Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.05.2021 > 13:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 mai 2021, ora 13:09

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 265/2020 pentru modificarea și completarea Legii nr.416/2001 privind venitul minim garantat
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:310 101 90 55 28 17 17 2
- voturi pentru (DA):309 101 89 55 28 17 17 2
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
38. Bîrcă Constantin PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț USR DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
42. Bota Călin-Ioan PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bulai Oana-Gianina PSD DA
50. Burciu Cristina PNL DA
51. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda USR DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra USR DA
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
58. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chelaru Mircia AUR DA
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chira Claudiu-Martin PNL DA
64. Chirilă Virgil Alin PSD DA
65. Ciofu Cătălina PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciornei Radu Tudor USR DA
68. Ciubuc Ciprian AUR DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Coarnă Dumitru PSD DA
71. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
72. Constantin Daniel PNL DA
73. Cozma Adrian-Felician PNL DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristea Andi-Lucian PSD DA
76. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
77. Cristian Brian USR DA
78. Crîstici Ognean Minoritati DA
79. Crușoveanu Marian PNL DA
80. Csép Éva-Andrea UDMR DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Damian Romulus-Marius PSD DA
83. Dancă Ionel PNL DA
84. Dămureanu Ringo AUR DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Drancă Andrei-Iulian USR DA
88. Drulă Cătălin USR DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
91. Dumitru Florian-Emil PNL DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Enachi Raisa AUR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL DA
96. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
97. Fălcoi Nicu USR DA
98. Fechet Mircea PNL DA
99. Feodor Silviu Minoritati DA
100. Feodorov Lucian AUR DA
101. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
102. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Florea Oana-Consuela PSD DA
105. Floroiu Ionel PSD DA
106. Flucuș Dumitru PNL DA
107. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
108. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
109. Furtună Mirela PSD DA
110. Gál Károly UDMR DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilă Anamaria AUR DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
114. Georgescu Nicolae PSD DA
115. Gheba Daniel-Sorin USR DA
116. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
117. Gheorghiu Bogdan PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
120. Giugea Nicolae PNL DA
121. Giurgiu Adrian USR DA
122. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
123. Gliga Dumitrița PSD DA
124. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
125. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
126. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
127. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
128. Gudu Michael PNL DA
129. Hajdu Gábor UDMR DA
130. Halici Nicușor PSD DA
131. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
132. Havârneanu Filip USR DA
133. Hărătău Elena PNL DA
134. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
135. Horga Maria-Gabriela PNL DA
136. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
137. Huțu Alexandra PSD DA
138. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
139. Ibram Iusein Minoritati DA
140. Ichim Cristian-Paul USR DA
141. Ilie Victor USR DA
142. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
143. Intotero Natalia-Elena PSD DA
144. Ion Stelian-Cristian USR DA
145. Ionescu George PNL DA
146. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
147. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
148. Kelemen Attila UDMR DA
149. Kiss János PNL DA
150. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
151. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
152. Könczei Csaba UDMR DA
153. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
154. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
155. Lasca Mihai Ioan - DA
156. Lazăr Ion-Marian USR DA
157. Lazăr Teodor USR DA
158. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
159. Longher Ghervazen Minoritati DA
160. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
161. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
162. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
163. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
164. Macovei Silviu Nicu PSD DA
165. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
166. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
167. Mang Ioan PSD DA
168. Manta Claudiu PSD DA
169. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
170. Mărculescu Dumitru PNL DA
171. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
173. Miftode Marius-Andrei USR DA
174. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
175. Miklós Zoltán UDMR DA
176. Mina Marian PSD DA
177. Mircea Florin PSD DA
178. Miruță Radu-Dinel USR DA
179. Mitrea Dumitrina AUR DA
180. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
181. Moisin Radu-Marin PNL DA
182. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
183. Molnar Ervin PNL DA
184. Molnar Radu-Iulian USR DA
185. Morar Olivia-Diana PNL DA
186. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
187. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
188. Munteanu Remus PSD DA
189. Murariu Oana USR DA
190. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
191. Mușoiu Ștefan PSD DA
192. Nacov Gheorghe Minoritati DA
193. Nagy Szabolcs UDMR DA
194. Nagy Vasile AUR DA
195. Năcuță Sorin PNL DA
196. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
197. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
198. Neagu Denisa-Elena USR DA
199. Neață Eugen PSD DA
200. Nechita Aurel PSD DA
201. Niță Nicu PSD DA
202. Olar Corneliu PNL DA
203. Orban Ludovic PNL DA
204. Oteșanu Daniela PSD DA
205. Özmen Oana-Marciana USR DA
206. Paladi George-Adrian PSD DA
207. Pambuccian Varujan Minoritati DA
208. Panait Radu USR DA
209. Paraschiv Rodica PSD DA
210. Pavelescu Nicolae PSD DA
211. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
212. Pecingină Gheorghe PNL DA
213. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
214. Piper-Savu Florin PSD DA
215. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
216. Plăiașu Gabriel PNL DA
217. Polak Tudor PNL DA
218. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
219. Pop Darius AUR DA
220. Pop Rareș Tudor USR DA
221. Popa Alexandru PNL DA
222. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
223. Popescu Dan-Cristian PSD DA
224. Popescu Pavel PNL DA
225. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
226. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
227. Popica Eduard-Andrei PSD DA
228. Predescu Ana-Loredana PSD DA
229. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
230. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
231. Prună Cristina-Mădălina USR DA
232. Prunean Alin-Costel USR DA
233. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
234. Rafila Alexandru PSD DA
235. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
236. Rizea Cristina Camelia USR DA
237. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
238. Roman Florin-Claudiu PNL DA
239. Roman Nicolae AUR DA
240. Roșca Mircea PNL DA
241. Rujan Dumitru PNL DA
242. Salan Viorel PSD DA
243. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
244. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
245. Scripnic Lilian AUR DA
246. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
249. Simion George-Nicolae AUR DA
250. Simonis Alfred - Robert PSD DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stancu Ionel Minoritati DA
253. Stancu Paul PSD DA
254. Stativă Irinel Ioan PSD DA
255. Stănescu Vetuța PNL DA
256. Stângă George-Cătălin PNL DA
257. Stoian Maria PNL DA
258. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
259. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
260. Stoica Diana USR DA
261. Stoica Elena PSD DA
262. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
263. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
264. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Szabó Ödön UDMR DA
267. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
268. Șerban Gianina AUR DA
269. Șimon Gheorghe PSD DA
270. Șișcu George PNL NU
271. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
272. Șoldan Gheorghe PSD DA
273. Șoptică Costel PNL DA
274. Șovăială Constantin PNL DA
275. Ștefan Ion PNL DA
276. Tanasă Dan AUR DA
277. Tănase Antonel PNL DA
278. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
279. Tătaru Nelu PNL DA
280. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
281. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
282. Terente Eugen USR DA
283. Thellmann Christine PNL DA
284. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
285. Tobă Francisc - DA
286. Toda Daniel-Liviu USR DA
287. Todosiu Beniamin USR DA
288. Toma Ilie PSD DA
289. Toma Vasilică PSD DA
290. Trăilă Cristina PNL DA
291. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
292. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
293. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
294. Turcan Raluca PNL DA
295. Tușa Adriana Diana PSD DA
296. Tuță George-Cristian PNL DA
297. Țachianu Marian PSD DA
298. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
299. Țoiu Oana-Silvia USR DA
300. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
301. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
302. Varga Glad-Aurel PNL DA
303. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
304. Vexler Silviu Minoritati DA
305. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
306. Vîlceanu Dan PNL DA
307. Weber Mihai PSD DA
308. Wiener Adrian USR DA
309. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
310. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 25 mai 2022, 0:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro