Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2021 > 14:35 Versiunea pentru printare
Marți, 18 mai 2021, ora 14:35

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 361/2015 privind acordarea de vouchere culturale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:293 100 84 49 25 18 15 2
- voturi pentru (DA):291 98 84 49 25 18 15 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 2 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin PNL DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Cîtea Vasile PSD Abținere
63. Coarnă Dumitru PSD DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dancă Ionel PNL DA
75. Dămureanu Ringo AUR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Fălcoi Nicu USR DA
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Feodorov Lucian AUR DA
89. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Flucuș Dumitru PNL DA
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Gál Károly UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilă Anamaria AUR DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
101. Gheba Daniel-Sorin USR DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
106. Giurgiu Adrian USR DA
107. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
108. Gliga Dumitrița PSD DA
109. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Gudu Michael PNL DA
113. Hajdu Gábor UDMR DA
114. Halici Nicușor PSD DA
115. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
116. Havârneanu Filip USR DA
117. Hărătău Elena PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Horga Maria-Gabriela PNL DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul USR DA
126. Ilie Victor USR DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
131. Kelemen Attila UDMR DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kiss János PNL DA
134. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
135. Könczei Csaba UDMR DA
136. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
137. Lasca Mihai Ioan - DA
138. Lazăr Ion-Marian USR DA
139. Lazăr Teodor USR DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
143. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
144. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
145. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
149. Mang Ioan PSD DA
150. Manta Claudiu PSD DA
151. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
152. Mărculescu Dumitru PNL DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Miftode Marius-Andrei USR DA
156. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Miklós Zoltán UDMR DA
159. Mina Marian PSD DA
160. Mircea Florin PSD DA
161. Miruță Radu-Dinel USR DA
162. Mitrea Dumitrina AUR DA
163. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
164. Moisin Radu-Marin PNL DA
165. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
166. Molnar Ervin PNL DA
167. Molnar Radu-Iulian USR DA
168. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
169. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
170. Munteanu Remus PSD DA
171. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
172. Mușoiu Ștefan PSD DA
173. Nagy Szabolcs UDMR DA
174. Nagy Vasile AUR DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Năcuță Sorin PNL DA
177. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
178. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
179. Neagu Denisa-Elena USR DA
180. Neață Eugen PSD DA
181. Nechita Aurel PSD DA
182. Niță Nicu PSD DA
183. Olar Corneliu PNL DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Özmen Oana-Marciana USR DA
188. Paladi George-Adrian PSD DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Panait Radu USR DA
191. Paraschiv Rodica PSD DA
192. Pavelescu Nicolae PSD DA
193. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
194. Pecingină Gheorghe PNL DA
195. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
196. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
197. Piper-Savu Florin PSD DA
198. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
199. Plăiașu Gabriel PNL DA
200. Polak Tudor PNL DA
201. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
202. Pop Darius AUR DA
203. Pop Rareș Tudor USR DA
204. Popa Alexandru PNL DA
205. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
206. Popescu Dan-Cristian PSD DA
207. Popescu Pavel PNL DA
208. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
209. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
210. Predescu Ana-Loredana PSD DA
211. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
212. Presură Alexandra PSD DA
213. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
214. Prună Cristina-Mădălina USR DA
215. Prunean Alin-Costel USR DA
216. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
217. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
218. Rizea Cristina Camelia USR DA
219. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
220. Roman Florin-Claudiu PNL DA
221. Roman Nicolae AUR DA
222. Roșca Mircea PNL DA
223. Rujan Dumitru PNL DA
224. Salan Viorel PSD DA
225. Sandu Viorica PSD DA
226. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
227. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
230. Simonis Alfred - Robert PSD DA
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Stancu Ionel Minoritati DA
233. Stancu Paul PSD DA
234. Stativă Irinel Ioan PSD DA
235. Stănescu Vetuța PNL DA
236. Stângă George-Cătălin PNL DA
237. Stoian Maria PNL DA
238. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
239. Stoica Diana USR DA
240. Stoica Elena PSD DA
241. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Șandru Cosmin PNL DA
246. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
247. Șerban Gianina AUR DA
248. Șimon Gheorghe PSD DA
249. Șișcu George PNL DA
250. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
251. Șoldan Gheorghe PSD DA
252. Șoptică Costel PNL DA
253. Șovăială Constantin PNL DA
254. Ștefan Ion PNL DA
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
256. Tanasă Dan AUR DA
257. Tănase Antonel PNL DA
258. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
259. Tătaru Nelu PNL DA
260. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
261. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
262. Terente Eugen USR DA
263. Thellmann Christine PNL DA
264. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
265. Tobă Francisc - DA
266. Toda Daniel-Liviu USR DA
267. Todosiu Beniamin USR DA
268. Toma Ilie PSD DA
269. Toma Vasilică PSD DA
270. Trăilă Cristina PNL DA
271. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
272. Tudorache Daniel PSD DA
273. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
274. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
275. Turcan Raluca PNL DA
276. Tușa Adriana Diana PSD DA
277. Tuță George-Cristian PNL DA
278. Țachianu Marian PSD DA
279. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
280. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
281. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
282. Varga Glad-Aurel PNL DA
283. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
284. Vexler Silviu Minoritati DA
285. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
286. Vîlceanu Dan PNL DA
287. Volosatîi Boris AUR DA
288. Vulpescu Ioan PSD DA
289. Weber Mihai PSD DA
290. Wiener Adrian USR DA
291. Zakarias Zoltán UDMR DA
292. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 2:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro