Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.05.2021 > 12:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 mai 2021, ora 12:55

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 54/2021 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor - Valorificarea la maximum a potențialului inovator al UE - Un plan de acțiune privind proprietatea intelectuală care să sprijine redresarea și reziliența UE COM (2020)760
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:294 98 86 52 25 16 16 1
- voturi pentru (DA):294 98 86 52 25 16 16 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț USR DA
37. Bode Lucian Nicolae PNL DA
38. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chira Claudiu-Martin PNL DA
60. Chirilă Virgil Alin PSD DA
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciornei Radu Tudor USR DA
64. Ciubuc Ciprian AUR DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coarnă Dumitru PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
68. Constantin Daniel PNL DA
69. Cozma Adrian-Felician PNL DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Cristea Andi-Lucian PSD DA
72. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
73. Cristian Brian USR DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Damian Romulus-Marius PSD DA
78. Dancă Ionel PNL DA
79. Dămureanu Ringo AUR DA
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Drancă Andrei-Iulian USR DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
86. Dumitru Florian-Emil PNL DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Enachi Raisa AUR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
92. Fălcoi Nicu USR DA
93. Fechet Mircea PNL DA
94. Feodor Silviu Minoritati DA
95. Feodorov Lucian AUR DA
96. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Florea Oana-Consuela PSD DA
100. Floroiu Ionel PSD DA
101. Flucuș Dumitru PNL DA
102. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
103. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
104. Furtună Mirela PSD DA
105. Gál Károly UDMR DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Anamaria AUR DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
109. Gheba Daniel-Sorin USR DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
114. Giugea Nicolae PNL DA
115. Giurgiu Adrian USR DA
116. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
117. Gliga Dumitrița PSD DA
118. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
119. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
122. Gudu Michael PNL DA
123. Hajdu Gábor UDMR DA
124. Halici Nicușor PSD DA
125. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
126. Havârneanu Filip USR DA
127. Hărătău Elena PNL DA
128. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
129. Horga Maria-Gabriela PNL DA
130. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
131. Huțu Alexandra PSD DA
132. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ichim Cristian-Paul USR DA
135. Ilie Victor USR DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
140. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
141. Kelemen Attila UDMR DA
142. Kiss János PNL DA
143. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
144. Könczei Csaba UDMR DA
145. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
146. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
147. Lazăr Ion-Marian USR DA
148. Lazăr Teodor USR DA
149. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
152. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
153. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
154. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
155. Macovei Silviu Nicu PSD DA
156. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
157. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
158. Mang Ioan PSD DA
159. Manta Claudiu PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
161. Mărculescu Dumitru PNL DA
162. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Miftode Marius-Andrei USR DA
165. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
166. Miklós Zoltán UDMR DA
167. Mina Marian PSD DA
168. Mircea Florin PSD DA
169. Miruță Radu-Dinel USR DA
170. Mitrea Dumitrina AUR DA
171. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
172. Moisin Radu-Marin PNL DA
173. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
174. Molnar Ervin PNL DA
175. Molnar Radu-Iulian USR DA
176. Morar Olivia-Diana PNL DA
177. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
178. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
179. Munteanu Remus PSD DA
180. Murariu Oana USR DA
181. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
182. Mușoiu Ștefan PSD DA
183. Nacov Gheorghe Minoritati DA
184. Nagy Vasile AUR DA
185. Năcuță Sorin PNL DA
186. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
187. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
188. Neagu Denisa-Elena USR DA
189. Neață Eugen PSD DA
190. Nechita Aurel PSD DA
191. Niță Nicu PSD DA
192. Olar Corneliu PNL DA
193. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
194. Oteșanu Daniela PSD DA
195. Özmen Oana-Marciana USR DA
196. Paladi George-Adrian PSD DA
197. Pambuccian Varujan Minoritati DA
198. Panait Radu USR DA
199. Paraschiv Rodica PSD DA
200. Pavelescu Nicolae PSD DA
201. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
202. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
203. Piper-Savu Florin PSD DA
204. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
205. Plăiașu Gabriel PNL DA
206. Polak Tudor PNL DA
207. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
208. Pop Rareș Tudor USR DA
209. Popa Alexandru PNL DA
210. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
211. Popescu Dan-Cristian PSD DA
212. Popescu Pavel PNL DA
213. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
214. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
215. Popica Eduard-Andrei PSD DA
216. Predescu Ana-Loredana PSD DA
217. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
218. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
219. Prună Cristina-Mădălina USR DA
220. Prunean Alin-Costel USR DA
221. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
222. Rafila Alexandru PSD DA
223. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
224. Rizea Cristina Camelia USR DA
225. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
226. Roman Florin-Claudiu PNL DA
227. Roman Nicolae AUR DA
228. Roșca Mircea PNL DA
229. Rujan Dumitru PNL DA
230. Salan Viorel PSD DA
231. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
232. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
233. Scripnic Lilian AUR DA
234. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
237. Simion George-Nicolae AUR DA
238. Simonis Alfred - Robert PSD DA
239. Solomon Adrian PSD DA
240. Stancu Ionel Minoritati DA
241. Stancu Paul PSD DA
242. Stativă Irinel Ioan PSD DA
243. Stănescu Vetuța PNL DA
244. Stângă George-Cătălin PNL DA
245. Stoian Maria PNL DA
246. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
247. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
248. Stoica Diana USR DA
249. Stoica Elena PSD DA
250. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
252. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Szabó Ödön UDMR DA
255. Șandru Cosmin PNL DA
256. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
257. Șerban Gianina AUR DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șișcu George PNL DA
260. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
261. Șoldan Gheorghe PSD DA
262. Șoptică Costel PNL DA
263. Șovăială Constantin PNL DA
264. Ștefan Ion PNL DA
265. Tanasă Dan AUR DA
266. Tănase Antonel PNL DA
267. Tătaru Nelu PNL DA
268. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
269. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
270. Terente Eugen USR DA
271. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
272. Tobă Francisc - DA
273. Todosiu Beniamin USR DA
274. Toma Ilie PSD DA
275. Toma Vasilică PSD DA
276. Trăilă Cristina PNL DA
277. Tudorache Daniel PSD DA
278. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
279. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
280. Turcan Raluca PNL DA
281. Tuță George-Cristian PNL DA
282. Țachianu Marian PSD DA
283. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
284. Țoiu Oana-Silvia USR DA
285. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
286. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
287. Varga Glad-Aurel PNL DA
288. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
289. Vexler Silviu Minoritati DA
290. Vîlceanu Dan PNL DA
291. Weber Mihai PSD DA
292. Wiener Adrian USR DA
293. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 25 mai 2022, 0:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro