Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.05.2021 > 10:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 mai 2021, ora 10:13

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 114/2021 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.224/2020 privind unele măsuri pentru acordarea de sprijin financiar pentru întreprinderile din domeniul turismului, structuri de cazare, structuri de alimentație și agenții de turism, a căror activitate a fost afectată în contextul pandemiei COVID 19, precum și privind unele măsuri fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:136 36 34 37 13 7 8 1
- voturi pentru (DA):134 35 34 37 12 7 8 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Apostol Alin-Gabriel USR DA
7. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
8. Axinia Adrian-George AUR DA
9. Banias Mircea Marius PNL DA
10. Barbu Costel PNL DA
11. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
12. Băltărețu Viorel USR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Berescu Monica-Elena USR DA
15. Botez Mihai-Cătălin USR DA
16. Budăi Marius-Constantin PSD DA
17. Buican Cristian PNL DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Bulai Iulian USR DA
20. Bulai Oana-Gianina PSD DA
21. Burciu Cristina PNL DA
22. Buzoianu Diana-Anda USR DA
23. Chelaru Mircia AUR DA
24. Chichirău Cosette-Paula USR DA
25. Chira Claudiu-Martin PNL DA
26. Chirilă Virgil Alin PSD DA
27. Ciofu Cătălina PNL DA
28. Ciornei Radu Tudor USR DA
29. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
30. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
31. Cristian Brian USR DA
32. Crușoveanu Marian PNL DA
33. Csoma Botond UDMR DA
34. Dancă Ionel PNL DA
35. Dehelean Silviu USR DA
36. Dinu Cristina-Elena PSD DA
37. Drancă Andrei-Iulian USR DA
38. Dumitru Florian-Emil PNL DA
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Farago Petru UDMR DA
41. Fălcoi Nicu USR DA
42. Fechet Mircea PNL DA
43. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
44. Florea Daniel PSD DA
45. Gál Károly UDMR DA
46. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
47. Gheba Daniel-Sorin USR DA
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
49. Giugea Nicolae PNL DA
50. Giurgiu Adrian USR DA
51. Gliga Dumitrița PSD DA
52. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
53. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
55. Gudu Michael PNL DA
56. Hajdu Gábor UDMR DA
57. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
58. Havârneanu Filip USR DA
59. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
60. Huțu Alexandra PSD DA
61. Ibram Iusein Minoritati DA
62. Ichim Cristian-Paul USR DA
63. Ilie Victor USR DA
64. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
65. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
66. Kiss János PNL DA
67. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
68. Könczei Csaba UDMR DA
69. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
70. Lasca Mihai Ioan - DA
71. Lazăr Ion-Marian USR DA
72. Lazăr Teodor USR DA
73. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
74. Longher Ghervazen Minoritati DA
75. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
76. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
77. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
78. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
79. Miftode Marius-Andrei USR DA
80. Mircea Florin PSD DA
81. Miruță Radu-Dinel USR DA
82. Mitrea Dumitrina AUR DA
83. Moisin Radu-Marin PNL DA
84. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
85. Molnar Radu-Iulian USR DA
86. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
87. Nacov Gheorghe Minoritati DA
88. Năcuță Sorin PNL DA
89. Neață Eugen PSD DA
90. Niță Nicu PSD DA
91. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD Abținere
92. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
93. Pecingină Gheorghe PNL DA
94. Piper-Savu Florin PSD DA
95. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
96. Pop Rareș Tudor USR DA
97. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
98. Popescu Pavel PNL DA
99. Predescu Ana-Loredana PSD DA
100. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
101. Prunean Alin-Costel USR DA
102. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
103. Rizea Cristina Camelia USR DA
104. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
105. Roman Nicolae AUR DA
106. Salan Viorel PSD DA
107. Sandu Viorica PSD DA
108. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
109. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
110. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
111. Simion George-Nicolae AUR DA
112. Stancu Ionel Minoritati DA
113. Stancu Paul PSD DA
114. Stănescu Vetuța PNL DA
115. Stângă George-Cătălin PNL DA
116. Stoian Maria PNL DA
117. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
118. Stoica Diana USR DA
119. Șimon Gheorghe PSD DA
120. Șișcu George PNL DA
121. Șovăială Constantin PNL DA
122. Tanasă Dan AUR DA
123. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
124. Tătaru Nelu PNL DA
125. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
126. Terente Eugen USR DA
127. Thellmann Christine PNL DA
128. Toda Daniel-Liviu USR DA
129. Todosiu Beniamin USR DA
130. Toma Vasilică PSD DA
131. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
132. Tușa Adriana Diana PSD DA
133. Varga Glad-Aurel PNL DA
134. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
135. Volosatîi Boris AUR DA
136. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 27 mai 2022, 6:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro