Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2021 > 14:38 Versiunea pentru printare
Marți, 18 mai 2021, ora 14:38

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 205/2019 pentru completarea art.320 din Legea 95/14.04.2006 privind reforma în domeniul sănătății
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:301 101 86 50 26 19 16 3
- voturi pentru (DA):301 101 86 50 26 19 16 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR DA
20. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
38. Bîrcă Constantin PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț USR DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bulai Oana-Gianina PSD DA
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda USR DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
57. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
59. Chelaru Mircia AUR DA
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chira Claudiu-Martin PNL DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Coarnă Dumitru PSD DA
69. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
70. Constantin Daniel PNL DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
73. Cristian Brian USR DA
74. Crîstici Ognean Minoritati DA
75. Crușoveanu Marian PNL DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Damian Romulus-Marius PSD DA
79. Dancă Ionel PNL DA
80. Dămureanu Ringo AUR DA
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Drancă Andrei-Iulian USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitru Florian-Emil PNL DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
90. Fălcoi Nicu USR DA
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodor Silviu Minoritati DA
93. Feodorov Lucian AUR DA
94. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Flucuș Dumitru PNL DA
100. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Gál Károly UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilă Anamaria AUR DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
106. Gheba Daniel-Sorin USR DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
111. Giurgiu Adrian USR DA
112. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
113. Gliga Dumitrița PSD DA
114. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
115. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Gudu Michael PNL DA
119. Hajdu Gábor UDMR DA
120. Halici Nicușor PSD DA
121. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
122. Havârneanu Filip USR DA
123. Hărătău Elena PNL DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
126. Huțu Alexandra PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
128. Iancu Marius-Ionel PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ichim Cristian-Paul USR DA
131. Ilie Victor USR DA
132. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
136. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
137. Kelemen Attila UDMR DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kiss János PNL DA
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
141. Könczei Csaba UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lasca Mihai Ioan - DA
144. Lazăr Ion-Marian USR DA
145. Lazăr Teodor USR DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
149. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
150. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
154. Mang Ioan PSD DA
155. Manta Claudiu PSD DA
156. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
157. Mărculescu Dumitru PNL DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
160. Miftode Marius-Andrei USR DA
161. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Miklós Zoltán UDMR DA
164. Mina Marian PSD DA
165. Mircea Florin PSD DA
166. Miruță Radu-Dinel USR DA
167. Mitrea Dumitrina AUR DA
168. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Ervin PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian USR DA
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
175. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
176. Munteanu Remus PSD DA
177. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
178. Mușoiu Ștefan PSD DA
179. Nagy Szabolcs UDMR DA
180. Nagy Vasile AUR DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Năcuță Sorin PNL DA
183. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
184. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
185. Neagu Denisa-Elena USR DA
186. Neață Eugen PSD DA
187. Nechita Aurel PSD DA
188. Niță Nicu PSD DA
189. Olar Corneliu PNL DA
190. Orban Ludovic PNL DA
191. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
192. Oteșanu Daniela PSD DA
193. Özmen Oana-Marciana USR DA
194. Paladi George-Adrian PSD DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Panait Radu USR DA
197. Paraschiv Rodica PSD DA
198. Pavelescu Nicolae PSD DA
199. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
200. Pecingină Gheorghe PNL DA
201. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
202. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
203. Piper-Savu Florin PSD DA
204. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
205. Plăiașu Gabriel PNL DA
206. Polak Tudor PNL DA
207. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
208. Pop Darius AUR DA
209. Pop Rareș Tudor USR DA
210. Popa Alexandru PNL DA
211. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
212. Popescu Dan-Cristian PSD DA
213. Popescu Pavel PNL DA
214. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
215. Predescu Ana-Loredana PSD DA
216. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
217. Presură Alexandra PSD DA
218. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
219. Prună Cristina-Mădălina USR DA
220. Prunean Alin-Costel USR DA
221. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
222. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
223. Rizea Cristina Camelia USR DA
224. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
225. Roman Florin-Claudiu PNL DA
226. Roman Nicolae AUR DA
227. Roșca Mircea PNL DA
228. Rujan Dumitru PNL DA
229. Salan Viorel PSD DA
230. Sandu Viorica PSD DA
231. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
232. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
233. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
234. Seres Dénes UDMR DA
235. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
236. Simion George-Nicolae AUR DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Stancu Ionel Minoritati DA
239. Stancu Paul PSD DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Vetuța PNL DA
242. Stângă George-Cătălin PNL DA
243. Stoian Maria PNL DA
244. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
245. Stoica Diana USR DA
246. Stoica Elena PSD DA
247. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
248. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
249. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Szabó Ödön UDMR DA
252. Șandru Cosmin PNL DA
253. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
254. Șerban Gianina AUR DA
255. Șimon Gheorghe PSD DA
256. Șișcu George PNL DA
257. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
258. Șoldan Gheorghe PSD DA
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Șovăială Constantin PNL DA
261. Ștefan Ion PNL DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
263. Tanasă Dan AUR DA
264. Tănase Antonel PNL DA
265. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
266. Tătaru Nelu PNL DA
267. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
268. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
269. Terente Eugen USR DA
270. Thellmann Christine PNL DA
271. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
272. Tobă Francisc - DA
273. Toda Daniel-Liviu USR DA
274. Todosiu Beniamin USR DA
275. Toma Ilie PSD DA
276. Toma Vasilică PSD DA
277. Trăilă Cristina PNL DA
278. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
279. Tudorache Daniel PSD DA
280. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
281. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
282. Turcan Raluca PNL DA
283. Tușa Adriana Diana PSD DA
284. Tuță George-Cristian PNL DA
285. Țachianu Marian PSD DA
286. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
287. Țoiu Oana-Silvia USR DA
288. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
289. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
290. Varga Glad-Aurel PNL DA
291. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
292. Vexler Silviu Minoritati DA
293. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
294. Vîlceanu Dan PNL DA
295. Volosatîi Boris AUR DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Wiener Adrian USR DA
299. Zakarias Zoltán UDMR DA
300. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
301. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 3:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro