Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2021 > 14:46 Versiunea pentru printare
Marți, 18 mai 2021, ora 14:46

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 19/2019 pentru modificarea art.9 alin.(21) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.34/2013 privind organizarea, administrarea și exploatarea pajiștilor permanente și pentru modificarea și completarea Legii fondului funciar nr.18/1991
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:310 104 90 52 26 19 16 3
- voturi pentru (DA):310 104 90 52 26 19 16 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR DA
20. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
38. Bîrcă Constantin PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț USR DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
42. Bota Călin-Ioan PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bulai Oana-Gianina PSD DA
50. Burciu Cristina PNL DA
51. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda USR DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra USR DA
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
58. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chelaru Mircia AUR DA
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chira Claudiu-Martin PNL DA
64. Chirilă Virgil Alin PSD DA
65. Ciofu Cătălina PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciornei Radu Tudor USR DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Coarnă Dumitru PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
74. Cristian Brian USR DA
75. Crîstici Ognean Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian PNL DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Damian Romulus-Marius PSD DA
80. Dancă Ionel PNL DA
81. Dămureanu Ringo AUR DA
82. Dehelean Silviu USR DA
83. Dinu Cristina-Elena PSD DA
84. Drancă Andrei-Iulian USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil PNL DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
92. Fălcoi Nicu USR DA
93. Fechet Mircea PNL DA
94. Feodor Silviu Minoritati DA
95. Feodorov Lucian AUR DA
96. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Florea Oana-Consuela PSD DA
100. Floroiu Ionel PSD DA
101. Flucuș Dumitru PNL DA
102. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
103. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
104. Furtună Mirela PSD DA
105. Gál Károly UDMR DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Anamaria AUR DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
109. Gheba Daniel-Sorin USR DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
114. Giugea Nicolae PNL DA
115. Giurgiu Adrian USR DA
116. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
117. Gliga Dumitrița PSD DA
118. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
119. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
122. Gudu Michael PNL DA
123. Hajdu Gábor UDMR DA
124. Halici Nicușor PSD DA
125. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
126. Havârneanu Filip USR DA
127. Hărătău Elena PNL DA
128. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
129. Horga Maria-Gabriela PNL DA
130. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
131. Huțu Alexandra PSD DA
132. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
133. Iancu Marius-Ionel PSD DA
134. Ichim Cristian-Paul USR DA
135. Ilie Victor USR DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ion Stelian-Cristian USR DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
141. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
142. Kelemen Attila UDMR DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Kiss János PNL DA
145. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
146. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
147. Könczei Csaba UDMR DA
148. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
149. Lasca Mihai Ioan - DA
150. Lazăr Ion-Marian USR DA
151. Lazăr Teodor USR DA
152. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
155. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
156. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
157. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
158. Macovei Silviu Nicu PSD DA
159. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
160. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
161. Mang Ioan PSD DA
162. Manta Claudiu PSD DA
163. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
164. Mărculescu Dumitru PNL DA
165. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Miftode Marius-Andrei USR DA
168. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Miklós Zoltán UDMR DA
171. Mina Marian PSD DA
172. Mircea Florin PSD DA
173. Miruță Radu-Dinel USR DA
174. Mitrea Dumitrina AUR DA
175. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
176. Moisin Radu-Marin PNL DA
177. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
178. Molnar Ervin PNL DA
179. Molnar Radu-Iulian USR DA
180. Morar Olivia-Diana PNL DA
181. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
182. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
183. Munteanu Remus PSD DA
184. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
185. Mușoiu Ștefan PSD DA
186. Nacov Gheorghe Minoritati DA
187. Nagy Szabolcs UDMR DA
188. Nagy Vasile AUR DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Năcuță Sorin PNL DA
191. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
192. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
193. Neagu Denisa-Elena USR DA
194. Neață Eugen PSD DA
195. Nechita Aurel PSD DA
196. Niță Nicu PSD DA
197. Olar Corneliu PNL DA
198. Orban Ludovic PNL DA
199. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
200. Oteșanu Daniela PSD DA
201. Özmen Oana-Marciana USR DA
202. Paladi George-Adrian PSD DA
203. Pambuccian Varujan Minoritati DA
204. Panait Radu USR DA
205. Paraschiv Rodica PSD DA
206. Pavelescu Nicolae PSD DA
207. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
208. Pecingină Gheorghe PNL DA
209. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
210. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
211. Piper-Savu Florin PSD DA
212. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
213. Plăiașu Gabriel PNL DA
214. Polak Tudor PNL DA
215. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
216. Pop Darius AUR DA
217. Pop Rareș Tudor USR DA
218. Popa Alexandru PNL DA
219. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PSD DA
221. Popescu Pavel PNL DA
222. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
223. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
224. Predescu Ana-Loredana PSD DA
225. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
226. Presură Alexandra PSD DA
227. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
228. Prună Cristina-Mădălina USR DA
229. Prunean Alin-Costel USR DA
230. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
231. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
232. Rizea Cristina Camelia USR DA
233. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
234. Roman Florin-Claudiu PNL DA
235. Roman Nicolae AUR DA
236. Roșca Mircea PNL DA
237. Rujan Dumitru PNL DA
238. Salan Viorel PSD DA
239. Sandu Viorica PSD DA
240. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
241. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
242. Seres Dénes UDMR DA
243. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
244. Simion George-Nicolae AUR DA
245. Simonis Alfred - Robert PSD DA
246. Solomon Adrian PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stancu Paul PSD DA
249. Stativă Irinel Ioan PSD DA
250. Stănescu Vetuța PNL DA
251. Stângă George-Cătălin PNL DA
252. Stoian Maria PNL DA
253. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
254. Stoica Diana USR DA
255. Stoica Elena PSD DA
256. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
257. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
258. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
259. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
260. Szabó Ödön UDMR DA
261. Șandru Cosmin PNL DA
262. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
263. Șerban Gianina AUR DA
264. Șimon Gheorghe PSD DA
265. Șișcu George PNL DA
266. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
267. Șoldan Gheorghe PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șovăială Constantin PNL DA
270. Ștefan Ion PNL DA
271. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
272. Tanasă Dan AUR DA
273. Tănase Antonel PNL DA
274. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
275. Tătaru Nelu PNL DA
276. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
277. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
278. Terente Eugen USR DA
279. Thellmann Christine PNL DA
280. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
281. Tobă Francisc - DA
282. Toda Daniel-Liviu USR DA
283. Todosiu Beniamin USR DA
284. Toma Ilie PSD DA
285. Toma Vasilică PSD DA
286. Trăilă Cristina PNL DA
287. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
288. Tudorache Daniel PSD DA
289. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
290. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
291. Turcan Raluca PNL DA
292. Tușa Adriana Diana PSD DA
293. Tuță George-Cristian PNL DA
294. Țachianu Marian PSD DA
295. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
296. Țoiu Oana-Silvia USR DA
297. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
298. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
299. Varga Glad-Aurel PNL DA
300. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
301. Vexler Silviu Minoritati DA
302. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
303. Vîlceanu Dan PNL DA
304. Volosatîi Boris AUR DA
305. Vulpescu Ioan PSD DA
306. Weber Mihai PSD DA
307. Wiener Adrian USR DA
308. Zakarias Zoltán UDMR DA
309. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
310. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 3:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro