Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.05.2021 > 10:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 mai 2021, ora 10:23

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 161/2021 privind adoptarea unor măsuri referitoare la infrastructuri informatice și de comunicații de interes național și condițiile implementării rețelelor 5G
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:168 46 51 41 16 8 5 1
- voturi pentru (DA):161 45 50 41 14 8 3 -
- voturi împotrivă (NU):5 1 - - 2 - 1 1
- abțineri:2 - 1 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Alda Adrian PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Apostol Alin-Gabriel USR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
8. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
9. Axinia Adrian-George AUR DA
10. Badiu Georgel AUR DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Banias Mircea Marius PNL DA
13. Barbu Costel PNL DA
14. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
15. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Berescu Monica-Elena USR DA
19. Bîrcă Constantin PSD DA
20. Blaga Daniel-Codruț USR DA
21. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR DA
28. Bulai Oana-Gianina PSD DA
29. Burciu Cristina PNL DA
30. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
31. Calista Mara-Daniela PNL DA
32. Calotă Florică Ică PNL DA
33. Cambera Oana-Alexandra USR DA
34. Chelaru Mircia AUR DA
35. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
36. Chichirău Cosette-Paula USR DA
37. Chira Claudiu-Martin PNL DA
38. Chirilă Virgil Alin PSD DA
39. Ciofu Cătălina PNL DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Ciornei Radu Tudor USR DA
42. Coarnă Dumitru PSD DA
43. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
44. Cristian Brian USR DA
45. Crușoveanu Marian PNL DA
46. Csoma Botond UDMR DA
47. Cupșa Ioan PNL DA
48. Damian Romulus-Marius PSD DA
49. Dancă Ionel PNL DA
50. Dehelean Silviu USR DA
51. Dinu Cristina-Elena PSD DA
52. Drancă Andrei-Iulian USR DA
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
54. Dumitru Florian-Emil PNL DA
55. Dunava Costel Neculai PSD DA
56. Farago Petru UDMR DA
57. Fălcoi Nicu USR DA
58. Fechet Mircea PNL DA
59. Feodorov Lucian AUR DA
60. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
61. Florea Daniel PSD DA
62. Florea Oana-Consuela PSD DA
63. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
64. Gál Károly UDMR DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
66. Gavrilă Anamaria AUR DA
67. Gheba Daniel-Sorin USR DA
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
69. Giugea Nicolae PNL DA
70. Giurgiu Adrian USR DA
71. Gliga Dumitrița PSD DA
72. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
73. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
74. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
75. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
76. Gudu Michael PNL DA
77. Hajdu Gábor UDMR DA
78. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
79. Havârneanu Filip USR DA
80. Hărătău Elena PNL DA
81. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
82. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
83. Ibram Iusein Minoritati DA
84. Ichim Cristian-Paul USR DA
85. Ilie Victor USR DA
86. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
87. Intotero Natalia-Elena PSD DA
88. Ion Stelian-Cristian USR DA
89. Ionescu George PNL DA
90. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
91. Kiss János PNL DA
92. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
93. Könczei Csaba UDMR DA
94. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
95. Lasca Mihai Ioan - NU
96. Lazăr Ion-Marian USR DA
97. Lazăr Teodor USR DA
98. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
99. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
100. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
101. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
102. Miftode Marius-Andrei USR DA
103. Mircea Florin PSD DA
104. Miruță Radu-Dinel USR DA
105. Mitrea Dumitrina AUR DA
106. Moisin Radu-Marin PNL DA
107. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
108. Molnar Radu-Iulian USR DA
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
110. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
111. Mușoiu Ștefan PSD DA
112. Nacov Gheorghe Minoritati DA
113. Năcuță Sorin PNL DA
114. Neață Eugen PSD DA
115. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
116. Paraschiv Rodica PSD DA
117. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
118. Pecingină Gheorghe PNL DA
119. Piper-Savu Florin PSD DA
120. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
121. Polak Tudor PNL DA
122. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
123. Pop Rareș Tudor USR DA
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
125. Popescu Pavel PNL DA
126. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
127. Prunean Alin-Costel USR DA
128. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
129. Rizea Cristina Camelia USR DA
130. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
131. Roman Florin-Claudiu PNL DA
132. Roman Nicolae AUR NU
133. Salan Viorel PSD DA
134. Sandu Viorica PSD DA
135. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
136. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
137. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
138. Seres Dénes UDMR DA
139. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
140. Simion George-Nicolae AUR DA
141. Simonis Alfred - Robert PSD DA
142. Stancu Ionel Minoritati DA
143. Stancu Paul PSD DA
144. Stănescu Vetuța PNL DA
145. Stângă George-Cătălin PNL DA
146. Stoian Maria PNL DA
147. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
148. Stoica Diana USR DA
149. Șimon Gheorghe PSD DA
150. Șișcu George PNL DA
151. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
152. Șovăială Constantin PNL DA
153. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
154. Tătaru Nelu PNL DA
155. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
156. Terente Eugen USR DA
157. Thellmann Christine PNL DA
158. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
159. Toda Daniel-Liviu USR DA
160. Todosiu Beniamin USR DA
161. Toma Vasilică PSD DA
162. Trăilă Cristina PNL DA
163. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
164. Turcan Raluca PNL DA
165. Țoiu Oana-Silvia USR DA
166. Varga Glad-Aurel PNL DA
167. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
168. Volosatîi Boris AUR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 27 mai 2022, 6:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro