Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.06.2021 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 iunie 2021, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 66/2017 privind sărbătorirea zilei de 10 mai ca Ziua Independenței Naționale a României
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:264 86 75 47 19 18 16 3
- voturi pentru (DA):166 1 74 47 9 18 16 1
- voturi împotrivă (NU):5 4 - - 1 - - -
- abțineri:92 81 - - 9 - - 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
6. Alda Adrian PSD Abținere
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL -
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD Abținere
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
40. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
43. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD Abținere
52. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR NU
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin PNL DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Cîtea Vasile PSD Abținere
63. Coarnă Dumitru PSD Abținere
64. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
75. Dancă Ionel PNL DA
76. Dămureanu Ringo AUR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
79. Drancă Andrei-Iulian USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD Abținere
82. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
83. Enachi Raisa AUR Abținere
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
87. Fălcoi Nicu USR DA
88. Feodor Silviu Minoritati DA
89. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
90. Florea Daniel PSD Abținere
91. Floroiu Ionel PSD Abținere
92. Flucuș Dumitru PNL DA
93. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
94. Folescu Cornel-Vasile PSD Abținere
95. Furtună Mirela PSD Abținere
96. Gál Károly UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Anamaria AUR Abținere
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
100. Georgescu Nicolae PSD Abținere
101. Gheba Daniel-Sorin USR DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Giurgiu Adrian USR DA
107. Gliga Dumitrița PSD Abținere
108. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
109. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Gudu Michael PNL DA
113. Hajdu Gábor UDMR DA
114. Halici Nicușor PSD Abținere
115. Havârneanu Filip USR DA
116. Hărătău Elena PNL DA
117. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
118. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
119. Huțu Alexandra PSD Abținere
120. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ichim Cristian-Paul USR DA
123. Ilie Victor USR DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
125. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
126. Ion Stelian-Cristian USR DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Ivan Bogdan-Gruia PSD Abținere
129. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
130. Kelemen Attila UDMR DA
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Kiss János PNL DA
133. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
134. Könczei Csaba UDMR DA
135. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
136. Lasca Mihai Ioan - Abținere
137. Lazăr Ion-Marian USR DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
141. Lungoci Dumitru-Lucian PSD Abținere
142. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manta Claudiu PSD Abținere
146. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
147. Mărculescu Dumitru PNL DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Miftode Marius-Andrei USR DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
152. Miklós Zoltán UDMR DA
153. Mircea Florin PSD Abținere
154. Miruță Radu-Dinel USR DA
155. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
156. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
157. Moisin Radu-Marin PNL DA
158. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
159. Molnar Ervin PNL DA
160. Molnar Radu-Iulian USR DA
161. Morar Olivia-Diana PNL DA
162. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
163. Munteanu Remus PSD Abținere
164. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
165. Mușoiu Ștefan PSD Abținere
166. Nacov Gheorghe Minoritati DA
167. Nagy Szabolcs UDMR DA
168. Nassar Rodica PSD NU
169. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
170. Neagu Denisa-Elena USR DA
171. Neață Eugen PSD Abținere
172. Nechita Aurel PSD Abținere
173. Niță Nicu PSD Abținere
174. Olar Corneliu PNL DA
175. Orban Ludovic PNL DA
176. Oteșanu Daniela PSD NU
177. Özmen Oana-Marciana USR DA
178. Paladi George-Adrian PSD Abținere
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Pecingină Gheorghe PNL DA
181. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
182. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
183. Piper-Savu Florin PSD Abținere
184. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
185. Plăiașu Gabriel PNL DA
186. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
187. Pop Darius AUR DA
188. Pop Rareș Tudor USR DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
190. Popescu Pavel PNL DA
191. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
192. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
193. Popica Eduard-Andrei PSD NU
194. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
195. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
196. Presură Alexandra PSD Abținere
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
198. Prună Cristina-Mădălina USR DA
199. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
200. Rafila Alexandru PSD Abținere
201. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
202. Rizea Cristina Camelia USR DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Nicolae AUR Abținere
205. Roșca Mircea PNL DA
206. Rujan Dumitru PNL DA
207. Salan Viorel PSD Abținere
208. Sandu Viorica PSD Abținere
209. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
210. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
211. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
214. Simion George-Nicolae AUR DA
215. Solomon Adrian PSD NU
216. Stancu Ionel Minoritati DA
217. Stancu Paul PSD Abținere
218. Stănescu Vetuța PNL DA
219. Stângă George-Cătălin PNL DA
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Stoica Diana USR DA
222. Stoica Elena PSD Abținere
223. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
224. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
225. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
227. Szabó Ödön UDMR DA
228. Șandru Cosmin PNL DA
229. Șerban Gianina AUR DA
230. Șimon Gheorghe PSD Abținere
231. Șișcu George PNL DA
232. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
233. Șoptică Costel PNL DA
234. Șovăială Constantin PNL DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
236. Tanasă Dan AUR DA
237. Tănase Antonel PNL DA
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
239. Tătaru Nelu PNL DA
240. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
241. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
242. Terente Eugen USR DA
243. Tobă Francisc - Abținere
244. Toda Daniel-Liviu USR DA
245. Todosiu Beniamin USR DA
246. Toma Ilie PSD Abținere
247. Toma Vasilică PSD Abținere
248. Tudorache Daniel PSD Abținere
249. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
250. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
251. Turcan Raluca PNL DA
252. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
253. Tuță George-Cristian PNL DA
254. Țachianu Marian PSD Abținere
255. Țoiu Oana-Silvia USR DA
256. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
257. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
258. Vexler Silviu Minoritati DA
259. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
260. Volosatîi Boris AUR Abținere
261. Weber Mihai PSD Abținere
262. Wiener Adrian USR DA
263. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
264. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 ianuarie 2022, 4:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro