Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2021 > 14:52 Versiunea pentru printare
Marți, 18 mai 2021, ora 14:52

Poziție pe
ordinea de zi:
28
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 393/2017 pentru modificarea Legii nr.52/2011 privind exercitarea unor activități cu caracter ocazional desfășurate de zilieri
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:306 101 90 51 26 19 16 3
- voturi pentru (DA):204 2 90 51 26 19 15 1
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:101 98 - - - - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
7. Alda Adrian PSD Abținere
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR DA
20. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD Abținere
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
38. Bîrcă Constantin PSD Abținere
39. Blaga Daniel-Codruț USR DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
42. Bota Călin-Ioan PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
45. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
50. Burciu Cristina PNL DA
51. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda USR DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra USR DA
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD Abținere
58. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chelaru Mircia AUR DA
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chira Claudiu-Martin PNL DA
64. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
65. Ciofu Cătălina PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
67. Ciornei Radu Tudor USR DA
68. Cîtea Vasile PSD Abținere
69. Coarnă Dumitru PSD Abținere
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
74. Cristian Brian USR DA
75. Crîstici Ognean Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian PNL DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
80. Dancă Ionel PNL DA
81. Dămureanu Ringo AUR DA
82. Dehelean Silviu USR DA
83. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
84. Drancă Andrei-Iulian USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil PNL DA
88. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
92. Fălcoi Nicu USR DA
93. Fechet Mircea PNL DA
94. Feodor Silviu Minoritati DA
95. Feodorov Lucian AUR DA
96. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Daniel PSD Abținere
99. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
100. Floroiu Ionel PSD Abținere
101. Flucuș Dumitru PNL DA
102. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
103. Furtună Mirela PSD Abținere
104. Gál Károly UDMR DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Anamaria AUR DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
108. Gheba Daniel-Sorin USR DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Giurgiu Adrian USR DA
115. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD Abținere
116. Gliga Dumitrița PSD Abținere
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Gudu Michael PNL DA
120. Hajdu Gábor UDMR DA
121. Halici Nicușor PSD Abținere
122. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
123. Havârneanu Filip USR DA
124. Hărătău Elena PNL DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
126. Horga Maria-Gabriela PNL DA
127. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
128. Huțu Alexandra PSD Abținere
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
131. Ichim Cristian-Paul USR DA
132. Ilie Victor USR DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
134. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
135. Ion Stelian-Cristian USR DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Ivan Bogdan-Gruia PSD Abținere
138. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
139. Kelemen Attila UDMR DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kiss János PNL DA
142. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
143. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
144. Könczei Csaba UDMR DA
145. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
146. Lasca Mihai Ioan - Abținere
147. Lazăr Ion-Marian USR DA
148. Lazăr Teodor USR DA
149. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
152. Lungoci Dumitru-Lucian PSD Abținere
153. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
154. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
155. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
156. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
157. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
158. Mang Ioan PSD Abținere
159. Manta Claudiu PSD Abținere
160. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
161. Mărculescu Dumitru PNL DA
162. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Miftode Marius-Andrei USR DA
165. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
167. Miklós Zoltán UDMR DA
168. Mina Marian PSD Abținere
169. Mircea Florin PSD Abținere
170. Miruță Radu-Dinel USR DA
171. Mitrea Dumitrina AUR DA
172. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
173. Moisin Radu-Marin PNL DA
174. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
175. Molnar Ervin PNL DA
176. Molnar Radu-Iulian USR DA
177. Morar Olivia-Diana PNL DA
178. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
179. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
180. Munteanu Remus PSD Abținere
181. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
182. Mușoiu Ștefan PSD Abținere
183. Nacov Gheorghe Minoritati DA
184. Nagy Szabolcs UDMR DA
185. Nagy Vasile AUR DA
186. Nassar Rodica PSD Abținere
187. Năcuță Sorin PNL DA
188. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
189. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
190. Neagu Denisa-Elena USR DA
191. Neață Eugen PSD Abținere
192. Nechita Aurel PSD Abținere
193. Niță Nicu PSD Abținere
194. Olar Corneliu PNL DA
195. Orban Ludovic PNL DA
196. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD Abținere
197. Oteșanu Daniela PSD Abținere
198. Özmen Oana-Marciana USR DA
199. Paladi George-Adrian PSD Abținere
200. Pambuccian Varujan Minoritati DA
201. Panait Radu USR DA
202. Paraschiv Rodica PSD Abținere
203. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
204. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
205. Pecingină Gheorghe PNL DA
206. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
207. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
208. Piper-Savu Florin PSD Abținere
209. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
210. Plăiașu Gabriel PNL DA
211. Polak Tudor PNL DA
212. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
213. Pop Darius AUR DA
214. Pop Rareș Tudor USR DA
215. Popa Alexandru PNL DA
216. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
217. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
218. Popescu Pavel PNL DA
219. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
220. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
221. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
222. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
223. Presură Alexandra PSD Abținere
224. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
225. Prună Cristina-Mădălina USR DA
226. Prunean Alin-Costel USR DA
227. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
228. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
229. Rizea Cristina Camelia USR DA
230. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
231. Roman Florin-Claudiu PNL DA
232. Roman Nicolae AUR DA
233. Roșca Mircea PNL DA
234. Rujan Dumitru PNL DA
235. Salan Viorel PSD Abținere
236. Sandu Viorica PSD Abținere
237. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
238. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
241. Simion George-Nicolae AUR DA
242. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stancu Ionel Minoritati DA
245. Stancu Paul PSD Abținere
246. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
247. Stănescu Vetuța PNL DA
248. Stângă George-Cătălin PNL DA
249. Stoian Maria PNL DA
250. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
251. Stoica Diana USR DA
252. Stoica Elena PSD Abținere
253. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
254. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
255. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
256. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șandru Cosmin PNL DA
259. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
260. Șerban Gianina AUR DA
261. Șimon Gheorghe PSD Abținere
262. Șișcu George PNL DA
263. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
264. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
265. Șoptică Costel PNL DA
266. Șovăială Constantin PNL DA
267. Ștefan Ion PNL DA
268. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
269. Tanasă Dan AUR DA
270. Tănase Antonel PNL DA
271. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
272. Tătaru Nelu PNL DA
273. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
274. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
275. Thellmann Christine PNL DA
276. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
277. Tobă Francisc - Abținere
278. Toda Daniel-Liviu USR DA
279. Todosiu Beniamin USR DA
280. Toma Ilie PSD Abținere
281. Toma Vasilică PSD Abținere
282. Trăilă Cristina PNL DA
283. Trif Bogdan Gheorghe PSD Abținere
284. Tudorache Daniel PSD Abținere
285. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
286. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
287. Turcan Raluca PNL DA
288. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
289. Tuță George-Cristian PNL DA
290. Țachianu Marian PSD Abținere
291. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
292. Țoiu Oana-Silvia USR DA
293. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
294. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
295. Varga Glad-Aurel PNL DA
296. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
297. Vexler Silviu Minoritati DA
298. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
299. Vîlceanu Dan PNL DA
300. Volosatîi Boris AUR DA
301. Vulpescu Ioan PSD Abținere
302. Weber Mihai PSD Abținere
303. Wiener Adrian USR DA
304. Zakarias Zoltán UDMR DA
305. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 3:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro