Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.05.2021 > 12:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 mai 2021, ora 12:09

Poziție pe
ordinea de zi:
10,2
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 621/2020 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.157/2020 privind acordarea unui ajutor financiar sub formă de voucher pentru încurajarea și sprijinirea copiilor în practicarea sportului de performanță
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:205 66 58 36 22 11 10 2
- voturi pentru (DA):201 64 58 36 20 11 10 2
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 2 - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad USR DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Bulai Iulian USR DA
35. Bulai Oana-Gianina PSD DA
36. Burciu Cristina PNL DA
37. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
43. Chira Claudiu-Martin PNL DA
44. Chirilă Virgil Alin PSD DA
45. Ciofu Cătălina PNL DA
46. Ciornei Radu Tudor USR DA
47. Ciubuc Ciprian AUR DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
50. Constantin Daniel PNL DA
51. Cristea Andi-Lucian PSD DA
52. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
53. Cristian Brian USR DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Damian Romulus-Marius PSD DA
57. Dancă Ionel PNL DA
58. Dehelean Silviu USR DA
59. Drancă Andrei-Iulian USR DA
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD -
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Enachi Raisa AUR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Fălcoi Nicu USR DA
66. Fechet Mircea PNL DA
67. Feodorov Lucian AUR DA
68. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
69. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
70. Florea Daniel PSD DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Flucuș Dumitru PNL DA
73. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
74. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
75. Gál Károly UDMR DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilă Anamaria AUR DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
79. Gheba Daniel-Sorin USR DA
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
81. Giugea Nicolae PNL DA
82. Gliga Dumitrița PSD DA
83. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
84. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
85. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
87. Gudu Michael PNL DA
88. Hajdu Gábor UDMR DA
89. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
90. Havârneanu Filip USR DA
91. Hărătău Elena PNL DA
92. Horga Maria-Gabriela PNL DA
93. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
94. Huțu Alexandra PSD DA
95. Ichim Cristian-Paul USR DA
96. Ilie Victor USR DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Intotero Natalia-Elena PSD DA
99. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
100. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
101. Kiss János PNL DA
102. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
103. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
104. Könczei Csaba UDMR DA
105. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
106. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
107. Lasca Mihai Ioan - DA
108. Lazăr Ion-Marian USR DA
109. Lazăr Teodor USR DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
111. Longher Ghervazen Minoritati DA
112. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
113. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
116. Mang Ioan PSD DA
117. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
118. Mărculescu Dumitru PNL DA
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Miftode Marius-Andrei USR DA
121. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
122. Mircea Florin PSD DA
123. Mitrea Dumitrina AUR NU
124. Moisin Radu-Marin PNL DA
125. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
126. Molnar Ervin PNL DA
127. Molnar Radu-Iulian USR DA
128. Morar Olivia-Diana PNL DA
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
130. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
131. Munteanu Remus PSD Abținere
132. Murariu Oana USR DA
133. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
134. Mușoiu Ștefan PSD DA
135. Nacov Gheorghe Minoritati DA
136. Nagy Szabolcs UDMR DA
137. Nagy Vasile AUR DA
138. Năcuță Sorin PNL DA
139. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
140. Neagu Denisa-Elena USR DA
141. Neață Eugen PSD DA
142. Olar Corneliu PNL DA
143. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
144. Paladi George-Adrian PSD DA
145. Panait Radu USR DA
146. Paraschiv Rodica PSD DA
147. Pavelescu Nicolae PSD DA
148. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
149. Pecingină Gheorghe PNL DA
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Piper-Savu Florin PSD DA
152. Plăiașu Gabriel PNL DA
153. Polak Tudor PNL DA
154. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
155. Popa Alexandru PNL DA
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
157. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
158. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
159. Predescu Ana-Loredana PSD DA
160. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
161. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
162. Prună Cristina-Mădălina USR DA
163. Prunean Alin-Costel USR DA
164. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
165. Rafila Alexandru PSD DA
166. Rizea Cristina Camelia USR DA
167. Roman Nicolae AUR DA
168. Roșca Mircea PNL DA
169. Rujan Dumitru PNL DA
170. Salan Viorel PSD DA
171. Sandu Viorica PSD DA
172. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
173. Scripnic Lilian AUR DA
174. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
175. Simion George-Nicolae AUR DA
176. Simonis Alfred - Robert PSD DA
177. Stoian Maria PNL DA
178. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
179. Stoica Diana USR DA
180. Stoica Elena PSD DA
181. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
182. Șandru Cosmin PNL DA
183. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
184. Șerban Gianina AUR DA
185. Șimon Gheorghe PSD DA
186. Șișcu George PNL DA
187. Șoptică Costel PNL DA
188. Tănase Antonel PNL DA
189. Tătaru Nelu PNL DA
190. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
191. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
192. Terente Eugen USR DA
193. Tobă Francisc - DA
194. Toda Daniel-Liviu USR DA
195. Toma Ilie PSD DA
196. Toma Vasilică PSD DA
197. Tudorache Daniel PSD DA
198. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
199. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
200. Tuță George-Cristian PNL DA
201. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
202. Vexler Silviu Minoritati DA
203. Weber Mihai PSD DA
204. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
205. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 25 mai 2022, 0:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro