Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.06.2021 > 11:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 iunie 2021, ora 11:53

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 205/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.32/2021 pentru completarea art.6 din Legea nr.356/2003 privind înființarea, organizarea și funcționarea Institutului Cultural Român
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:168 57 45 36 16 10 4
- voturi pentru (DA):162 56 45 36 11 10 4
- voturi împotrivă (NU):5 - - - 5 - -
- abțineri:1 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Banias Mircea Marius PNL DA
16. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Berescu Monica-Elena USR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Burciu Cristina PNL DA
33. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
34. Calotă Florică Ică PNL DA
35. Cambera Oana-Alexandra USR DA
36. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
37. Chelaru Mircia AUR DA
38. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR DA
40. Chira Claudiu-Martin PNL DA
41. Chirilă Virgil Alin PSD DA
42. Ciofu Cătălina PNL DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciornei Radu Tudor USR DA
45. Ciubuc Ciprian AUR DA
46. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
47. Constantin Daniel PNL DA
48. Cristea Andi-Lucian PSD DA
49. Cristian Brian USR DA
50. Crușoveanu Marian PNL DA
51. Csoma Botond UDMR DA
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
54. Dehelean Silviu USR DA
55. Drancă Andrei-Iulian USR DA
56. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
57. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
58. Dunava Costel Neculai PSD DA
59. Enachi Raisa AUR DA
60. Farago Petru UDMR DA
61. Fădor Angelica PNL DA
62. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
63. Fălcoi Nicu USR DA
64. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
65. Florea Daniel PSD DA
66. Floroiu Ionel PSD DA
67. Gál Károly UDMR DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
70. Georgescu Nicolae PSD DA
71. Gheba Daniel-Sorin USR DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
74. Giugea Nicolae PNL DA
75. Giurgiu Adrian USR DA
76. Gliga Dumitrița PSD DA
77. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
78. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
79. Hajdu Gábor UDMR DA
80. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
81. Havârneanu Filip USR DA
82. Hărătău Elena PNL DA
83. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
84. Huțu Alexandra PSD DA
85. Ichim Cristian-Paul USR DA
86. Ilie Victor USR DA
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
88. Intotero Natalia-Elena PSD DA
89. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
90. Kiss János PNL DA
91. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
92. Könczei Csaba UDMR DA
93. Lazăr Ion-Marian USR DA
94. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
95. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
96. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
97. Macovei Silviu Nicu PSD DA
98. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
99. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
100. Mărculescu Dumitru PNL DA
101. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
102. Miftode Marius-Andrei USR DA
103. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
104. Mircea Florin PSD DA
105. Miruță Radu-Dinel USR DA
106. Mitrea Dumitrina AUR DA
107. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
108. Moisin Radu-Marin PNL DA
109. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
110. Molnar Radu-Iulian USR DA
111. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
112. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
113. Mușoiu Ștefan PSD DA
114. Nagy Vasile AUR NU
115. Nassar Rodica PSD DA
116. Năcuță Sorin PNL DA
117. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
118. Neagu Denisa-Elena USR DA
119. Neață Eugen PSD DA
120. Nechita Aurel PSD DA
121. Niță Nicu PSD DA
122. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
123. Özmen Oana-Marciana USR DA
124. Paraschiv Rodica PSD DA
125. Piper-Savu Florin PSD DA
126. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
127. Plăiașu Gabriel PNL DA
128. Pop Darius AUR DA
129. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
130. Predescu Ana-Loredana PSD DA
131. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
132. Prunean Alin-Costel USR DA
133. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
134. Rizea Cristina Camelia USR DA
135. Roman Nicolae AUR NU
136. Rujan Dumitru PNL DA
137. Salan Viorel PSD DA
138. Sandu Viorica PSD DA
139. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
140. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
141. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
142. Simion George-Nicolae AUR DA
143. Stancu Paul PSD DA
144. Stănescu Vetuța PNL DA
145. Stângă George-Cătălin PNL DA
146. Stoian Maria PNL DA
147. Stoica Diana USR DA
148. Stoica Elena PSD DA
149. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
150. Szabó Ödön UDMR DA
151. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
152. Șimon Gheorghe PSD DA
153. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
154. Șovăială Constantin PNL DA
155. Tanasă Dan AUR DA
156. Tănase Antonel PNL DA
157. Thellmann Christine PNL DA
158. Toda Daniel-Liviu USR DA
159. Todosiu Beniamin USR DA
160. Toma Ilie PSD DA
161. Toma Vasilică PSD DA
162. Trăilă Cristina PNL DA
163. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
164. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
165. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
166. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
167. Vulpescu Ioan PSD DA
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 ianuarie 2022, 4:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro