Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2021 > 14:58 Versiunea pentru printare
Marți, 18 mai 2021, ora 14:58

Poziție pe
ordinea de zi:
24
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 436/2017 pentru completarea Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:285 104 91 51 2 19 16 2
- voturi pentru (DA):283 102 91 51 2 19 16 2
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Costel PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad USR DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD NU
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chira Claudiu-Martin PNL DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Coarnă Dumitru PSD DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR DA
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dancă Ionel PNL DA
73. Dămureanu Ringo AUR DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
84. Fălcoi Nicu USR DA
85. Fechet Mircea PNL DA
86. Feodor Silviu Minoritati DA
87. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Flucuș Dumitru PNL DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Gál Károly UDMR DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Anamaria AUR DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
97. Gheba Daniel-Sorin USR DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
102. Giugea Nicolae PNL DA
103. Giurgiu Adrian USR DA
104. Gliga Dumitrița PSD DA
105. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
106. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Michael PNL DA
110. Hajdu Gábor UDMR DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havârneanu Filip USR DA
113. Hărătău Elena PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Horga Maria-Gabriela PNL DA
116. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
117. Huțu Alexandra PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ichim Cristian-Paul USR DA
122. Ilie Victor USR DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian USR DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
128. Kelemen Attila UDMR DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kiss János PNL DA
131. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
132. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
133. Könczei Csaba UDMR DA
134. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
135. Lasca Mihai Ioan - DA
136. Lazăr Ion-Marian USR DA
137. Lazăr Teodor USR DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
141. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
142. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
143. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
147. Mang Ioan PSD DA
148. Manta Claudiu PSD DA
149. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
150. Mărculescu Dumitru PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Miftode Marius-Andrei USR DA
154. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Miklós Zoltán UDMR DA
157. Mina Marian PSD DA
158. Mircea Florin PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel USR DA
160. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
161. Moisin Radu-Marin PNL DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
163. Molnar Ervin PNL DA
164. Molnar Radu-Iulian USR DA
165. Morar Olivia-Diana PNL DA
166. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
167. Munteanu Remus PSD DA
168. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
169. Mușoiu Ștefan PSD DA
170. Nacov Gheorghe Minoritati DA
171. Nagy Szabolcs UDMR DA
172. Nassar Rodica PSD DA
173. Năcuță Sorin PNL DA
174. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
175. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
176. Neagu Denisa-Elena USR DA
177. Neață Eugen PSD DA
178. Nechita Aurel PSD NU
179. Niță Nicu PSD DA
180. Olar Corneliu PNL DA
181. Orban Ludovic PNL DA
182. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
183. Oteșanu Daniela PSD DA
184. Özmen Oana-Marciana USR DA
185. Paladi George-Adrian PSD DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Panait Radu USR DA
188. Paraschiv Rodica PSD DA
189. Pavelescu Nicolae PSD DA
190. Pecingină Gheorghe PNL DA
191. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
192. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
193. Piper-Savu Florin PSD DA
194. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
195. Plăiașu Gabriel PNL DA
196. Polak Tudor PNL DA
197. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
198. Pop Rareș Tudor USR DA
199. Popa Alexandru PNL DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Pavel PNL DA
202. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
203. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
204. Popica Eduard-Andrei PSD DA
205. Predescu Ana-Loredana PSD DA
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR DA
210. Prunean Alin-Costel USR DA
211. Rafila Alexandru PSD DA
212. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
213. Rizea Cristina Camelia USR DA
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
215. Roman Florin-Claudiu PNL DA
216. Roșca Mircea PNL DA
217. Rujan Dumitru PNL DA
218. Salan Viorel PSD DA
219. Sandu Viorica PSD DA
220. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
221. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
222. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
225. Simonis Alfred - Robert PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stancu Ionel Minoritati DA
228. Stancu Paul PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Vetuța PNL DA
231. Stângă George-Cătălin PNL DA
232. Stoian Maria PNL DA
233. Stoica Diana USR DA
234. Stoica Elena PSD DA
235. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
237. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
238. Szabó Ödön UDMR DA
239. Șandru Cosmin PNL DA
240. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șișcu George PNL DA
243. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
244. Șoldan Gheorghe PSD DA
245. Șoptică Costel PNL DA
246. Șovăială Constantin PNL DA
247. Ștefan Ion PNL DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tănase Antonel PNL DA
250. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
251. Tătaru Nelu PNL DA
252. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
253. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
254. Terente Eugen USR DA
255. Thellmann Christine PNL DA
256. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
257. Tobă Francisc - DA
258. Toda Daniel-Liviu USR DA
259. Todosiu Beniamin USR DA
260. Toma Ilie PSD DA
261. Toma Vasilică PSD DA
262. Trăilă Cristina PNL DA
263. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
266. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Tușa Adriana Diana PSD DA
269. Tuță George-Cristian PNL DA
270. Țachianu Marian PSD DA
271. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
272. Țoiu Oana-Silvia USR DA
273. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
274. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
275. Varga Glad-Aurel PNL DA
276. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
277. Vexler Silviu Minoritati DA
278. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
279. Vîlceanu Dan PNL DA
280. Vulpescu Ioan PSD DA
281. Weber Mihai PSD DA
282. Wiener Adrian USR DA
283. Zakarias Zoltán UDMR DA
284. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 3:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro