Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.05.2021 > 13:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 mai 2021, ora 13:08

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 6/2021 pentru modificarea și completarea art.54 din Legea nr.304/2004 privind organizarea judiciară
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:310 102 91 54 28 16 17 2
- voturi pentru (DA):207 1 91 54 28 16 17 -
- voturi împotrivă (NU):103 101 - - - - - 2
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD NU
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bejinariu Eugen PSD NU
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD NU
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
44. Budăi Marius-Constantin PSD NU
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bulai Oana-Gianina PSD NU
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda USR DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
57. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
58. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
59. Chelaru Mircia AUR DA
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chira Claudiu-Martin PNL DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD NU
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
66. Ciornei Radu Tudor USR DA
67. Ciubuc Ciprian AUR DA
68. Cîtea Vasile PSD NU
69. Coarnă Dumitru PSD NU
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozma Adrian-Felician PNL DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Cristea Andi-Lucian PSD NU
75. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
76. Cristian Brian USR DA
77. Crîstici Ognean Minoritati DA
78. Crușoveanu Marian PNL DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Damian Romulus-Marius PSD NU
82. Dancă Ionel PNL DA
83. Dămureanu Ringo AUR DA
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD NU
86. Drancă Andrei-Iulian USR DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
90. Dumitru Florian-Emil PNL DA
91. Dunava Costel Neculai PSD NU
92. Enachi Raisa AUR DA
93. Farago Petru UDMR DA
94. Fădor Angelica PNL DA
95. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
96. Fălcoi Nicu USR DA
97. Fechet Mircea PNL DA
98. Feodor Silviu Minoritati DA
99. Feodorov Lucian AUR DA
100. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Daniel PSD NU
103. Florea Oana-Consuela PSD NU
104. Floroiu Ionel PSD NU
105. Flucuș Dumitru PNL DA
106. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
107. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
108. Furtună Mirela PSD NU
109. Gál Károly UDMR DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilă Anamaria AUR DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
113. Georgescu Nicolae PSD NU
114. Gheba Daniel-Sorin USR DA
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
116. Gheorghiu Bogdan PNL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
119. Giugea Nicolae PNL DA
120. Giurgiu Adrian USR DA
121. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
122. Gliga Dumitrița PSD NU
123. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
124. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
125. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
126. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
127. Gudu Michael PNL DA
128. Hajdu Gábor UDMR DA
129. Halici Nicușor PSD NU
130. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
131. Havârneanu Filip USR DA
132. Hărătău Elena PNL DA
133. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
134. Horga Maria-Gabriela PNL DA
135. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
136. Huțu Alexandra PSD NU
137. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ichim Cristian-Paul USR DA
140. Ilie Victor USR DA
141. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
142. Intotero Natalia-Elena PSD NU
143. Ion Stelian-Cristian USR DA
144. Ionescu George PNL DA
145. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
146. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
147. Kelemen Attila UDMR DA
148. Kiss János PNL DA
149. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
150. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
151. Könczei Csaba UDMR DA
152. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
153. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
154. Lasca Mihai Ioan - NU
155. Lazăr Ion-Marian USR DA
156. Lazăr Teodor USR DA
157. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
158. Longher Ghervazen Minoritati DA
159. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
160. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
161. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
162. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
163. Macovei Silviu Nicu PSD NU
164. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
165. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
166. Mang Ioan PSD NU
167. Manta Claudiu PSD NU
168. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
169. Mărculescu Dumitru PNL DA
170. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
171. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
172. Miftode Marius-Andrei USR DA
173. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
174. Miklós Zoltán UDMR DA
175. Mina Marian PSD NU
176. Mircea Florin PSD NU
177. Miruță Radu-Dinel USR DA
178. Mitrea Dumitrina AUR DA
179. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
180. Moisin Radu-Marin PNL DA
181. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
182. Molnar Ervin PNL DA
183. Molnar Radu-Iulian USR DA
184. Morar Olivia-Diana PNL DA
185. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
186. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
187. Munteanu Remus PSD NU
188. Murariu Oana USR DA
189. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
190. Mușoiu Ștefan PSD NU
191. Nacov Gheorghe Minoritati DA
192. Nagy Szabolcs UDMR DA
193. Nagy Vasile AUR DA
194. Năcuță Sorin PNL DA
195. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
196. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
197. Neagu Denisa-Elena USR DA
198. Neață Eugen PSD NU
199. Nechita Aurel PSD NU
200. Niță Nicu PSD NU
201. Olar Corneliu PNL DA
202. Orban Ludovic PNL DA
203. Oteșanu Daniela PSD NU
204. Özmen Oana-Marciana USR DA
205. Paladi George-Adrian PSD NU
206. Pambuccian Varujan Minoritati DA
207. Panait Radu USR DA
208. Paraschiv Rodica PSD NU
209. Pavelescu Nicolae PSD NU
210. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
211. Pecingină Gheorghe PNL DA
212. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
213. Piper-Savu Florin PSD NU
214. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
215. Plăiașu Gabriel PNL DA
216. Polak Tudor PNL DA
217. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
218. Pop Darius AUR DA
219. Pop Rareș Tudor USR DA
220. Popa Alexandru PNL DA
221. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
222. Popescu Dan-Cristian PSD NU
223. Popescu Pavel PNL DA
224. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
225. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
226. Popica Eduard-Andrei PSD NU
227. Predescu Ana-Loredana PSD NU
228. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
229. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
230. Prună Cristina-Mădălina USR DA
231. Prunean Alin-Costel USR DA
232. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
233. Rafila Alexandru PSD NU
234. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
235. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
236. Roman Florin-Claudiu PNL DA
237. Roman Nicolae AUR DA
238. Roșca Mircea PNL DA
239. Rujan Dumitru PNL DA
240. Salan Viorel PSD NU
241. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
242. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
243. Scripnic Lilian AUR DA
244. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
245. Seres Dénes UDMR DA
246. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
247. Simion George-Nicolae AUR DA
248. Simonis Alfred - Robert PSD NU
249. Solomon Adrian PSD NU
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stancu Paul PSD NU
252. Stativă Irinel Ioan PSD NU
253. Stănescu Vetuța PNL DA
254. Stângă George-Cătălin PNL DA
255. Stoian Maria PNL DA
256. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
257. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
258. Stoica Diana USR DA
259. Stoica Elena PSD NU
260. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
261. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
262. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
264. Szabó Ödön UDMR DA
265. Șandru Cosmin PNL DA
266. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
267. Șerban Gianina AUR DA
268. Șimon Gheorghe PSD NU
269. Șișcu George PNL DA
270. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
271. Șoldan Gheorghe PSD NU
272. Șoptică Costel PNL DA
273. Șovăială Constantin PNL DA
274. Ștefan Ion PNL DA
275. Tanasă Dan AUR DA
276. Tănase Antonel PNL DA
277. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
278. Tătaru Nelu PNL DA
279. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
280. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
281. Terente Eugen USR DA
282. Thellmann Christine PNL DA
283. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
284. Tobă Francisc - NU
285. Toda Daniel-Liviu USR DA
286. Todosiu Beniamin USR DA
287. Toma Ilie PSD NU
288. Toma Vasilică PSD NU
289. Trăilă Cristina PNL DA
290. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
291. Tudorache Daniel PSD NU
292. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
293. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
294. Turcan Raluca PNL DA
295. Tușa Adriana Diana PSD NU
296. Tuță George-Cristian PNL DA
297. Țachianu Marian PSD NU
298. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
299. Țoiu Oana-Silvia USR DA
300. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
301. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
302. Varga Glad-Aurel PNL DA
303. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
304. Vexler Silviu Minoritati DA
305. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
306. Vîlceanu Dan PNL DA
307. Weber Mihai PSD NU
308. Wiener Adrian USR DA
309. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
310. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 25 mai 2022, 0:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro