Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2021 > 13:12 Versiunea pentru printare
Marți, 15 iunie 2021, ora 13:12

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 373/2020 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.1/1999 privind regimul stării de asediu și regimul stării de urgență
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:219 88 46 47 21 9 6 2
- voturi pentru (DA):112 87 1 - 21 - 1 2
- voturi împotrivă (NU):104 - 45 46 - 9 4 -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:3 1 - 1 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL NU
8. Amet Varol Minoritati NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
13. Badea Mihai-Alexandru USR NU
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
16. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Bălășoiu Aurel PSD DA
19. Băltărețu Viorel USR NU
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benedek Zacharie UDMR NU
22. Berescu Monica-Elena USR NU
23. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
24. Bîrcă Constantin PSD DA
25. Blaga Daniel-Codruț USR NU
26. Bola Bogdan-Alexandru PNL NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR NU
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burciu Cristina PNL NU
35. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
36. Buzoianu Diana-Anda USR NU
37. Calotă Florică Ică PNL NU
38. Cambera Oana-Alexandra USR NU
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
40. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
41. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR NU
43. Chira Claudiu-Martin PNL NU
44. Chirilă Virgil Alin PSD DA
45. Ciofu Cătălina PNL NU
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Coarnă Dumitru PSD DA
49. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
50. Cristea Andi-Lucian PSD DA
51. Crîstici Ognean Minoritati -
52. Csép Éva-Andrea UDMR NU
53. Csoma Botond UDMR NU
54. Cupșa Ioan PNL NU
55. Damian Romulus-Marius PSD DA
56. Dămureanu Ringo AUR DA
57. Dehelean Silviu USR NU
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Drancă Andrei-Iulian USR NU
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dumitru Florian-Emil PNL NU
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Fălcoi Nicu USR NU
64. Feodorov Lucian AUR DA
65. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
66. Florea Daniel PSD DA
67. Flucuș Dumitru PNL NU
68. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
69. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
70. Furtună Mirela PSD DA
71. Gál Károly UDMR NU
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
73. Gavrilă Anamaria AUR DA
74. Georgescu Nicolae PSD DA
75. Gheba Daniel-Sorin USR NU
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
77. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
78. Giugea Nicolae PNL NU
79. Giurgiu Adrian USR NU
80. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
81. Gliga Dumitrița PSD DA
82. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
83. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
84. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
86. Gudu Michael PNL NU
87. Halici Nicușor PSD DA
88. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
89. Havârneanu Filip USR NU
90. Hărătău Elena PNL NU
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Horga Maria-Gabriela PNL NU
93. Huțu Alexandra PSD DA
94. Ichim Cristian-Paul USR NU
95. Ilie Victor USR NU
96. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
97. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
98. Kiss János PNL NU
99. Kocsis-Cristea Alexandru PNL NU
100. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
101. Könczei Csaba UDMR NU
102. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
103. Lasca Mihai Ioan - DA
104. Lazăr Ion-Marian USR NU
105. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
106. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
107. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
108. Macovei Silviu Nicu PSD DA
109. Mang Ioan PSD DA
110. Manta Claudiu PSD DA
111. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
112. Mărculescu Dumitru PNL NU
113. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
115. Miftode Marius-Andrei USR NU
116. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Miklós Zoltán UDMR NU
119. Mina Marian PSD DA
120. Mircea Florin PSD DA
121. Miruță Radu-Dinel USR NU
122. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
123. Moisin Radu-Marin PNL NU
124. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
125. Molnar Radu-Iulian USR NU
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
127. Munteanu Remus PSD DA
128. Murariu Oana USR NU
129. Mușoiu Ștefan PSD DA
130. Nagy Vasile AUR DA
131. Nassar Rodica PSD DA
132. Năcuță Sorin PNL NU
133. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
134. Neagu Denisa-Elena USR NU
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nechita Aurel PSD DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Olar Corneliu PNL DA
139. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
140. Oteșanu Daniela PSD DA
141. Özmen Oana-Marciana USR NU
142. Paladi George-Adrian PSD DA
143. Panait Radu USR NU
144. Paraschiv Rodica PSD DA
145. Pavelescu Nicolae PSD DA
146. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
147. Pecingină Gheorghe PNL NU
148. Piper-Savu Florin PSD DA
149. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
150. Polak Tudor PNL NU
151. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
152. Pop Darius AUR DA
153. Pop Rareș Tudor USR NU
154. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
155. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
156. Popica Eduard-Andrei PSD DA
157. Predescu Ana-Loredana PSD DA
158. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
159. Presură Alexandra PSD DA
160. Prună Cristina-Mădălina USR -
161. Prunean Alin-Costel USR NU
162. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
163. Rafila Alexandru PSD DA
164. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
165. Rizea Cristina Camelia USR NU
166. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
167. Roman Florin-Claudiu PNL NU
168. Roman Nicolae AUR DA
169. Roșca Mircea PNL NU
170. Rujan Dumitru PNL NU
171. Salan Viorel PSD DA
172. Sandu Viorica PSD DA
173. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
174. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
175. Simion George-Nicolae AUR DA
176. Simonis Alfred - Robert PSD DA
177. Solomon Adrian PSD DA
178. Stancu Paul PSD DA
179. Stativă Irinel Ioan PSD DA
180. Stănescu Vetuța PNL NU
181. Stoian Maria PNL NU
182. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
183. Stoica Diana USR NU
184. Stoica Elena PSD DA
185. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
186. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
187. Șandru Cosmin PNL NU
188. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
189. Șerban Gianina AUR DA
190. Șișcu George PNL NU
191. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
192. Șoldan Gheorghe PSD DA
193. Șoptică Costel PNL NU
194. Șovăială Constantin PNL NU
195. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
196. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
197. Teodoroiu Simona-Maya PSD -
198. Terente Eugen USR NU
199. Thellmann Christine PNL NU
200. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
201. Tobă Francisc - DA
202. Toda Daniel-Liviu USR NU
203. Todosiu Beniamin USR NU
204. Toma Ilie PSD DA
205. Toma Vasilică PSD DA
206. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
207. Tudorache Daniel PSD DA
208. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
209. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
210. Tușa Adriana Diana PSD DA
211. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
212. Țoiu Oana-Silvia USR NU
213. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
214. Varga Glad-Aurel PNL NU
215. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
216. Volosatîi Boris AUR DA
217. Wiener Adrian USR NU
218. Zakarias Zoltán UDMR NU
219. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 ianuarie 2022, 15:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro