Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2021 > 14:36 Versiunea pentru printare
Marți, 18 mai 2021, ora 14:36

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 666/2018 pentru completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal cu modificările și completările ulterioare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:300 99 88 50 26 19 15 3
- voturi pentru (DA):299 98 88 50 26 19 15 3
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apjok Norbert - DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chira Claudiu-Martin PNL DA
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciornei Radu Tudor USR DA
63. Coarnă Dumitru PSD DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dancă Ionel PNL DA
75. Dămureanu Ringo AUR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Fălcoi Nicu USR DA
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Feodorov Lucian AUR DA
89. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Flucuș Dumitru PNL DA
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
96. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Gál Károly UDMR DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Anamaria AUR DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
102. Gheba Daniel-Sorin USR DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
107. Giurgiu Adrian USR DA
108. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
109. Gliga Dumitrița PSD DA
110. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
113. Gudu Michael PNL DA
114. Hajdu Gábor UDMR DA
115. Halici Nicușor PSD DA
116. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
117. Havârneanu Filip USR DA
118. Hărătău Elena PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Horga Maria-Gabriela PNL DA
121. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
122. Huțu Alexandra PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul USR DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
132. Kelemen Attila UDMR DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Kiss János PNL DA
135. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
136. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
137. Könczei Csaba UDMR DA
138. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
139. Lasca Mihai Ioan - DA
140. Lazăr Ion-Marian USR DA
141. Lazăr Teodor USR DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
151. Mang Ioan PSD DA
152. Manta Claudiu PSD DA
153. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
154. Mărculescu Dumitru PNL DA
155. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
157. Miftode Marius-Andrei USR DA
158. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Miklós Zoltán UDMR DA
161. Mina Marian PSD DA
162. Mircea Florin PSD DA
163. Miruță Radu-Dinel USR DA
164. Mitrea Dumitrina AUR DA
165. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
166. Moisin Radu-Marin PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Molnar Ervin PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian USR DA
170. Morar Olivia-Diana PNL DA
171. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
172. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
173. Munteanu Remus PSD DA
174. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
175. Mușoiu Ștefan PSD DA
176. Nagy Szabolcs UDMR DA
177. Nagy Vasile AUR DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Năcuță Sorin PNL DA
180. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
181. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
182. Neagu Denisa-Elena USR DA
183. Neață Eugen PSD DA
184. Nechita Aurel PSD DA
185. Niță Nicu PSD DA
186. Olar Corneliu PNL DA
187. Orban Ludovic PNL DA
188. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
189. Oteșanu Daniela PSD DA
190. Özmen Oana-Marciana USR DA
191. Paladi George-Adrian PSD DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Panait Radu USR DA
194. Paraschiv Rodica PSD DA
195. Pavelescu Nicolae PSD DA
196. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
197. Pecingină Gheorghe PNL DA
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
200. Piper-Savu Florin PSD DA
201. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
202. Plăiașu Gabriel PNL DA
203. Polak Tudor PNL DA
204. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
205. Pop Darius AUR DA
206. Pop Rareș Tudor USR DA
207. Popa Alexandru PNL DA
208. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
209. Popescu Dan-Cristian PSD DA
210. Popescu Pavel PNL DA
211. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
212. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
213. Predescu Ana-Loredana PSD DA
214. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
215. Presură Alexandra PSD DA
216. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
217. Prună Cristina-Mădălina USR DA
218. Prunean Alin-Costel USR DA
219. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
220. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
221. Rizea Cristina Camelia USR DA
222. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
223. Roman Florin-Claudiu PNL DA
224. Roman Nicolae AUR DA
225. Roșca Mircea PNL DA
226. Rujan Dumitru PNL DA
227. Salan Viorel PSD DA
228. Sandu Viorica PSD DA
229. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
230. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
231. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
232. Seres Dénes UDMR DA
233. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
234. Simion George-Nicolae AUR DA
235. Simonis Alfred - Robert PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stancu Paul PSD DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Vetuța PNL DA
241. Stângă George-Cătălin PNL DA
242. Stoian Maria PNL DA
243. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
244. Stoica Diana USR DA
245. Stoica Elena PSD DA
246. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Szabó Ödön UDMR DA
251. Șandru Cosmin PNL DA
252. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
253. Șerban Gianina AUR DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șișcu George PNL DA
256. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
257. Șoldan Gheorghe PSD DA
258. Șoptică Costel PNL DA
259. Șovăială Constantin PNL DA
260. Ștefan Ion PNL DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Tanasă Dan AUR DA
263. Tănase Antonel PNL DA
264. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
265. Tătaru Nelu PNL DA
266. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
267. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
268. Terente Eugen USR DA
269. Thellmann Christine PNL DA
270. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
271. Tobă Francisc - DA
272. Toda Daniel-Liviu USR DA
273. Todosiu Beniamin USR DA
274. Toma Ilie PSD DA
275. Toma Vasilică PSD DA
276. Trăilă Cristina PNL DA
277. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
278. Tudorache Daniel PSD DA
279. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
280. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
281. Turcan Raluca PNL DA
282. Tușa Adriana Diana PSD DA
283. Tuță George-Cristian PNL DA
284. Țachianu Marian PSD DA
285. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
286. Țoiu Oana-Silvia USR DA
287. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
288. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
289. Varga Glad-Aurel PNL DA
290. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
291. Vexler Silviu Minoritati DA
292. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
293. Vîlceanu Dan PNL DA
294. Volosatîi Boris AUR DA
295. Vulpescu Ioan PSD DA
296. Weber Mihai PSD DA
297. Wiener Adrian USR DA
298. Zakarias Zoltán UDMR DA
299. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 2:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro