Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2021 > 14:45 Versiunea pentru printare
Marți, 15 iunie 2021, ora 14:45

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 450/2020 privind unele măsuri pentru organizarea alegerilor pentru Senat și Camera Deputaților, ca urmare a încetării mandatului Parlamentului ales în anul 2016
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:323 109 90 55 30 20 17 2
- voturi pentru (DA):323 109 90 55 30 20 17 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benedek Zacharie UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR DA
36. Berescu Monica-Elena USR DA
37. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
39. Bîrcă Constantin PSD DA
40. Blaga Daniel-Codruț USR DA
41. Bode Lucian Nicolae PNL DA
42. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
43. Bota Călin-Ioan PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bulai Oana-Gianina PSD DA
51. Burciu Cristina PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra USR DA
57. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
59. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
61. Chelaru Mircia AUR DA
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chira Claudiu-Martin PNL DA
65. Chirilă Virgil Alin PSD DA
66. Ciofu Cătălina PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor USR DA
69. Ciubuc Ciprian AUR DA
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Coarnă Dumitru PSD DA
72. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
73. Constantin Daniel PNL DA
74. Cozma Adrian-Felician PNL DA
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
76. Cristea Andi-Lucian PSD DA
77. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
78. Cristian Brian USR DA
79. Crîstici Ognean Minoritati DA
80. Crușoveanu Marian PNL DA
81. Csép Éva-Andrea UDMR DA
82. Csoma Botond UDMR DA
83. Cupșa Ioan PNL DA
84. Damian Romulus-Marius PSD DA
85. Dancă Ionel PNL DA
86. Dămureanu Ringo AUR DA
87. Dehelean Silviu USR DA
88. Dinu Cristina-Elena PSD DA
89. Drancă Andrei-Iulian USR DA
90. Drulă Cătălin USR DA
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
93. Dumitru Florian-Emil PNL DA
94. Dunava Costel Neculai PSD DA
95. Enachi Raisa AUR DA
96. Farago Petru UDMR DA
97. Fădor Angelica PNL DA
98. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
99. Fălcoi Nicu USR DA
100. Fechet Mircea PNL DA
101. Feodor Silviu Minoritati DA
102. Feodorov Lucian AUR DA
103. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
104. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Florea Oana-Consuela PSD DA
107. Floroiu Ionel PSD DA
108. Flucuș Dumitru PNL DA
109. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
110. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
111. Furtună Mirela PSD DA
112. Gál Károly UDMR DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilă Anamaria AUR DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
116. Georgescu Nicolae PSD DA
117. Gheba Daniel-Sorin USR DA
118. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
119. Gheorghiu Bogdan PNL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
122. Giugea Nicolae PNL DA
123. Giurgiu Adrian USR DA
124. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
125. Gliga Dumitrița PSD DA
126. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
127. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
130. Gudu Michael PNL DA
131. Hajdu Gábor UDMR DA
132. Halici Nicușor PSD DA
133. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
134. Havârneanu Filip USR DA
135. Hărătău Elena PNL DA
136. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
137. Horga Maria-Gabriela PNL DA
138. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
139. Huțu Alexandra PSD DA
140. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
141. Iancu Marius-Ionel PSD DA
142. Ichim Cristian-Paul USR DA
143. Ilie Victor USR DA
144. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ion Stelian-Cristian USR DA
147. Ionescu George PNL DA
148. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
149. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
150. Kelemen Attila UDMR DA
151. Kelemen Hunor UDMR DA
152. Kiss János PNL DA
153. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
154. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
155. Könczei Csaba UDMR DA
156. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
157. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
158. Lasca Mihai Ioan - DA
159. Lazăr Ion-Marian USR DA
160. Lazăr Teodor USR DA
161. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
162. Longher Ghervazen Minoritati DA
163. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
164. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
165. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
166. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
167. Macovei Silviu Nicu PSD DA
168. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
169. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
170. Mang Ioan PSD DA
171. Manta Claudiu PSD DA
172. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
173. Mărculescu Dumitru PNL DA
174. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
175. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
176. Miftode Marius-Andrei USR DA
177. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
178. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
179. Miklós Zoltán UDMR DA
180. Mina Marian PSD DA
181. Mircea Florin PSD DA
182. Miruță Radu-Dinel USR DA
183. Mitrea Dumitrina AUR DA
184. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
185. Moisin Radu-Marin PNL DA
186. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
187. Molnar Ervin PNL DA
188. Molnar Radu-Iulian USR DA
189. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
190. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
191. Munteanu Remus PSD DA
192. Murariu Oana USR DA
193. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
194. Mușoiu Ștefan PSD DA
195. Nacov Gheorghe Minoritati DA
196. Nagy Szabolcs UDMR DA
197. Nagy Vasile AUR DA
198. Nassar Rodica PSD DA
199. Năcuță Sorin PNL DA
200. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
201. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
202. Neagu Denisa-Elena USR DA
203. Neață Eugen PSD DA
204. Nechita Aurel PSD DA
205. Niță Nicu PSD DA
206. Olar Corneliu PNL DA
207. Orban Ludovic PNL DA
208. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
209. Oteșanu Daniela PSD DA
210. Özmen Oana-Marciana USR DA
211. Paladi George-Adrian PSD DA
212. Pambuccian Varujan Minoritati DA
213. Panait Radu USR DA
214. Paraschiv Rodica PSD DA
215. Pavelescu Nicolae PSD DA
216. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
217. Pecingină Gheorghe PNL DA
218. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
219. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
220. Piper-Savu Florin PSD DA
221. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
222. Plăiașu Gabriel PNL DA
223. Polak Tudor PNL DA
224. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
225. Pop Darius AUR DA
226. Pop Rareș Tudor USR DA
227. Popa Alexandru PNL DA
228. Popa Radu Mihai PSD DA
229. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
230. Popescu Dan-Cristian PSD DA
231. Popescu Pavel PNL DA
232. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
233. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
234. Popica Eduard-Andrei PSD DA
235. Predescu Ana-Loredana PSD DA
236. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
237. Presură Alexandra PSD DA
238. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
239. Prună Cristina-Mădălina USR DA
240. Prunean Alin-Costel USR DA
241. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
242. Rafila Alexandru PSD DA
243. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
244. Rizea Cristina Camelia USR DA
245. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
246. Roman Florin-Claudiu PNL DA
247. Roman Nicolae AUR DA
248. Roșca Mircea PNL DA
249. Rujan Dumitru PNL DA
250. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
251. Salan Viorel PSD DA
252. Sandu Viorica PSD DA
253. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
254. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
255. Scripnic Lilian AUR DA
256. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
257. Seres Dénes UDMR DA
258. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
259. Simion George-Nicolae AUR DA
260. Simonis Alfred - Robert PSD DA
261. Solomon Adrian PSD DA
262. Stancu Ionel Minoritati DA
263. Stancu Paul PSD DA
264. Stativă Irinel Ioan PSD DA
265. Stănescu Vetuța PNL DA
266. Stângă George-Cătălin PNL DA
267. Stoian Maria PNL DA
268. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
269. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
270. Stoica Diana USR DA
271. Stoica Elena PSD DA
272. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
273. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
274. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
275. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
276. Szabó Ödön UDMR DA
277. Șandru Cosmin PNL DA
278. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
279. Șerban Gianina AUR DA
280. Șimon Gheorghe PSD DA
281. Șișcu George PNL DA
282. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
283. Șoldan Gheorghe PSD DA
284. Șoptică Costel PNL DA
285. Șovăială Constantin PNL DA
286. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
287. Tanasă Dan AUR DA
288. Tănase Antonel PNL DA
289. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
290. Tătaru Nelu PNL DA
291. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
292. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
293. Terente Eugen USR DA
294. Thellmann Christine PNL DA
295. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
296. Tobă Francisc - DA
297. Toda Daniel-Liviu USR DA
298. Todosiu Beniamin USR DA
299. Toma Ilie PSD DA
300. Toma Vasilică PSD DA
301. Trăilă Cristina PNL DA
302. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
303. Tudorache Daniel PSD DA
304. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
305. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
306. Turcan Raluca PNL DA
307. Tușa Adriana Diana PSD DA
308. Tuță George-Cristian PNL DA
309. Țachianu Marian PSD DA
310. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
311. Țoiu Oana-Silvia USR DA
312. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
313. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
314. Varga Glad-Aurel PNL DA
315. Vexler Silviu Minoritati DA
316. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
317. Vîlceanu Dan PNL DA
318. Volosatîi Boris AUR DA
319. Weber Mihai PSD DA
320. Wiener Adrian USR DA
321. Zakarias Zoltán UDMR DA
322. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
323. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 ianuarie 2022, 15:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro