Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2021 > 14:39 Versiunea pentru printare
Marți, 18 mai 2021, ora 14:39

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 162/2019 pentru completarea art.8 din Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2000 privind produsele agroalimentare ecologice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:304 99 90 51 26 19 16 3
- voturi pentru (DA):304 99 90 51 26 19 16 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR DA
20. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
38. Bîrcă Constantin PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț USR DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
42. Bota Călin-Ioan PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bulai Oana-Gianina PSD DA
50. Burciu Cristina PNL DA
51. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda USR DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra USR DA
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
58. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chelaru Mircia AUR DA
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chira Claudiu-Martin PNL DA
64. Chirilă Virgil Alin PSD DA
65. Ciofu Cătălina PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciornei Radu Tudor USR DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Coarnă Dumitru PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
74. Cristian Brian USR DA
75. Crîstici Ognean Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian PNL DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Damian Romulus-Marius PSD DA
80. Dancă Ionel PNL DA
81. Dămureanu Ringo AUR DA
82. Dehelean Silviu USR DA
83. Dinu Cristina-Elena PSD DA
84. Drancă Andrei-Iulian USR DA
85. Dumitru Florian-Emil PNL DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
90. Fălcoi Nicu USR DA
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodor Silviu Minoritati DA
93. Feodorov Lucian AUR DA
94. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Flucuș Dumitru PNL DA
100. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Gál Károly UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilă Anamaria AUR DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
106. Gheba Daniel-Sorin USR DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
111. Giurgiu Adrian USR DA
112. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
113. Gliga Dumitrița PSD DA
114. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
115. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Gudu Michael PNL DA
119. Hajdu Gábor UDMR DA
120. Halici Nicușor PSD DA
121. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
122. Havârneanu Filip USR DA
123. Hărătău Elena PNL DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Horga Maria-Gabriela PNL DA
126. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
127. Huțu Alexandra PSD DA
128. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
129. Iancu Marius-Ionel PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ichim Cristian-Paul USR DA
132. Ilie Victor USR DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ion Stelian-Cristian USR DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
138. Kelemen Attila UDMR DA
139. Kelemen Hunor UDMR DA
140. Kiss János PNL DA
141. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
142. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
143. Könczei Csaba UDMR DA
144. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
145. Lasca Mihai Ioan - DA
146. Lazăr Ion-Marian USR DA
147. Lazăr Teodor USR DA
148. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
151. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
152. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD DA
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
155. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
156. Mang Ioan PSD DA
157. Manta Claudiu PSD DA
158. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
159. Mărculescu Dumitru PNL DA
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Miftode Marius-Andrei USR DA
163. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
164. Miklós Zoltán UDMR DA
165. Mina Marian PSD DA
166. Mircea Florin PSD DA
167. Miruță Radu-Dinel USR DA
168. Mitrea Dumitrina AUR DA
169. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
170. Moisin Radu-Marin PNL DA
171. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
172. Molnar Ervin PNL DA
173. Molnar Radu-Iulian USR DA
174. Morar Olivia-Diana PNL DA
175. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
176. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
177. Munteanu Remus PSD DA
178. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
179. Mușoiu Ștefan PSD DA
180. Nagy Szabolcs UDMR DA
181. Nagy Vasile AUR DA
182. Nassar Rodica PSD DA
183. Năcuță Sorin PNL DA
184. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
185. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
186. Neagu Denisa-Elena USR DA
187. Neață Eugen PSD DA
188. Nechita Aurel PSD DA
189. Niță Nicu PSD DA
190. Olar Corneliu PNL DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
193. Oteșanu Daniela PSD DA
194. Özmen Oana-Marciana USR DA
195. Paladi George-Adrian PSD DA
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Panait Radu USR DA
198. Paraschiv Rodica PSD DA
199. Pavelescu Nicolae PSD DA
200. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
201. Pecingină Gheorghe PNL DA
202. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
203. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
204. Piper-Savu Florin PSD DA
205. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
206. Plăiașu Gabriel PNL DA
207. Polak Tudor PNL DA
208. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
209. Pop Darius AUR DA
210. Pop Rareș Tudor USR DA
211. Popa Alexandru PNL DA
212. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
213. Popescu Dan-Cristian PSD DA
214. Popescu Pavel PNL DA
215. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
216. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
217. Predescu Ana-Loredana PSD DA
218. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
219. Presură Alexandra PSD DA
220. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
221. Prună Cristina-Mădălina USR DA
222. Prunean Alin-Costel USR DA
223. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
224. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
225. Rizea Cristina Camelia USR DA
226. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
227. Roman Florin-Claudiu PNL DA
228. Roman Nicolae AUR DA
229. Roșca Mircea PNL DA
230. Rujan Dumitru PNL DA
231. Salan Viorel PSD DA
232. Sandu Viorica PSD DA
233. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
234. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
235. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
236. Seres Dénes UDMR DA
237. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
238. Simion George-Nicolae AUR DA
239. Simonis Alfred - Robert PSD DA
240. Solomon Adrian PSD DA
241. Stancu Ionel Minoritati DA
242. Stancu Paul PSD DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Vetuța PNL DA
245. Stângă George-Cătălin PNL DA
246. Stoian Maria PNL DA
247. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
248. Stoica Diana USR DA
249. Stoica Elena PSD DA
250. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
252. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Szabó Ödön UDMR DA
255. Șandru Cosmin PNL DA
256. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
257. Șerban Gianina AUR DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șișcu George PNL DA
260. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
261. Șoldan Gheorghe PSD DA
262. Șoptică Costel PNL DA
263. Șovăială Constantin PNL DA
264. Ștefan Ion PNL DA
265. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
266. Tanasă Dan AUR DA
267. Tănase Antonel PNL DA
268. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
269. Tătaru Nelu PNL DA
270. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
271. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
272. Terente Eugen USR DA
273. Thellmann Christine PNL DA
274. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
275. Tobă Francisc - DA
276. Toda Daniel-Liviu USR DA
277. Todosiu Beniamin USR DA
278. Toma Ilie PSD DA
279. Toma Vasilică PSD DA
280. Trăilă Cristina PNL DA
281. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
282. Tudorache Daniel PSD DA
283. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
284. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
285. Turcan Raluca PNL DA
286. Tușa Adriana Diana PSD DA
287. Tuță George-Cristian PNL DA
288. Țachianu Marian PSD DA
289. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
290. Țoiu Oana-Silvia USR DA
291. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
292. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
293. Varga Glad-Aurel PNL DA
294. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
295. Vexler Silviu Minoritati DA
296. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
297. Vîlceanu Dan PNL DA
298. Volosatîi Boris AUR DA
299. Vulpescu Ioan PSD DA
300. Weber Mihai PSD DA
301. Wiener Adrian USR DA
302. Zakarias Zoltán UDMR DA
303. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
304. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 2:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro