Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.05.2021 > 12:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 mai 2021, ora 12:16

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 36/2021 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.197/2020 privind unele măsuri în domeniul asistenței medicale pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:303 101 89 54 23 17 17 2
- voturi pentru (DA):302 101 89 54 23 17 17 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț USR DA
37. Bode Lucian Nicolae PNL DA
38. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chelaru Mircia AUR DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin PNL DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor USR DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coarnă Dumitru PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
68. Constantin Daniel PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian PSD DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
72. Cristian Brian USR DA
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Damian Romulus-Marius PSD DA
79. Dancă Ionel PNL DA
80. Dămureanu Ringo AUR DA
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Drancă Andrei-Iulian USR DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil PNL DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
92. Fălcoi Nicu USR DA
93. Fechet Mircea PNL DA
94. Feodor Silviu Minoritati DA
95. Feodorov Lucian AUR DA
96. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Florea Oana-Consuela PSD DA
100. Flucuș Dumitru PNL DA
101. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
102. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
103. Furtună Mirela PSD DA
104. Gál Károly UDMR DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Anamaria AUR DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gheba Daniel-Sorin USR DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Giurgiu Adrian USR DA
115. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
116. Gliga Dumitrița PSD DA
117. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
118. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Michael PNL DA
122. Hajdu Gábor UDMR DA
123. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
124. Havârneanu Filip USR DA
125. Hărătău Elena PNL DA
126. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
127. Horga Maria-Gabriela PNL DA
128. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
129. Huțu Alexandra PSD DA
130. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
131. Iancu Marius-Ionel PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ichim Cristian-Paul USR DA
134. Ilie Victor USR DA
135. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ion Stelian-Cristian USR DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
140. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
141. Kelemen Attila UDMR DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Kiss János PNL DA
144. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
145. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
146. Könczei Csaba UDMR DA
147. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
148. Lasca Mihai Ioan - NU
149. Lazăr Ion-Marian USR DA
150. Lazăr Teodor USR DA
151. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
154. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
155. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
156. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
157. Macovei Silviu Nicu PSD DA
158. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
159. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
160. Mang Ioan PSD DA
161. Manta Claudiu PSD DA
162. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
163. Mărculescu Dumitru PNL DA
164. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Miftode Marius-Andrei USR DA
167. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
168. Mina Marian PSD DA
169. Mircea Florin PSD DA
170. Miruță Radu-Dinel USR DA
171. Mitrea Dumitrina AUR DA
172. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
173. Moisin Radu-Marin PNL DA
174. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
175. Molnar Ervin PNL DA
176. Molnar Radu-Iulian USR DA
177. Morar Olivia-Diana PNL DA
178. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
179. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
180. Munteanu Remus PSD DA
181. Murariu Oana USR DA
182. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
183. Mușoiu Ștefan PSD DA
184. Nacov Gheorghe Minoritati DA
185. Nagy Szabolcs UDMR DA
186. Nagy Vasile AUR DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Năcuță Sorin PNL DA
189. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
190. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
191. Neagu Denisa-Elena USR DA
192. Neață Eugen PSD DA
193. Nechita Aurel PSD DA
194. Niță Nicu PSD DA
195. Olar Corneliu PNL DA
196. Orban Ludovic PNL DA
197. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
198. Oteșanu Daniela PSD DA
199. Özmen Oana-Marciana USR DA
200. Paladi George-Adrian PSD DA
201. Pambuccian Varujan Minoritati DA
202. Panait Radu USR DA
203. Paraschiv Rodica PSD DA
204. Pavelescu Nicolae PSD DA
205. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
206. Pecingină Gheorghe PNL DA
207. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
208. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
209. Piper-Savu Florin PSD DA
210. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
211. Plăiașu Gabriel PNL DA
212. Polak Tudor PNL DA
213. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
214. Pop Rareș Tudor USR DA
215. Popa Alexandru PNL DA
216. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian PSD DA
218. Popescu Pavel PNL DA
219. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
220. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
221. Popica Eduard-Andrei PSD DA
222. Predescu Ana-Loredana PSD DA
223. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
224. Presură Alexandra PSD DA
225. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
226. Prună Cristina-Mădălina USR DA
227. Prunean Alin-Costel USR DA
228. Rafila Alexandru PSD DA
229. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
230. Rizea Cristina Camelia USR DA
231. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
232. Roman Florin-Claudiu PNL DA
233. Roman Nicolae AUR DA
234. Roșca Mircea PNL DA
235. Rujan Dumitru PNL DA
236. Salan Viorel PSD DA
237. Sandu Viorica PSD DA
238. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
239. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
240. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
241. Seres Dénes UDMR DA
242. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
243. Simion George-Nicolae AUR DA
244. Simonis Alfred - Robert PSD DA
245. Solomon Adrian PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stancu Paul PSD DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD DA
249. Stănescu Vetuța PNL DA
250. Stângă George-Cătălin PNL DA
251. Stoian Maria PNL DA
252. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
253. Stoica Diana USR DA
254. Stoica Elena PSD DA
255. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
256. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
257. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
258. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
259. Szabó Ödön UDMR DA
260. Șandru Cosmin PNL DA
261. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
262. Șerban Gianina AUR DA
263. Șimon Gheorghe PSD DA
264. Șișcu George PNL DA
265. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
266. Șoptică Costel PNL DA
267. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
268. Tanasă Dan AUR DA
269. Tănase Antonel PNL DA
270. Tătaru Nelu PNL DA
271. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
272. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
273. Terente Eugen USR DA
274. Thellmann Christine PNL DA
275. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
276. Tobă Francisc - DA
277. Toda Daniel-Liviu USR DA
278. Todosiu Beniamin USR DA
279. Toma Ilie PSD DA
280. Toma Vasilică PSD DA
281. Trăilă Cristina PNL DA
282. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
283. Tudorache Daniel PSD DA
284. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
285. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
286. Turcan Raluca PNL DA
287. Tușa Adriana Diana PSD DA
288. Tuță George-Cristian PNL DA
289. Țachianu Marian PSD DA
290. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
291. Țoiu Oana-Silvia USR DA
292. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
293. Varga Glad-Aurel PNL DA
294. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
295. Vexler Silviu Minoritati DA
296. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
297. Vîlceanu Dan PNL DA
298. Volosatîi Boris AUR DA
299. Vulpescu Ioan PSD DA
300. Weber Mihai PSD DA
301. Wiener Adrian USR DA
302. Zakarias Zoltán UDMR DA
303. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 27 mai 2022, 6:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro