Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.06.2021 > 12:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 iunie 2021, ora 12:41

Subiect vot: Verificare prezenta
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:225 70 68 45 13 12 15 2
- voturi pentru (DA):156 34 60 42 4 10 6 -
- voturi împotrivă (NU):3 1 - - 2 - - -
- abțineri:5 4 1 - - - - -
- nu au votat:61 31 7 3 7 2 9 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR -
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD -
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR -
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Barbu Costel PNL DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD -
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR -
26. Berescu Monica-Elena USR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD -
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
32. Bota Călin-Ioan PNL DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD -
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD -
38. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
39. Buzoianu Diana-Anda USR DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică PNL -
42. Cambera Oana-Alexandra USR DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
45. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
46. Chelaru Mircia AUR DA
47. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chira Claudiu-Martin PNL DA
50. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciornei Radu Tudor USR -
54. Cîtea Vasile PSD -
55. Coarnă Dumitru PSD -
56. Coleșa Ilie-Alin AUR -
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Damian Romulus-Marius PSD -
60. Dancă Ionel PNL -
61. Dămureanu Ringo AUR NU
62. Dehelean Silviu USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD -
64. Drancă Andrei-Iulian USR DA
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD -
66. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD -
68. Enachi Raisa AUR -
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
71. Fălcoi Nicu USR DA
72. Feodor Silviu Minoritati DA
73. Florea Daniel PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD -
75. Flucuș Dumitru PNL DA
76. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Gál Károly UDMR DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
80. Gavrilă Anamaria AUR -
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gheba Daniel-Sorin USR DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gheorghiu Bogdan PNL -
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
87. Giugea Nicolae PNL DA
88. Giurgiu Adrian USR DA
89. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD Abținere
90. Gliga Dumitrița PSD -
91. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
92. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Michael PNL DA
95. Hajdu Gábor UDMR -
96. Havârneanu Filip USR DA
97. Hărătău Elena PNL -
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huțu Alexandra PSD -
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati -
102. Ichim Cristian-Paul USR DA
103. Ilie Victor USR DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD -
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR DA
107. Ionescu George PNL -
108. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
109. Kelemen Hunor UDMR DA
110. Kiss János PNL DA
111. Könczei Csaba UDMR DA
112. Lasca Mihai Ioan - -
113. Lazăr Ion-Marian USR DA
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
115. Longher Ghervazen Minoritati -
116. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
117. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
118. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
119. Macovei Silviu Nicu PSD -
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR -
121. Mang Ioan PSD DA
122. Manta Claudiu PSD -
123. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
124. Mărculescu Dumitru PNL DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Miftode Marius-Andrei USR DA
128. Mircea Florin PSD -
129. Miruță Radu-Dinel USR DA
130. Mitrea Dumitrina AUR -
131. Moisin Radu-Marin PNL DA
132. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
133. Molnar Ervin PNL DA
134. Molnar Radu-Iulian USR DA
135. Morar Olivia-Diana PNL DA
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
137. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
138. Mușoiu Ștefan PSD Abținere
139. Nacov Gheorghe Minoritati DA
140. Nagy Szabolcs UDMR DA
141. Nassar Rodica PSD -
142. Neaga Florian-Claudiu PSD -
143. Neagu Denisa-Elena USR DA
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nechita Aurel PSD -
146. Niță Nicu PSD Abținere
147. Olar Corneliu PNL DA
148. Orban Ludovic PNL DA
149. Oteșanu Daniela PSD -
150. Özmen Oana-Marciana USR DA
151. Paladi George-Adrian PSD -
152. Pambuccian Varujan Minoritati DA
153. Pecingină Gheorghe PNL DA
154. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
155. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
156. Piper-Savu Florin PSD -
157. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
158. Plăiașu Gabriel PNL DA
159. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
160. Pop Darius AUR DA
161. Pop Rareș Tudor USR DA
162. Popa Ștefan-Ovidiu PSD -
163. Popescu Pavel PNL DA
164. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
165. Predescu Ana-Loredana PSD DA
166. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
167. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
168. Prună Cristina-Mădălina USR -
169. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
170. Rafila Alexandru PSD DA
171. Rizea Cristina Camelia USR DA
172. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
173. Roman Nicolae AUR NU
174. Roșca Mircea PNL DA
175. Rujan Dumitru PNL DA
176. Salan Viorel PSD -
177. Sandu Viorica PSD -
178. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
179. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
180. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
183. Simonis Alfred - Robert PSD -
184. Solomon Adrian PSD DA
185. Stancu Ionel Minoritati -
186. Stancu Paul PSD -
187. Stănescu Vetuța PNL DA
188. Stângă George-Cătălin PNL DA
189. Stoica Bogdan-Alin Minoritati -
190. Stoica Diana USR DA
191. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
192. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
193. Suciu Sebastian-Ilie AUR -
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Șandru Cosmin PNL DA
196. Șerban Ciprian-Constantin PSD -
197. Șimon Gheorghe PSD DA
198. Șișcu George PNL -
199. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
200. Șoptică Costel PNL DA
201. Șovăială Constantin PNL DA
202. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
203. Tănase Antonel PNL DA
204. Tătaru Nelu PNL DA
205. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
206. Terente Eugen USR DA
207. Tobă Francisc - -
208. Toda Daniel-Liviu USR DA
209. Todosiu Beniamin USR DA
210. Toma Vasilică PSD DA
211. Tudorache Daniel PSD DA
212. Tuhuț Radu-Marcel PSD -
213. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
214. Turcan Raluca PNL DA
215. Tușa Adriana Diana PSD DA
216. Tuță George-Cristian PNL DA
217. Țachianu Marian PSD DA
218. Țoiu Oana-Silvia USR DA
219. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
220. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
221. Vexler Silviu Minoritati -
222. Vulpescu Ioan PSD DA
223. Wiener Adrian USR DA
224. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 ianuarie 2022, 4:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro