Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2021 > 14:57 Versiunea pentru printare
Marți, 15 iunie 2021, ora 14:57

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni
Adoptare MS 4/2021 - Moțiunea simplă ""Cristian Ghinea, de la zero la abis!""
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:315 109 89 54 30 19 12 2
- voturi pentru (DA):143 109 2 - 30 - - 2
- voturi împotrivă (NU):171 - 87 54 - 19 11 -
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
11. Andronache Gabriel PNL NU
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL NU
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR NU
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL NU
22. Balint Liviu-Ioan PNL NU
23. Banias Mircea Marius PNL NU
24. Barbu Costel PNL NU
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
27. Barna Ilie Dan USR NU
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR NU
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Bende Sándor UDMR NU
33. Benedek Zacharie UDMR NU
34. Benga Tudor - Vlad USR NU
35. Berescu Monica-Elena USR NU
36. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
38. Bîrcă Constantin PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț USR NU
40. Bode Lucian Nicolae PNL NU
41. Bola Bogdan-Alexandru PNL NU
42. Bota Călin-Ioan PNL NU
43. Botez Mihai-Cătălin USR NU
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL NU
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR NU
49. Bulai Oana-Gianina PSD DA
50. Burciu Cristina PNL NU
51. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
52. Buzoianu Diana-Anda USR NU
53. Calista Mara-Daniela PNL NU
54. Calotă Florică Ică PNL NU
55. Cambera Oana-Alexandra USR NU
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
57. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
58. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
60. Chelaru Mircia AUR DA
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR NU
63. Chira Claudiu-Martin PNL NU
64. Chirilă Virgil Alin PSD DA
65. Ciofu Cătălina PNL NU
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciornei Radu Tudor USR NU
68. Ciubuc Ciprian AUR DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Coarnă Dumitru PSD DA
71. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
72. Constantin Daniel PNL NU
73. Cozma Adrian-Felician PNL NU
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
75. Cristea Andi-Lucian PSD DA
76. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
77. Cristian Brian USR NU
78. Crîstici Ognean Minoritati NU
79. Crușoveanu Marian PNL NU
80. Csép Éva-Andrea UDMR NU
81. Csoma Botond UDMR NU
82. Cupșa Ioan PNL NU
83. Damian Romulus-Marius PSD DA
84. Dancă Ionel PNL NU
85. Dămureanu Ringo AUR DA
86. Dehelean Silviu USR NU
87. Dinu Cristina-Elena PSD DA
88. Drancă Andrei-Iulian USR NU
89. Drulă Cătălin USR NU
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
92. Dumitru Florian-Emil PNL NU
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Enachi Raisa AUR DA
95. Farago Petru UDMR NU
96. Fădor Angelica PNL NU
97. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
98. Fălcoi Nicu USR NU
99. Fechet Mircea PNL NU
100. Feodor Silviu Minoritati NU
101. Feodorov Lucian AUR DA
102. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
103. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
104. Florea Daniel PSD DA
105. Florea Oana-Consuela PSD DA
106. Floroiu Ionel PSD DA
107. Flucuș Dumitru PNL NU
108. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
109. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
110. Furtună Mirela PSD DA
111. Gál Károly UDMR NU
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
113. Gavrilă Anamaria AUR DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
115. Georgescu Nicolae PSD DA
116. Gheba Daniel-Sorin USR NU
117. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
118. Gheorghiu Bogdan PNL NU
119. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
120. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
121. Giugea Nicolae PNL NU
122. Giurgiu Adrian USR NU
123. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
124. Gliga Dumitrița PSD DA
125. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
126. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
129. Gudu Michael PNL NU
130. Hajdu Gábor UDMR NU
131. Halici Nicușor PSD DA
132. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
133. Havârneanu Filip USR NU
134. Hărătău Elena PNL NU
135. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
136. Horga Maria-Gabriela PNL DA
137. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
138. Huțu Alexandra PSD DA
139. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
140. Iancu Marius-Ionel PSD DA
141. Ichim Cristian-Paul USR NU
142. Ilie Victor USR NU
143. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
144. Intotero Natalia-Elena PSD DA
145. Ion Stelian-Cristian USR NU
146. Ionescu George PNL NU
147. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
148. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
149. Kelemen Attila UDMR NU
150. Kelemen Hunor UDMR NU
151. Kiss János PNL NU
152. Kocsis-Cristea Alexandru PNL NU
153. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
154. Könczei Csaba UDMR NU
155. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
156. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
157. Lasca Mihai Ioan - DA
158. Lazăr Ion-Marian USR NU
159. Lazăr Teodor USR NU
160. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
161. Longher Ghervazen Minoritati NU
162. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
163. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
164. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
165. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
166. Macovei Silviu Nicu PSD DA
167. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
168. Mang Ioan PSD DA
169. Manta Claudiu PSD DA
170. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
171. Mărculescu Dumitru PNL NU
172. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
173. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
174. Miftode Marius-Andrei USR NU
175. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
177. Miklós Zoltán UDMR NU
178. Mina Marian PSD DA
179. Mircea Florin PSD DA
180. Miruță Radu-Dinel USR NU
181. Mitrea Dumitrina AUR DA
182. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
183. Moisin Radu-Marin PNL NU
184. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
185. Molnar Ervin PNL NU
186. Molnar Radu-Iulian USR NU
187. Morar Olivia-Diana PNL NU
188. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
189. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
190. Munteanu Remus PSD DA
191. Murariu Oana USR NU
192. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
193. Mușoiu Ștefan PSD DA
194. Nacov Gheorghe Minoritati NU
195. Nagy Szabolcs UDMR NU
196. Nagy Vasile AUR DA
197. Nassar Rodica PSD DA
198. Năcuță Sorin PNL NU
199. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
200. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
201. Neagu Denisa-Elena USR NU
202. Neață Eugen PSD DA
203. Nechita Aurel PSD DA
204. Niță Nicu PSD DA
205. Olar Corneliu PNL NU
206. Orban Ludovic PNL NU
207. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
208. Oteșanu Daniela PSD DA
209. Özmen Oana-Marciana USR NU
210. Paladi George-Adrian PSD DA
211. Pambuccian Varujan Minoritati NU
212. Panait Radu USR NU
213. Paraschiv Rodica PSD DA
214. Pavelescu Nicolae PSD DA
215. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
216. Pecingină Gheorghe PNL NU
217. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
218. Piper-Savu Florin PSD DA
219. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
220. Plăiașu Gabriel PNL NU
221. Polak Tudor PNL NU
222. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
223. Pop Darius AUR DA
224. Pop Rareș Tudor USR NU
225. Popa Alexandru PNL NU
226. Popa Radu Mihai PSD DA
227. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
228. Popescu Dan-Cristian PSD DA
229. Popescu Pavel PNL NU
230. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
231. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
232. Popica Eduard-Andrei PSD DA
233. Predescu Ana-Loredana PSD DA
234. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
235. Presură Alexandra PSD DA
236. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
237. Prună Cristina-Mădălina USR NU
238. Prunean Alin-Costel USR NU
239. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
240. Rafila Alexandru PSD DA
241. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
242. Rizea Cristina Camelia USR NU
243. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
244. Roman Florin-Claudiu PNL NU
245. Roman Nicolae AUR DA
246. Rujan Dumitru PNL NU
247. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
248. Salan Viorel PSD DA
249. Sandu Viorica PSD DA
250. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
251. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
252. Scripnic Lilian AUR DA
253. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
254. Seres Dénes UDMR NU
255. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
256. Simion George-Nicolae AUR DA
257. Simonis Alfred - Robert PSD DA
258. Solomon Adrian PSD DA
259. Stancu Ionel Minoritati NU
260. Stancu Paul PSD DA
261. Stativă Irinel Ioan PSD DA
262. Stănescu Vetuța PNL NU
263. Stângă George-Cătălin PNL NU
264. Stoian Maria PNL NU
265. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
266. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
267. Stoica Diana USR NU
268. Stoica Elena PSD DA
269. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
270. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
271. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
272. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
273. Șandru Cosmin PNL NU
274. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
275. Șerban Gianina AUR DA
276. Șimon Gheorghe PSD DA
277. Șișcu George PNL NU
278. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
279. Șoldan Gheorghe PSD DA
280. Șoptică Costel PNL NU
281. Șovăială Constantin PNL NU
282. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
283. Tanasă Dan AUR DA
284. Tănase Antonel PNL NU
285. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
286. Tătaru Nelu PNL NU
287. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
288. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
289. Terente Eugen USR NU
290. Thellmann Christine PNL NU
291. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
292. Tobă Francisc - DA
293. Toda Daniel-Liviu USR NU
294. Todosiu Beniamin USR NU
295. Toma Ilie PSD DA
296. Toma Vasilică PSD DA
297. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
298. Tudorache Daniel PSD DA
299. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
300. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
301. Turcan Raluca PNL NU
302. Tușa Adriana Diana PSD DA
303. Tuță George-Cristian PNL NU
304. Țachianu Marian PSD DA
305. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
306. Țoiu Oana-Silvia USR NU
307. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
308. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
309. Varga Glad-Aurel PNL NU
310. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
311. Vîlceanu Dan PNL NU
312. Volosatîi Boris AUR DA
313. Weber Mihai PSD DA
314. Zakarias Zoltán UDMR NU
315. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 ianuarie 2022, 15:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro