Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2021 > 14:42 Versiunea pentru printare
Marți, 18 mai 2021, ora 14:42

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 410/2017 pentru înființarea Muzeului Național al Victimelor Comunismului
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:304 101 88 52 26 19 15 3
- voturi pentru (DA):278 101 88 52 - 19 15 3
- voturi împotrivă (NU):26 - - - 26 - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR NU
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR NU
20. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
21. Badiu Georgel AUR NU
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bulai Oana-Gianina PSD DA
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda USR DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
57. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
59. Chelaru Mircia AUR NU
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chira Claudiu-Martin PNL DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Coarnă Dumitru PSD DA
69. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
70. Constantin Daniel PNL DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
73. Cristian Brian USR DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Damian Romulus-Marius PSD DA
78. Dancă Ionel PNL DA
79. Dămureanu Ringo AUR NU
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Drancă Andrei-Iulian USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
85. Dumitru Florian-Emil PNL DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
90. Fălcoi Nicu USR DA
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodor Silviu Minoritati DA
93. Feodorov Lucian AUR NU
94. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Flucuș Dumitru PNL DA
100. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Gál Károly UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilă Anamaria AUR NU
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
106. Gheba Daniel-Sorin USR DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
111. Giugea Nicolae PNL DA
112. Giurgiu Adrian USR DA
113. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
114. Gliga Dumitrița PSD DA
115. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Gudu Michael PNL DA
119. Hajdu Gábor UDMR DA
120. Halici Nicușor PSD DA
121. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
122. Havârneanu Filip USR DA
123. Hărătău Elena PNL DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Horga Maria-Gabriela PNL DA
126. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
127. Huțu Alexandra PSD DA
128. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
129. Iancu Marius-Ionel PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ichim Cristian-Paul USR DA
132. Ilie Victor USR DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ion Stelian-Cristian USR DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
138. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
139. Kelemen Attila UDMR DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kiss János PNL DA
142. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
143. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
144. Könczei Csaba UDMR DA
145. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
146. Lasca Mihai Ioan - DA
147. Lazăr Ion-Marian USR DA
148. Lazăr Teodor USR DA
149. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
152. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
153. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
154. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
155. Macovei Silviu Nicu PSD DA
156. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
157. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
158. Mang Ioan PSD DA
159. Manta Claudiu PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
161. Mărculescu Dumitru PNL DA
162. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Miftode Marius-Andrei USR DA
165. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Miklós Zoltán UDMR DA
168. Mina Marian PSD DA
169. Mircea Florin PSD DA
170. Miruță Radu-Dinel USR DA
171. Mitrea Dumitrina AUR NU
172. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
173. Moisin Radu-Marin PNL DA
174. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
175. Molnar Ervin PNL DA
176. Molnar Radu-Iulian USR DA
177. Morar Olivia-Diana PNL DA
178. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
179. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
180. Munteanu Remus PSD DA
181. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
182. Mușoiu Ștefan PSD DA
183. Nacov Gheorghe Minoritati DA
184. Nagy Szabolcs UDMR DA
185. Nagy Vasile AUR NU
186. Nassar Rodica PSD DA
187. Năcuță Sorin PNL DA
188. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
189. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
190. Neagu Denisa-Elena USR DA
191. Neață Eugen PSD DA
192. Niță Nicu PSD DA
193. Orban Ludovic PNL DA
194. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
195. Oteșanu Daniela PSD DA
196. Özmen Oana-Marciana USR DA
197. Paladi George-Adrian PSD DA
198. Pambuccian Varujan Minoritati DA
199. Panait Radu USR DA
200. Paraschiv Rodica PSD DA
201. Pavelescu Nicolae PSD DA
202. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
203. Pecingină Gheorghe PNL DA
204. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
205. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
206. Piper-Savu Florin PSD DA
207. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
208. Plăiașu Gabriel PNL DA
209. Polak Tudor PNL DA
210. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
211. Pop Darius AUR NU
212. Pop Rareș Tudor USR DA
213. Popa Alexandru PNL DA
214. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
215. Popescu Dan-Cristian PSD DA
216. Popescu Pavel PNL DA
217. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
218. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
219. Predescu Ana-Loredana PSD DA
220. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
221. Presură Alexandra PSD DA
222. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
223. Prună Cristina-Mădălina USR DA
224. Prunean Alin-Costel USR DA
225. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
226. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
227. Rizea Cristina Camelia USR DA
228. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
229. Roman Florin-Claudiu PNL DA
230. Roman Nicolae AUR NU
231. Roșca Mircea PNL DA
232. Rujan Dumitru PNL DA
233. Salan Viorel PSD DA
234. Sandu Viorica PSD DA
235. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
236. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
237. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
240. Simion George-Nicolae AUR NU
241. Simonis Alfred - Robert PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stancu Ionel Minoritati DA
244. Stancu Paul PSD DA
245. Stativă Irinel Ioan PSD DA
246. Stănescu Vetuța PNL DA
247. Stângă George-Cătălin PNL DA
248. Stoian Maria PNL DA
249. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
250. Stoica Diana USR DA
251. Stoica Elena PSD DA
252. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
253. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
254. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Szabó Ödön UDMR DA
257. Șandru Cosmin PNL DA
258. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
259. Șerban Gianina AUR NU
260. Șimon Gheorghe PSD DA
261. Șișcu George PNL DA
262. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
263. Șoldan Gheorghe PSD DA
264. Șovăială Constantin PNL DA
265. Ștefan Ion PNL DA
266. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
267. Tanasă Dan AUR NU
268. Tănase Antonel PNL DA
269. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
270. Tătaru Nelu PNL DA
271. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
272. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
273. Terente Eugen USR DA
274. Thellmann Christine PNL DA
275. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
276. Tobă Francisc - DA
277. Toda Daniel-Liviu USR DA
278. Todosiu Beniamin USR DA
279. Toma Ilie PSD DA
280. Toma Vasilică PSD DA
281. Trăilă Cristina PNL DA
282. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
283. Tudorache Daniel PSD DA
284. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
285. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
286. Turcan Raluca PNL DA
287. Tușa Adriana Diana PSD DA
288. Tuță George-Cristian PNL DA
289. Țachianu Marian PSD DA
290. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
291. Țoiu Oana-Silvia USR DA
292. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
293. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
294. Varga Glad-Aurel PNL DA
295. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
296. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
297. Vîlceanu Dan PNL DA
298. Volosatîi Boris AUR NU
299. Vulpescu Ioan PSD DA
300. Weber Mihai PSD DA
301. Wiener Adrian USR DA
302. Zakarias Zoltán UDMR DA
303. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
304. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 2:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro