Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2021 > 14:46 Versiunea pentru printare
Marți, 18 mai 2021, ora 14:46

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 174/2019 pentru modificarea și completarea art.67 din Legea nr.333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor și protecția persoanelor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:305 102 90 51 24 19 17 2
- voturi pentru (DA):256 102 88 4 24 19 17 2
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:48 - 2 46 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR Abținere
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR Abținere
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
34. Berescu Monica-Elena USR Abținere
35. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL Abținere
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR NU
48. Bulai Oana-Gianina PSD DA
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
57. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
59. Chelaru Mircia AUR DA
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chira Claudiu-Martin PNL DA
62. Chirilă Virgil Alin PSD DA
63. Ciofu Cătălina PNL DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Coarnă Dumitru PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
69. Constantin Daniel PNL DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
72. Cristian Brian USR Abținere
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Damian Romulus-Marius PSD DA
78. Dancă Ionel PNL DA
79. Dămureanu Ringo AUR DA
80. Dehelean Silviu USR Abținere
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
85. Dumitru Florian-Emil PNL DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
90. Fălcoi Nicu USR Abținere
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodor Silviu Minoritati DA
93. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Flucuș Dumitru PNL DA
99. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
100. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Gál Károly UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilă Anamaria AUR DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
106. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
111. Giugea Nicolae PNL DA
112. Giurgiu Adrian USR Abținere
113. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
114. Gliga Dumitrița PSD DA
115. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
116. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Gudu Michael PNL DA
120. Hajdu Gábor UDMR DA
121. Halici Nicușor PSD DA
122. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
123. Havârneanu Filip USR Abținere
124. Hărătău Elena PNL DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
126. Horga Maria-Gabriela PNL DA
127. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
128. Huțu Alexandra PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
133. Ilie Victor USR Abținere
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR DA
137. Ionescu George PNL DA
138. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
139. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
140. Kelemen Attila UDMR DA
141. Kelemen Hunor UDMR DA
142. Kiss János PNL DA
143. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
144. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
145. Könczei Csaba UDMR DA
146. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
147. Lasca Mihai Ioan - DA
148. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
149. Lazăr Teodor USR Abținere
150. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
153. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
154. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
155. Lupu Andrei-Răzvan USR Abținere
156. Macovei Silviu Nicu PSD DA
157. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
158. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
159. Mang Ioan PSD DA
160. Manta Claudiu PSD DA
161. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
162. Mărculescu Dumitru PNL DA
163. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
165. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
166. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
167. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
168. Miklós Zoltán UDMR DA
169. Mina Marian PSD DA
170. Mircea Florin PSD DA
171. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
172. Mitrea Dumitrina AUR DA
173. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
174. Moisin Radu-Marin PNL DA
175. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
176. Molnar Ervin PNL DA
177. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
178. Morar Olivia-Diana PNL DA
179. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
180. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
181. Munteanu Remus PSD DA
182. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
183. Mușoiu Ștefan PSD DA
184. Nacov Gheorghe Minoritati DA
185. Nagy Szabolcs UDMR DA
186. Nagy Vasile AUR DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Năcuță Sorin PNL DA
189. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
190. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
191. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
192. Neață Eugen PSD DA
193. Nechita Aurel PSD DA
194. Niță Nicu PSD DA
195. Olar Corneliu PNL DA
196. Orban Ludovic PNL DA
197. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
198. Oteșanu Daniela PSD DA
199. Özmen Oana-Marciana USR DA
200. Paladi George-Adrian PSD DA
201. Pambuccian Varujan Minoritati DA
202. Panait Radu USR Abținere
203. Paraschiv Rodica PSD DA
204. Pavelescu Nicolae PSD DA
205. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
206. Pecingină Gheorghe PNL DA
207. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
208. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
209. Piper-Savu Florin PSD DA
210. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
211. Plăiașu Gabriel PNL DA
212. Polak Tudor PNL DA
213. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
214. Pop Darius AUR DA
215. Pop Rareș Tudor USR Abținere
216. Popa Alexandru PNL DA
217. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
218. Popescu Dan-Cristian PSD DA
219. Popescu Pavel PNL DA
220. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
221. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
222. Predescu Ana-Loredana PSD DA
223. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
224. Presură Alexandra PSD DA
225. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
226. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
227. Prunean Alin-Costel USR Abținere
228. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
229. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
230. Rizea Cristina Camelia USR Abținere
231. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
232. Roman Florin-Claudiu PNL DA
233. Roman Nicolae AUR DA
234. Roșca Mircea PNL DA
235. Rujan Dumitru PNL DA
236. Salan Viorel PSD DA
237. Sandu Viorica PSD DA
238. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
239. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
240. Seres Dénes UDMR DA
241. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
242. Simion George-Nicolae AUR DA
243. Simonis Alfred - Robert PSD DA
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stancu Ionel Minoritati DA
246. Stancu Paul PSD DA
247. Stativă Irinel Ioan PSD DA
248. Stănescu Vetuța PNL DA
249. Stângă George-Cătălin PNL DA
250. Stoian Maria PNL DA
251. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
252. Stoica Diana USR Abținere
253. Stoica Elena PSD DA
254. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
255. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
256. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
257. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
258. Szabó Ödön UDMR DA
259. Șandru Cosmin PNL DA
260. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
261. Șimon Gheorghe PSD DA
262. Șișcu George PNL DA
263. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
264. Șoldan Gheorghe PSD DA
265. Șoptică Costel PNL DA
266. Șovăială Constantin PNL DA
267. Ștefan Ion PNL Abținere
268. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
269. Tanasă Dan AUR DA
270. Tănase Antonel PNL DA
271. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
272. Tătaru Nelu PNL DA
273. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
274. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
275. Terente Eugen USR Abținere
276. Thellmann Christine PNL DA
277. Tobă Francisc - DA
278. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
279. Todosiu Beniamin USR Abținere
280. Toma Ilie PSD DA
281. Toma Vasilică PSD DA
282. Trăilă Cristina PNL DA
283. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
284. Tudorache Daniel PSD DA
285. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
286. Turcan Raluca PNL DA
287. Tușa Adriana Diana PSD DA
288. Tuță George-Cristian PNL DA
289. Țachianu Marian PSD DA
290. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
291. Țoiu Oana-Silvia USR DA
292. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
293. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
294. Varga Glad-Aurel PNL DA
295. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
296. Vexler Silviu Minoritati DA
297. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
298. Vîlceanu Dan PNL DA
299. Volosatîi Boris AUR DA
300. Vulpescu Ioan PSD DA
301. Weber Mihai PSD DA
302. Wiener Adrian USR Abținere
303. Zakarias Zoltán UDMR DA
304. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
305. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 3:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro