Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2021 > 14:35 Versiunea pentru printare
Marți, 18 mai 2021, ora 14:35

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 259/2019 pentru modificarea alineatelor (2) și (3) ale art.17 din Legea nr.218/2002 privind organizarea și funcționarea Poliției Române, republicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr.307 din 25 aprilie 2014, cu modificările ulterioare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:288 96 83 48 26 18 15 2
- voturi pentru (DA):286 96 83 48 26 18 13 2
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin PNL DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Coarnă Dumitru PSD DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR DA
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Dancă Ionel PNL DA
72. Dămureanu Ringo AUR DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
78. Dumitru Florian-Emil PNL DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fălcoi Nicu USR DA
84. Fechet Mircea PNL DA
85. Feodor Silviu Minoritati -
86. Feodorov Lucian AUR DA
87. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
89. Florea Daniel PSD DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Gál Károly UDMR DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Anamaria AUR DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin USR DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
103. Giurgiu Adrian USR DA
104. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
105. Gliga Dumitrița PSD DA
106. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Michael PNL DA
110. Hajdu Gábor UDMR DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
113. Havârneanu Filip USR DA
114. Hărătău Elena PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Horga Maria-Gabriela PNL DA
117. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
118. Huțu Alexandra PSD DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ichim Cristian-Paul USR DA
123. Ilie Victor USR DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
128. Kelemen Attila UDMR DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kiss János PNL DA
131. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
132. Könczei Csaba UDMR DA
133. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
134. Lasca Mihai Ioan - DA
135. Lazăr Ion-Marian USR DA
136. Lazăr Teodor USR DA
137. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
140. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
141. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
142. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
146. Mang Ioan PSD DA
147. Manta Claudiu PSD DA
148. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
149. Mărculescu Dumitru PNL DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Miftode Marius-Andrei USR DA
153. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
154. Miklós Zoltán UDMR DA
155. Mircea Florin PSD DA
156. Miruță Radu-Dinel USR DA
157. Mitrea Dumitrina AUR DA
158. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
159. Moisin Radu-Marin PNL DA
160. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
161. Molnar Ervin PNL DA
162. Molnar Radu-Iulian USR DA
163. Morar Olivia-Diana PNL DA
164. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
165. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
166. Munteanu Remus PSD DA
167. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
168. Mușoiu Ștefan PSD DA
169. Nagy Szabolcs UDMR DA
170. Nagy Vasile AUR DA
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
173. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
174. Neață Eugen PSD DA
175. Nechita Aurel PSD DA
176. Niță Nicu PSD DA
177. Olar Corneliu PNL DA
178. Orban Ludovic PNL DA
179. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
180. Oteșanu Daniela PSD DA
181. Özmen Oana-Marciana USR DA
182. Paladi George-Adrian PSD DA
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Panait Radu USR DA
185. Paraschiv Rodica PSD DA
186. Pavelescu Nicolae PSD DA
187. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
188. Pecingină Gheorghe PNL DA
189. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
190. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Piper-Savu Florin PSD DA
192. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
193. Plăiașu Gabriel PNL DA
194. Polak Tudor PNL DA
195. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
196. Pop Darius AUR DA
197. Pop Rareș Tudor USR DA
198. Popa Alexandru PNL DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian PSD DA
201. Popescu Pavel PNL DA
202. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
203. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
204. Predescu Ana-Loredana PSD DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
208. Prună Cristina-Mădălina USR DA
209. Prunean Alin-Costel USR DA
210. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
211. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
212. Rizea Cristina Camelia USR DA
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
214. Roman Florin-Claudiu PNL DA
215. Roman Nicolae AUR DA
216. Roșca Mircea PNL DA
217. Rujan Dumitru PNL DA
218. Salan Viorel PSD DA
219. Sandu Viorica PSD DA
220. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
221. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
224. Simion George-Nicolae AUR DA
225. Simonis Alfred - Robert PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stancu Ionel Minoritati DA
228. Stancu Paul PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Vetuța PNL DA
231. Stângă George-Cătălin PNL DA
232. Stoian Maria PNL DA
233. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
234. Stoica Diana USR DA
235. Stoica Elena PSD DA
236. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
238. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Șandru Cosmin PNL DA
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
242. Șerban Gianina AUR DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șișcu George PNL DA
245. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
246. Șoldan Gheorghe PSD DA
247. Șoptică Costel PNL DA
248. Șovăială Constantin PNL DA
249. Ștefan Ion PNL DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
251. Tanasă Dan AUR DA
252. Tănase Antonel PNL DA
253. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
254. Tătaru Nelu PNL DA
255. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
256. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
257. Terente Eugen USR DA
258. Thellmann Christine PNL DA
259. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
260. Tobă Francisc - DA
261. Toda Daniel-Liviu USR DA
262. Todosiu Beniamin USR DA
263. Toma Ilie PSD DA
264. Toma Vasilică PSD DA
265. Trăilă Cristina PNL DA
266. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
267. Tudorache Daniel PSD DA
268. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
269. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
270. Turcan Raluca PNL DA
271. Tușa Adriana Diana PSD DA
272. Tuță George-Cristian PNL DA
273. Țachianu Marian PSD DA
274. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
275. Țoiu Oana-Silvia USR DA
276. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
277. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
278. Varga Glad-Aurel PNL DA
279. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
280. Vexler Silviu Minoritati DA
281. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
282. Volosatîi Boris AUR DA
283. Vulpescu Ioan PSD DA
284. Weber Mihai PSD DA
285. Wiener Adrian USR DA
286. Zakarias Zoltán UDMR DA
287. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 2:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro