Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2021 > 14:41 Versiunea pentru printare
Marți, 18 mai 2021, ora 14:41

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 273/2018 pentru modificarea art.10 alin.(14) din Legea nr.82/1993 privind constituirea Rezervației Biosferei "Delta Dunării"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:305 101 88 52 26 19 16 3
- voturi pentru (DA):304 101 88 52 26 19 15 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR DA
20. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR DA
34. Berescu Monica-Elena USR DA
35. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bulai Oana-Gianina PSD DA
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda USR DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
57. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
59. Chelaru Mircia AUR DA
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chira Claudiu-Martin PNL DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Coarnă Dumitru PSD DA
69. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
70. Constantin Daniel PNL DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
73. Cristian Brian USR DA
74. Crîstici Ognean Minoritati DA
75. Crușoveanu Marian PNL DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Damian Romulus-Marius PSD DA
79. Dancă Ionel PNL DA
80. Dămureanu Ringo AUR DA
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Drancă Andrei-Iulian USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
86. Dumitru Florian-Emil PNL DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
91. Fălcoi Nicu USR DA
92. Fechet Mircea PNL DA
93. Feodor Silviu Minoritati DA
94. Feodorov Lucian AUR DA
95. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Florea Oana-Consuela PSD DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Flucuș Dumitru PNL DA
101. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
102. Furtună Mirela PSD DA
103. Gál Károly UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilă Anamaria AUR DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
107. Gheba Daniel-Sorin USR DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghiu Bogdan PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
112. Giugea Nicolae PNL DA
113. Giurgiu Adrian USR DA
114. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
115. Gliga Dumitrița PSD DA
116. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
117. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
120. Gudu Michael PNL DA
121. Hajdu Gábor UDMR DA
122. Halici Nicușor PSD DA
123. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
124. Havârneanu Filip USR DA
125. Hărătău Elena PNL DA
126. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
127. Horga Maria-Gabriela PNL DA
128. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
129. Huțu Alexandra PSD DA
130. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
131. Iancu Marius-Ionel PSD DA
132. Ichim Cristian-Paul USR DA
133. Ilie Victor USR DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR DA
137. Ionescu George PNL DA
138. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
139. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
140. Kelemen Attila UDMR DA
141. Kelemen Hunor UDMR DA
142. Kiss János PNL DA
143. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
144. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
145. Könczei Csaba UDMR DA
146. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
147. Lasca Mihai Ioan - DA
148. Lazăr Ion-Marian USR DA
149. Lazăr Teodor USR DA
150. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
153. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
154. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
155. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
156. Macovei Silviu Nicu PSD DA
157. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
158. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
159. Mang Ioan PSD DA
160. Manta Claudiu PSD DA
161. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
162. Mărculescu Dumitru PNL DA
163. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
165. Miftode Marius-Andrei USR DA
166. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
167. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
168. Miklós Zoltán UDMR DA
169. Mina Marian PSD DA
170. Mircea Florin PSD DA
171. Miruță Radu-Dinel USR DA
172. Mitrea Dumitrina AUR DA
173. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
174. Moisin Radu-Marin PNL DA
175. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
176. Molnar Ervin PNL DA
177. Molnar Radu-Iulian USR DA
178. Morar Olivia-Diana PNL DA
179. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
180. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
181. Munteanu Remus PSD DA
182. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
183. Mușoiu Ștefan PSD DA
184. Nacov Gheorghe Minoritati DA
185. Nagy Szabolcs UDMR DA
186. Nagy Vasile AUR DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Năcuță Sorin PNL DA
189. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
190. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
191. Neagu Denisa-Elena USR DA
192. Neață Eugen PSD DA
193. Nechita Aurel PSD DA
194. Niță Nicu PSD DA
195. Orban Ludovic PNL DA
196. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
197. Özmen Oana-Marciana USR DA
198. Paladi George-Adrian PSD DA
199. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
200. Panait Radu USR DA
201. Paraschiv Rodica PSD DA
202. Pavelescu Nicolae PSD DA
203. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
204. Pecingină Gheorghe PNL DA
205. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
206. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
207. Piper-Savu Florin PSD DA
208. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
209. Plăiașu Gabriel PNL DA
210. Polak Tudor PNL DA
211. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
212. Pop Darius AUR DA
213. Pop Rareș Tudor USR DA
214. Popa Alexandru PNL DA
215. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PSD DA
217. Popescu Pavel PNL DA
218. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
219. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
220. Predescu Ana-Loredana PSD DA
221. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
222. Presură Alexandra PSD DA
223. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
224. Prună Cristina-Mădălina USR DA
225. Prunean Alin-Costel USR DA
226. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
227. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
228. Rizea Cristina Camelia USR DA
229. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
230. Roman Florin-Claudiu PNL DA
231. Roman Nicolae AUR DA
232. Roșca Mircea PNL DA
233. Rujan Dumitru PNL DA
234. Salan Viorel PSD DA
235. Sandu Viorica PSD DA
236. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
237. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
238. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
241. Simion George-Nicolae AUR DA
242. Simonis Alfred - Robert PSD DA
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stancu Ionel Minoritati DA
245. Stancu Paul PSD DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD DA
247. Stănescu Vetuța PNL DA
248. Stângă George-Cătălin PNL DA
249. Stoian Maria PNL DA
250. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
251. Stoica Diana USR DA
252. Stoica Elena PSD DA
253. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
254. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
255. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
256. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șandru Cosmin PNL DA
259. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
260. Șerban Gianina AUR DA
261. Șimon Gheorghe PSD DA
262. Șișcu George PNL DA
263. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
264. Șoldan Gheorghe PSD DA
265. Șoptică Costel PNL DA
266. Șovăială Constantin PNL DA
267. Ștefan Ion PNL DA
268. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
269. Tanasă Dan AUR DA
270. Tănase Antonel PNL DA
271. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
272. Tătaru Nelu PNL DA
273. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
274. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
275. Terente Eugen USR DA
276. Thellmann Christine PNL DA
277. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
278. Tobă Francisc - DA
279. Toda Daniel-Liviu USR DA
280. Todosiu Beniamin USR DA
281. Toma Ilie PSD DA
282. Toma Vasilică PSD DA
283. Trăilă Cristina PNL DA
284. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
285. Tudorache Daniel PSD DA
286. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
287. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
288. Turcan Raluca PNL DA
289. Țachianu Marian PSD DA
290. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
291. Țoiu Oana-Silvia USR DA
292. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
293. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
294. Varga Glad-Aurel PNL DA
295. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
296. Vexler Silviu Minoritati DA
297. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
298. Vîlceanu Dan PNL DA
299. Volosatîi Boris AUR DA
300. Vulpescu Ioan PSD DA
301. Weber Mihai PSD DA
302. Wiener Adrian USR DA
303. Zakarias Zoltán UDMR DA
304. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
305. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 2:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro