Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.05.2021 > 12:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 mai 2021, ora 12:09

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 114/2021 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.224/2020 privind unele măsuri pentru acordarea de sprijin financiar pentru întreprinderile din domeniul turismului, structuri de cazare, structuri de alimentație și agenții de turism, a căror activitate a fost afectată în contextul pandemiei COVID 19, precum și privind unele măsuri fiscale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:303 100 90 54 22 18 17 2
- voturi pentru (DA):303 100 90 54 22 18 17 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț USR DA
37. Bode Lucian Nicolae PNL DA
38. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chira Claudiu-Martin PNL DA
60. Chirilă Virgil Alin PSD DA
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciornei Radu Tudor USR DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coarnă Dumitru PSD DA
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristea Andi-Lucian PSD DA
70. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
71. Cristian Brian USR DA
72. Crîstici Ognean Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Damian Romulus-Marius PSD DA
78. Dancă Ionel PNL DA
79. Dămureanu Ringo AUR DA
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Drancă Andrei-Iulian USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
85. Dumitru Florian-Emil PNL DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
90. Fălcoi Nicu USR DA
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodor Silviu Minoritati DA
93. Feodorov Lucian AUR DA
94. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Flucuș Dumitru PNL DA
99. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
100. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Gál Károly UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilă Anamaria AUR DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
106. Georgescu Nicolae PSD DA
107. Gheba Daniel-Sorin USR DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghiu Bogdan PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Giugea Nicolae PNL DA
112. Giurgiu Adrian USR DA
113. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
114. Gliga Dumitrița PSD DA
115. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
116. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Gudu Michael PNL DA
120. Hajdu Gábor UDMR DA
121. Halici Nicușor PSD DA
122. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
123. Havârneanu Filip USR DA
124. Hărătău Elena PNL DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
126. Horga Maria-Gabriela PNL DA
127. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
128. Huțu Alexandra PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ichim Cristian-Paul USR DA
133. Ilie Victor USR DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR DA
137. Ionescu George PNL DA
138. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
139. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
140. Kelemen Attila UDMR DA
141. Kelemen Hunor UDMR DA
142. Kiss János PNL DA
143. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
144. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
145. Könczei Csaba UDMR DA
146. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
147. Lasca Mihai Ioan - DA
148. Lazăr Ion-Marian USR DA
149. Lazăr Teodor USR DA
150. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
153. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
154. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
155. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
156. Macovei Silviu Nicu PSD DA
157. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
158. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
159. Manta Claudiu PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
161. Mărculescu Dumitru PNL DA
162. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Miftode Marius-Andrei USR DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Miklós Zoltán UDMR DA
167. Mina Marian PSD DA
168. Mircea Florin PSD DA
169. Miruță Radu-Dinel USR DA
170. Mitrea Dumitrina AUR DA
171. Moisin Radu-Marin PNL DA
172. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
173. Molnar Ervin PNL DA
174. Molnar Radu-Iulian USR DA
175. Morar Olivia-Diana PNL DA
176. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
177. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
178. Munteanu Remus PSD DA
179. Murariu Oana USR DA
180. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
181. Mușoiu Ștefan PSD DA
182. Nacov Gheorghe Minoritati DA
183. Nagy Szabolcs UDMR DA
184. Nagy Vasile AUR DA
185. Nassar Rodica PSD DA
186. Năcuță Sorin PNL DA
187. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
188. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
189. Neagu Denisa-Elena USR DA
190. Neață Eugen PSD DA
191. Nechita Aurel PSD DA
192. Olar Corneliu PNL DA
193. Orban Ludovic PNL DA
194. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
195. Oteșanu Daniela PSD DA
196. Özmen Oana-Marciana USR DA
197. Paladi George-Adrian PSD DA
198. Pambuccian Varujan Minoritati DA
199. Panait Radu USR DA
200. Paraschiv Rodica PSD DA
201. Pavelescu Nicolae PSD DA
202. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
203. Pecingină Gheorghe PNL DA
204. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
205. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
206. Piper-Savu Florin PSD DA
207. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
208. Plăiașu Gabriel PNL DA
209. Polak Tudor PNL DA
210. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
211. Pop Rareș Tudor USR DA
212. Popa Alexandru PNL DA
213. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
214. Popescu Dan-Cristian PSD DA
215. Popescu Pavel PNL DA
216. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
217. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
218. Popica Eduard-Andrei PSD DA
219. Predescu Ana-Loredana PSD DA
220. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
221. Presură Alexandra PSD DA
222. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
223. Prună Cristina-Mădălina USR DA
224. Prunean Alin-Costel USR DA
225. Rafila Alexandru PSD DA
226. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
227. Rizea Cristina Camelia USR DA
228. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
229. Roman Florin-Claudiu PNL DA
230. Roman Nicolae AUR DA
231. Roșca Mircea PNL DA
232. Rujan Dumitru PNL DA
233. Salan Viorel PSD DA
234. Sandu Viorica PSD DA
235. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
236. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
237. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
240. Simion George-Nicolae AUR DA
241. Simonis Alfred - Robert PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stancu Ionel Minoritati DA
244. Stancu Paul PSD DA
245. Stativă Irinel Ioan PSD DA
246. Stănescu Vetuța PNL DA
247. Stângă George-Cătălin PNL DA
248. Stoian Maria PNL DA
249. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
250. Stoica Diana USR DA
251. Stoica Elena PSD DA
252. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
253. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
254. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Szabó Ödön UDMR DA
257. Șandru Cosmin PNL DA
258. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
259. Șerban Gianina AUR DA
260. Șimon Gheorghe PSD DA
261. Șișcu George PNL DA
262. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
263. Șoptică Costel PNL DA
264. Șovăială Constantin PNL DA
265. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
266. Tanasă Dan AUR DA
267. Tănase Antonel PNL DA
268. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
269. Tătaru Nelu PNL DA
270. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
271. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
272. Terente Eugen USR DA
273. Thellmann Christine PNL DA
274. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
275. Tobă Francisc - DA
276. Toda Daniel-Liviu USR DA
277. Todosiu Beniamin USR DA
278. Toma Ilie PSD DA
279. Toma Vasilică PSD DA
280. Trăilă Cristina PNL DA
281. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
282. Tudorache Daniel PSD DA
283. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
284. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
285. Turcan Raluca PNL DA
286. Tușa Adriana Diana PSD DA
287. Tuță George-Cristian PNL DA
288. Țachianu Marian PSD DA
289. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
290. Țoiu Oana-Silvia USR DA
291. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
292. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
293. Varga Glad-Aurel PNL DA
294. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
295. Vexler Silviu Minoritati DA
296. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
297. Vîlceanu Dan PNL DA
298. Volosatîi Boris AUR DA
299. Vulpescu Ioan PSD DA
300. Weber Mihai PSD DA
301. Wiener Adrian USR DA
302. Zakarias Zoltán UDMR DA
303. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 27 mai 2022, 6:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro