Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.05.2021 > 13:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 mai 2021, ora 13:10

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 470/2019 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.63/2019 pentru completarea art.61 alin.(2) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.57/2019 privind Codul administrativ
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:308 101 89 54 27 18 17 2
- voturi pentru (DA):308 101 89 54 27 18 17 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chelaru Mircia AUR DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin PNL DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor USR DA
65. Ciubuc Ciprian AUR DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Coarnă Dumitru PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
69. Constantin Daniel PNL DA
70. Cozma Adrian-Felician PNL DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Cristea Andi-Lucian PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
74. Cristian Brian USR DA
75. Crîstici Ognean Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian PNL DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Damian Romulus-Marius PSD DA
80. Dancă Ionel PNL DA
81. Dămureanu Ringo AUR DA
82. Dehelean Silviu USR DA
83. Dinu Cristina-Elena PSD DA
84. Drancă Andrei-Iulian USR DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
88. Dumitru Florian-Emil PNL DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Enachi Raisa AUR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Fădor Angelica PNL DA
93. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
94. Fălcoi Nicu USR DA
95. Fechet Mircea PNL DA
96. Feodor Silviu Minoritati DA
97. Feodorov Lucian AUR DA
98. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Flucuș Dumitru PNL DA
104. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
105. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
106. Furtună Mirela PSD DA
107. Gál Károly UDMR DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilă Anamaria AUR DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
111. Georgescu Nicolae PSD DA
112. Gheba Daniel-Sorin USR DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghiu Bogdan PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
117. Giugea Nicolae PNL DA
118. Giurgiu Adrian USR DA
119. Gliga Dumitrița PSD DA
120. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
121. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Michael PNL DA
125. Hajdu Gábor UDMR DA
126. Halici Nicușor PSD DA
127. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
128. Havârneanu Filip USR DA
129. Hărătău Elena PNL DA
130. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
131. Horga Maria-Gabriela PNL DA
132. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
133. Huțu Alexandra PSD DA
134. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ichim Cristian-Paul USR DA
137. Ilie Victor USR DA
138. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ion Stelian-Cristian USR DA
141. Ionescu George PNL DA
142. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
143. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
144. Kelemen Attila UDMR DA
145. Kiss János PNL DA
146. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
147. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
148. Könczei Csaba UDMR DA
149. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
150. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
151. Lasca Mihai Ioan - DA
152. Lazăr Ion-Marian USR DA
153. Lazăr Teodor USR DA
154. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
155. Longher Ghervazen Minoritati DA
156. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
157. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
158. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
159. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
160. Macovei Silviu Nicu PSD DA
161. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
162. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
163. Mang Ioan PSD DA
164. Manta Claudiu PSD DA
165. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
166. Mărculescu Dumitru PNL DA
167. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Miftode Marius-Andrei USR DA
170. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
171. Miklós Zoltán UDMR DA
172. Mina Marian PSD DA
173. Mircea Florin PSD DA
174. Miruță Radu-Dinel USR DA
175. Mitrea Dumitrina AUR DA
176. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
177. Moisin Radu-Marin PNL DA
178. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
179. Molnar Ervin PNL DA
180. Molnar Radu-Iulian USR DA
181. Morar Olivia-Diana PNL DA
182. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
183. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
184. Munteanu Remus PSD DA
185. Murariu Oana USR DA
186. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
187. Mușoiu Ștefan PSD DA
188. Nacov Gheorghe Minoritati DA
189. Nagy Szabolcs UDMR DA
190. Nagy Vasile AUR DA
191. Năcuță Sorin PNL DA
192. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
193. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
194. Neagu Denisa-Elena USR DA
195. Neață Eugen PSD DA
196. Nechita Aurel PSD DA
197. Niță Nicu PSD DA
198. Olar Corneliu PNL DA
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
201. Oteșanu Daniela PSD DA
202. Özmen Oana-Marciana USR DA
203. Paladi George-Adrian PSD DA
204. Pambuccian Varujan Minoritati DA
205. Panait Radu USR DA
206. Paraschiv Rodica PSD DA
207. Pavelescu Nicolae PSD DA
208. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
209. Pecingină Gheorghe PNL DA
210. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
211. Piper-Savu Florin PSD DA
212. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
213. Plăiașu Gabriel PNL DA
214. Polak Tudor PNL DA
215. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
216. Pop Darius AUR DA
217. Pop Rareș Tudor USR DA
218. Popa Alexandru PNL DA
219. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PSD DA
221. Popescu Pavel PNL DA
222. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
223. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
224. Popica Eduard-Andrei PSD DA
225. Predescu Ana-Loredana PSD DA
226. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
227. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
228. Prună Cristina-Mădălina USR DA
229. Prunean Alin-Costel USR DA
230. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
231. Rafila Alexandru PSD DA
232. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
233. Rizea Cristina Camelia USR DA
234. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
235. Roman Florin-Claudiu PNL DA
236. Roman Nicolae AUR DA
237. Roșca Mircea PNL DA
238. Rujan Dumitru PNL DA
239. Salan Viorel PSD DA
240. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
241. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
242. Scripnic Lilian AUR DA
243. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
246. Simion George-Nicolae AUR DA
247. Simonis Alfred - Robert PSD DA
248. Solomon Adrian PSD DA
249. Stancu Ionel Minoritati DA
250. Stancu Paul PSD DA
251. Stativă Irinel Ioan PSD DA
252. Stănescu Vetuța PNL DA
253. Stângă George-Cătălin PNL DA
254. Stoian Maria PNL DA
255. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
256. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
257. Stoica Diana USR DA
258. Stoica Elena PSD DA
259. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
260. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
261. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
262. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
263. Szabó Ödön UDMR DA
264. Șandru Cosmin PNL DA
265. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
266. Șerban Gianina AUR DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șișcu George PNL DA
269. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
270. Șoldan Gheorghe PSD DA
271. Șoptică Costel PNL DA
272. Șovăială Constantin PNL DA
273. Tanasă Dan AUR DA
274. Tănase Antonel PNL DA
275. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
276. Tătaru Nelu PNL DA
277. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
278. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
279. Terente Eugen USR DA
280. Thellmann Christine PNL DA
281. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
282. Tobă Francisc - DA
283. Toda Daniel-Liviu USR DA
284. Todosiu Beniamin USR DA
285. Toma Ilie PSD DA
286. Toma Vasilică PSD DA
287. Trăilă Cristina PNL DA
288. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
289. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
290. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
291. Turcan Raluca PNL DA
292. Tușa Adriana Diana PSD DA
293. Tuță George-Cristian PNL DA
294. Țachianu Marian PSD DA
295. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
296. Țoiu Oana-Silvia USR DA
297. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
298. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
299. Varga Glad-Aurel PNL DA
300. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
301. Vexler Silviu Minoritati DA
302. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
303. Vîlceanu Dan PNL DA
304. Weber Mihai PSD DA
305. Wiener Adrian USR DA
306. Zakarias Zoltán UDMR DA
307. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
308. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 25 mai 2022, 0:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro