Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.05.2021 > 13:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 mai 2021, ora 13:03

Poziție pe
ordinea de zi:
10,1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 53/2021 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.21/2007 privind instituțiile și companiile de spectacole sau concerte, precum și desfășurarea activității de impresariat artistic
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:305 100 89 54 28 16 16 2
- voturi pentru (DA):274 99 88 54 - 16 15 2
- voturi împotrivă (NU):28 - - - 28 - - -
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR NU
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR NU
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chelaru Mircia AUR NU
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chira Claudiu-Martin PNL DA
62. Chirilă Virgil Alin PSD DA
63. Ciofu Cătălina PNL DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor USR DA
66. Ciubuc Ciprian AUR NU
67. Coarnă Dumitru PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
69. Constantin Daniel PNL DA
70. Cozma Adrian-Felician PNL DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Cristea Andi-Lucian PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
74. Cristian Brian USR DA
75. Crușoveanu Marian PNL DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Damian Romulus-Marius PSD DA
79. Dancă Ionel PNL DA
80. Dămureanu Ringo AUR NU
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Drancă Andrei-Iulian USR DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil PNL DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Enachi Raisa AUR NU
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
93. Fălcoi Nicu USR DA
94. Fechet Mircea PNL DA
95. Feodor Silviu Minoritati DA
96. Feodorov Lucian AUR NU
97. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Flucuș Dumitru PNL DA
103. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
104. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Gál Károly UDMR DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Anamaria AUR NU
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
110. Gheba Daniel-Sorin USR DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
112. Gheorghiu Bogdan PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
115. Giugea Nicolae PNL DA
116. Giurgiu Adrian USR DA
117. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD -
118. Gliga Dumitrița PSD DA
119. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
120. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
123. Gudu Michael PNL DA
124. Hajdu Gábor UDMR DA
125. Halici Nicușor PSD DA
126. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
127. Havârneanu Filip USR DA
128. Hărătău Elena PNL DA
129. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
130. Horga Maria-Gabriela PNL DA
131. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
132. Huțu Alexandra PSD DA
133. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ichim Cristian-Paul USR DA
136. Ilie Victor USR DA
137. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
141. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
142. Kelemen Attila UDMR DA
143. Kiss János PNL DA
144. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
145. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
146. Könczei Csaba UDMR DA
147. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
148. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
149. Lasca Mihai Ioan - DA
150. Lazăr Ion-Marian USR DA
151. Lazăr Teodor USR DA
152. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
155. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
156. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
157. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
158. Macovei Silviu Nicu PSD DA
159. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
160. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
161. Mang Ioan PSD DA
162. Manta Claudiu PSD DA
163. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
164. Mărculescu Dumitru PNL DA
165. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Miftode Marius-Andrei USR DA
168. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
169. Miklós Zoltán UDMR DA
170. Mina Marian PSD DA
171. Mircea Florin PSD DA
172. Miruță Radu-Dinel USR DA
173. Mitrea Dumitrina AUR NU
174. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
175. Moisin Radu-Marin PNL DA
176. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
177. Molnar Ervin PNL DA
178. Molnar Radu-Iulian USR DA
179. Morar Olivia-Diana PNL DA
180. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
181. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
182. Munteanu Remus PSD DA
183. Murariu Oana USR DA
184. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
185. Mușoiu Ștefan PSD DA
186. Nacov Gheorghe Minoritati DA
187. Nagy Szabolcs UDMR DA
188. Nagy Vasile AUR NU
189. Năcuță Sorin PNL DA
190. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
191. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
192. Neagu Denisa-Elena USR DA
193. Neață Eugen PSD DA
194. Nechita Aurel PSD DA
195. Olar Corneliu PNL DA
196. Orban Ludovic PNL DA
197. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
198. Oteșanu Daniela PSD DA
199. Özmen Oana-Marciana USR DA
200. Paladi George-Adrian PSD DA
201. Pambuccian Varujan Minoritati DA
202. Panait Radu USR DA
203. Paraschiv Rodica PSD DA
204. Pavelescu Nicolae PSD DA
205. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
206. Pecingină Gheorghe PNL DA
207. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
208. Piper-Savu Florin PSD DA
209. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
210. Plăiașu Gabriel PNL DA
211. Polak Tudor PNL DA
212. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
213. Pop Darius AUR NU
214. Pop Rareș Tudor USR DA
215. Popa Alexandru PNL DA
216. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian PSD DA
218. Popescu Pavel PNL DA
219. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
220. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
221. Popica Eduard-Andrei PSD DA
222. Predescu Ana-Loredana PSD DA
223. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
224. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
225. Prună Cristina-Mădălina USR DA
226. Prunean Alin-Costel USR DA
227. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
228. Rafila Alexandru PSD DA
229. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
230. Rizea Cristina Camelia USR DA
231. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
232. Roman Florin-Claudiu PNL DA
233. Roman Nicolae AUR NU
234. Roșca Mircea PNL DA
235. Rujan Dumitru PNL DA
236. Salan Viorel PSD DA
237. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
238. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
239. Scripnic Lilian AUR NU
240. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
241. Seres Dénes UDMR DA
242. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
243. Simion George-Nicolae AUR NU
244. Simonis Alfred - Robert PSD DA
245. Solomon Adrian PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stancu Paul PSD DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD DA
249. Stănescu Vetuța PNL DA
250. Stângă George-Cătălin PNL DA
251. Stoian Maria PNL DA
252. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
253. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
254. Stoica Diana USR DA
255. Stoica Elena PSD DA
256. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
257. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
258. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
259. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
260. Szabó Ödön UDMR DA
261. Șandru Cosmin PNL DA
262. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
263. Șerban Gianina AUR NU
264. Șimon Gheorghe PSD DA
265. Șișcu George PNL DA
266. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
267. Șoldan Gheorghe PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șovăială Constantin PNL DA
270. Tanasă Dan AUR NU
271. Tănase Antonel PNL DA
272. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
273. Tătaru Nelu PNL DA
274. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
275. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
276. Terente Eugen USR DA
277. Thellmann Christine PNL DA
278. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
279. Tobă Francisc - DA
280. Toda Daniel-Liviu USR DA
281. Todosiu Beniamin USR DA
282. Toma Ilie PSD DA
283. Toma Vasilică PSD DA
284. Trăilă Cristina PNL DA
285. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
286. Tudorache Daniel PSD DA
287. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
288. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
289. Turcan Raluca PNL DA
290. Tușa Adriana Diana PSD DA
291. Tuță George-Cristian PNL DA
292. Țachianu Marian PSD DA
293. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
294. Țoiu Oana-Silvia USR DA
295. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
296. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
297. Varga Glad-Aurel PNL DA
298. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
299. Vexler Silviu Minoritati DA
300. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
301. Vîlceanu Dan PNL DA
302. Weber Mihai PSD DA
303. Wiener Adrian USR DA
304. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
305. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 25 mai 2022, 0:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro