Abținere
31. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
32. Cambera Oana-Alexandra USR DA
33. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
34. Căuș Vasile-Aurel PNL Abținere
35. Chelaru Mircia AUR NU
36. Chichirău Cosette-Paula USR DA
37. Chira Claudiu-Martin PNL Abținere
38. Chirilă Virgil Alin PSD NU
39. Ciofu Cătălina PNL Abținere
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
41. Ciornei Radu Tudor USR DA
42. Ciubuc Ciprian AUR NU
43. Coarnă Dumitru PSD NU
44. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
45. Cozma Adrian-Felician PNL NU
46. Cristea Andi-Lucian PSD NU
47. Cristian Brian USR DA
48. Crîstici Ognean Minoritati Abținere
49. Crușoveanu Marian PNL Abținere
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Cupșa Ioan PNL NU
52. Damian Romulus-Marius PSD NU
53. Dancă Ionel PNL Abținere
54. Dehelean Silviu USR DA
55. Dinu Cristina-Elena PSD NU
56. Drancă Andrei-Iulian USR DA
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
58. Dumitru Florian-Emil PNL Abținere
59. Dunava Costel Neculai PSD NU
60. Enachi Raisa AUR NU
61. Farago Petru UDMR DA
62. Fădor Angelica PNL Abținere
63. Fălcoi Nicu USR DA
64. Fechet Mircea PNL Abținere
65. Feodorov Lucian AUR NU
66. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
67. Florea Daniel PSD NU
68. Floroiu Ionel PSD NU
69. Flucuș Dumitru PNL Abținere
70. Furtună Mirela PSD NU
71. Gál Károly UDMR DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
73. Gheba Daniel-Sorin USR DA
74. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
75. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
76. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
77. Giugea Nicolae PNL Abținere
78. Giurgiu Adrian USR DA
79. Gliga Dumitrița PSD NU
80. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
81. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
82. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
83. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
84. Hajdu Gábor UDMR DA
85. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
86. Hărătău Elena PNL Abținere
87. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
88. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
89. Huțu Alexandra PSD NU
90. Ibram Iusein Minoritati NU
91. Ichim Cristian-Paul USR DA
92. Ilie Victor USR DA
93. Intotero Natalia-Elena PSD NU
94. Ionescu George PNL Abținere
95. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
96. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
97. Kiss János PNL Abținere
98. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
99. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
100. Lasca Mihai Ioan - NU
101. Lazăr Ion-Marian USR DA
102. Lazăr Teodor USR DA
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
104. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
105. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
106. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
107. Macovei Silviu Nicu PSD NU
108. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
109. Mang Ioan PSD NU
110. Marșalic Jaro Norbert PNL Abținere
111. Mărculescu Dumitru PNL Abținere
112. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
113. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
114. Miftode Marius-Andrei USR DA
115. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
116. Miruță Radu-Dinel USR DA
117. Mitrea Dumitrina AUR NU
118. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL Abținere
119. Moisin Radu-Marin PNL Abținere
120. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
121. Molnar Ervin PNL Abținere
122. Molnar Radu-Iulian USR DA
123. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
124. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
125. Munteanu Remus PSD Abținere
126. Murariu Oana USR DA
127. Năcuță Sorin PNL NU
128. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
129. Neagu Denisa-Elena USR DA
130. Neață Eugen PSD NU
131. Olar Corneliu PNL DA
132. Oteșanu Daniela PSD NU
133. Özmen Oana-Marciana USR DA
134. Paraschiv Rodica PSD NU
135. Pecingină Gheorghe PNL Abținere
136. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
137. Piper-Savu Florin PSD NU
138. Plăiașu Gabriel PNL Abținere
139. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
140. Pop Rareș Tudor USR DA
141. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
142. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
143. Predescu Ana-Loredana PSD NU
144. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
145. Prună Cristina-Mădălina USR DA
146. Prunean Alin-Costel USR DA
147. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
148. Rizea Cristina Camelia USR DA
149. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
150. Roman Florin-Claudiu PNL NU
151. Roman Nicolae AUR NU
152. Sandu Viorica PSD NU
153. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
154. Scripnic Lilian AUR NU
155. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
156. Seres Dénes UDMR DA
157. Simion George-Nicolae AUR NU
158. Simonis Alfred - Robert PSD NU
159. Solomon Adrian PSD NU
160. Stancu Ionel Minoritati Abținere
161. Stancu Paul PSD NU
162. Stativă Irinel Ioan PSD NU
163. Stănescu Vetuța PNL Abținere
164. Stoian Maria PNL Abținere
165. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
166. Stoica Diana USR DA
167. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
168. Szabó Ödön UDMR DA
169. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
170. Șerban Gianina AUR NU
171. Șimon Gheorghe PSD NU
172. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
173. Șovăială Constantin PNL Abținere
174. Tanasă Dan AUR NU
175. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
176. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
177. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
178. Terente Eugen USR DA
179. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
180. Toda Daniel-Liviu USR DA
181. Toma Vasilică PSD NU
182. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
183. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
184. Tuță George-Cristian PNL Abținere
185. Țoiu Oana-Silvia USR DA
186. Vecerdi Cristina-Agnes PNL Abținere
187. Vexler Silviu Minoritati Abținere
188. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
189. Vulpescu Ioan PSD NU
190. Wiener Adrian USR DA
191. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 25 mai 2022, 0:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro