Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.05.2021 > 12:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 mai 2021, ora 12:07

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 33/2021 privind completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:296 98 89 52 21 18 16 2
- voturi pentru (DA):274 98 88 52 - 18 16 2
- voturi împotrivă (NU):22 - 1 - 21 - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR NU
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR NU
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin PNL DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor USR DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coarnă Dumitru PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
68. Constantin Daniel PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian PSD DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
72. Cristian Brian USR DA
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Damian Romulus-Marius PSD DA
78. Dancă Ionel PNL DA
79. Dămureanu Ringo AUR NU
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Drancă Andrei-Iulian USR DA
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
84. Dumitru Florian-Emil PNL DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR DA
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Feodor Silviu Minoritati DA
92. Feodorov Lucian AUR NU
93. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Flucuș Dumitru PNL DA
98. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
99. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Gál Károly UDMR DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilă Anamaria AUR NU
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gheba Daniel-Sorin USR DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Giurgiu Adrian USR DA
112. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
113. Gliga Dumitrița PSD DA
114. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
115. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Gudu Michael PNL DA
119. Hajdu Gábor UDMR DA
120. Halici Nicușor PSD DA
121. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
122. Havârneanu Filip USR DA
123. Hărătău Elena PNL DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Horga Maria-Gabriela PNL DA
126. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
127. Huțu Alexandra PSD DA
128. Iancu Marius-Ionel PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ichim Cristian-Paul USR DA
131. Ilie Victor USR DA
132. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ion Stelian-Cristian USR DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
137. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
138. Kelemen Attila UDMR DA
139. Kelemen Hunor UDMR DA
140. Kiss János PNL DA
141. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
142. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
143. Könczei Csaba UDMR DA
144. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
145. Lasca Mihai Ioan - DA
146. Lazăr Ion-Marian USR DA
147. Lazăr Teodor USR DA
148. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
151. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
152. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
153. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
154. Macovei Silviu Nicu PSD DA
155. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
156. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
157. Manta Claudiu PSD DA
158. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
159. Mărculescu Dumitru PNL DA
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Miftode Marius-Andrei USR DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Miklós Zoltán UDMR DA
165. Mina Marian PSD DA
166. Mircea Florin PSD DA
167. Miruță Radu-Dinel USR DA
168. Mitrea Dumitrina AUR NU
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Ervin PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian USR DA
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
175. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
176. Munteanu Remus PSD DA
177. Murariu Oana USR DA
178. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
179. Mușoiu Ștefan PSD DA
180. Nacov Gheorghe Minoritati DA
181. Nagy Szabolcs UDMR DA
182. Nagy Vasile AUR NU
183. Nassar Rodica PSD DA
184. Năcuță Sorin PNL DA
185. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
186. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
187. Neagu Denisa-Elena USR DA
188. Neață Eugen PSD DA
189. Nechita Aurel PSD DA
190. Olar Corneliu PNL DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
193. Oteșanu Daniela PSD DA
194. Özmen Oana-Marciana USR DA
195. Paladi George-Adrian PSD DA
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Panait Radu USR DA
198. Paraschiv Rodica PSD DA
199. Pavelescu Nicolae PSD DA
200. Pecingină Gheorghe PNL DA
201. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
202. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
203. Piper-Savu Florin PSD DA
204. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
205. Plăiașu Gabriel PNL DA
206. Polak Tudor PNL DA
207. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
208. Pop Rareș Tudor USR DA
209. Popa Alexandru PNL DA
210. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
211. Popescu Dan-Cristian PSD DA
212. Popescu Pavel PNL DA
213. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
214. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
215. Popica Eduard-Andrei PSD DA
216. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
217. Presură Alexandra PSD DA
218. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
219. Prună Cristina-Mădălina USR DA
220. Prunean Alin-Costel USR DA
221. Rafila Alexandru PSD DA
222. Rizea Cristina Camelia USR DA
223. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
224. Roman Florin-Claudiu PNL DA
225. Roman Nicolae AUR NU
226. Roșca Mircea PNL DA
227. Rujan Dumitru PNL DA
228. Salan Viorel PSD DA
229. Sandu Viorica PSD DA
230. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
231. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
232. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
235. Simion George-Nicolae AUR NU
236. Simonis Alfred - Robert PSD DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Stancu Ionel Minoritati DA
239. Stancu Paul PSD DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Vetuța PNL DA
242. Stângă George-Cătălin PNL DA
243. Stoian Maria PNL DA
244. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
245. Stoica Elena PSD DA
246. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Szabó Ödön UDMR DA
251. Șandru Cosmin PNL DA
252. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
253. Șerban Gianina AUR NU
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șișcu George PNL DA
256. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
257. Șoptică Costel PNL DA
258. Șovăială Constantin PNL DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
260. Tanasă Dan AUR NU
261. Tănase Antonel PNL DA
262. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
263. Tătaru Nelu PNL DA
264. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
265. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
266. Terente Eugen USR DA
267. Thellmann Christine PNL DA
268. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
269. Tobă Francisc - DA
270. Toda Daniel-Liviu USR DA
271. Todosiu Beniamin USR DA
272. Toma Ilie PSD DA
273. Toma Vasilică PSD DA
274. Trăilă Cristina PNL DA
275. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
276. Tudorache Daniel PSD DA
277. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
278. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
279. Turcan Raluca PNL DA
280. Tușa Adriana Diana PSD DA
281. Tuță George-Cristian PNL DA
282. Țachianu Marian PSD DA
283. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
284. Țoiu Oana-Silvia USR DA
285. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
286. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
287. Varga Glad-Aurel PNL DA
288. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
289. Vexler Silviu Minoritati DA
290. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
291. Vîlceanu Dan PNL DA
292. Volosatîi Boris AUR NU
293. Vulpescu Ioan PSD DA
294. Weber Mihai PSD DA
295. Zakarias Zoltán UDMR DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 27 mai 2022, 6:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro