Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.05.2021 > 12:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 mai 2021, ora 12:06

Poziție pe
ordinea de zi:
,3
Subiect vot: Solicitarea inițiatorilor de retragere
PL 150/2021 pentru ratificarea Protocolului opțional la Convenția privind drepturile persoanelor cu dizabilități, adoptat la New York de Adunarea Generală a Organizației Națiunilor Unite la 13 decembrie 2006, și semnat de România la 25 septembrie 2008
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:283 95 79 51 21 18 17 2
- voturi pentru (DA):281 94 79 51 21 18 16 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra USR DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin PNL DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru PSD DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Cristian Brian USR DA
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dancă Ionel PNL DA
76. Dămureanu Ringo AUR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
86. Fălcoi Nicu USR DA
87. Fechet Mircea PNL DA
88. Feodor Silviu Minoritati DA
89. Feodorov Lucian AUR DA
90. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Flucuș Dumitru PNL DA
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
96. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Gál Károly UDMR DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Anamaria AUR DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gheba Daniel-Sorin USR DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Giurgiu Adrian USR DA
107. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
108. Gliga Dumitrița PSD DA
109. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
110. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
113. Gudu Michael PNL DA
114. Hajdu Gábor UDMR DA
115. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
116. Havârneanu Filip USR DA
117. Hărătău Elena PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Horga Maria-Gabriela PNL DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ichim Cristian-Paul USR DA
125. Ilie Victor USR DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
131. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
132. Kelemen Attila UDMR DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Kiss János PNL DA
135. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
136. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
137. Könczei Csaba UDMR DA
138. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
139. Lasca Mihai Ioan - DA
140. Lazăr Ion-Marian USR DA
141. Lazăr Teodor USR DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
147. Macovei Silviu Nicu PSD DA
148. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
149. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
150. Manta Claudiu PSD DA
151. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
152. Mărculescu Dumitru PNL DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Miftode Marius-Andrei USR DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Miklós Zoltán UDMR DA
158. Mina Marian PSD DA
159. Mircea Florin PSD DA
160. Miruță Radu-Dinel USR DA
161. Mitrea Dumitrina AUR DA
162. Moisin Radu-Marin PNL DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Molnar Ervin PNL DA
165. Molnar Radu-Iulian USR DA
166. Morar Olivia-Diana PNL DA
167. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
168. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
169. Munteanu Remus PSD DA
170. Murariu Oana USR DA
171. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
172. Mușoiu Ștefan PSD DA
173. Nacov Gheorghe Minoritati DA
174. Nagy Szabolcs UDMR DA
175. Nagy Vasile AUR DA
176. Nassar Rodica PSD DA
177. Năcuță Sorin PNL DA
178. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
179. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
180. Neagu Denisa-Elena USR DA
181. Neață Eugen PSD DA
182. Nechita Aurel PSD DA
183. Olar Corneliu PNL DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati -
188. Panait Radu USR DA
189. Paraschiv Rodica PSD DA
190. Pavelescu Nicolae PSD DA
191. Pecingină Gheorghe PNL DA
192. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
193. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
194. Piper-Savu Florin PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
196. Polak Tudor PNL DA
197. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
198. Pop Rareș Tudor USR DA
199. Popa Alexandru PNL DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian PSD DA
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
204. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
205. Popica Eduard-Andrei PSD DA
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR DA
210. Prunean Alin-Costel USR DA
211. Rafila Alexandru PSD DA
212. Rizea Cristina Camelia USR DA
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
214. Roman Florin-Claudiu PNL DA
215. Roman Nicolae AUR DA
216. Roșca Mircea PNL DA
217. Rujan Dumitru PNL DA
218. Salan Viorel PSD DA
219. Sandu Viorica PSD DA
220. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
221. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
222. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
225. Simion George-Nicolae AUR DA
226. Simonis Alfred - Robert PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Stancu Ionel Minoritati DA
229. Stancu Paul PSD DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Vetuța PNL DA
232. Stângă George-Cătălin PNL DA
233. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
234. Stoica Diana USR DA
235. Stoica Elena PSD DA
236. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
238. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șandru Cosmin PNL DA
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
242. Șerban Gianina AUR DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șișcu George PNL DA
245. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
246. Șoptică Costel PNL DA
247. Șovăială Constantin PNL DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tanasă Dan AUR DA
250. Tănase Antonel PNL DA
251. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
252. Tătaru Nelu PNL DA
253. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
254. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
255. Terente Eugen USR DA
256. Thellmann Christine PNL DA
257. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
258. Tobă Francisc - DA
259. Toda Daniel-Liviu USR DA
260. Todosiu Beniamin USR DA
261. Toma Ilie PSD DA
262. Toma Vasilică PSD DA
263. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
266. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
267. Tușa Adriana Diana PSD -
268. Tuță George-Cristian PNL DA
269. Țachianu Marian PSD DA
270. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
271. Țoiu Oana-Silvia USR DA
272. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
273. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
274. Varga Glad-Aurel PNL DA
275. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
276. Vexler Silviu Minoritati DA
277. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
278. Vîlceanu Dan PNL DA
279. Volosatîi Boris AUR DA
280. Vulpescu Ioan PSD DA
281. Weber Mihai PSD DA
282. Zakarias Zoltán UDMR DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 27 mai 2022, 6:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro