Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.06.2021 > 16:21 Versiunea pentru printare
Luni, 28 iunie 2021, ora 16:21

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 97/2021 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.225/2020 privind modificarea unor acte normative și stabilirea unor măsuri în domeniul agriculturii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:166 62 31 38 20 10 4 1
- voturi pentru (DA):165 62 31 38 19 10 4 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Axinia Adrian-George AUR DA
12. Badiu Georgel AUR DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bălășoiu Aurel PSD DA
17. Băltărețu Viorel USR DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Oana-Gianina PSD DA
28. Burciu Cristina PNL DA
29. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
30. Buzoianu Diana-Anda USR DA
31. Calista Mara-Daniela PNL DA
32. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
33. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
34. Chelaru Mircia AUR DA
35. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
37. Ciornei Radu Tudor USR DA
38. Ciubuc Ciprian AUR DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cozma Adrian-Felician PNL DA
41. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
42. Cristian Brian USR DA
43. Csoma Botond UDMR DA
44. Cupșa Ioan PNL DA
45. Dancă Ionel PNL DA
46. Dehelean Silviu USR DA
47. Dinu Cristina-Elena PSD DA
48. Drancă Andrei-Iulian USR DA
49. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
50. Dumitru Florian-Emil PNL DA
51. Enachi Raisa AUR DA
52. Farago Petru UDMR DA
53. Fălcoi Nicu USR DA
54. Feodor Silviu Minoritati DA
55. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
56. Florea Daniel PSD DA
57. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
58. Furtună Mirela PSD DA
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
60. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
61. Georgescu Nicolae PSD DA
62. Gheba Daniel-Sorin USR DA
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
64. Giugea Nicolae PNL DA
65. Giurgiu Adrian USR DA
66. Gliga Dumitrița PSD DA
67. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
68. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
69. Hajdu Gábor UDMR DA
70. Halici Nicușor PSD DA
71. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
72. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
73. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
74. Huțu Alexandra PSD DA
75. Ichim Cristian-Paul USR DA
76. Ilie Victor USR DA
77. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
78. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
79. Könczei Csaba UDMR DA
80. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
81. Lazăr Ion-Marian USR DA
82. Lazăr Teodor USR DA
83. Longher Ghervazen Minoritati DA
84. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
85. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
86. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Mang Ioan PSD DA
89. Manta Claudiu PSD DA
90. Miftode Marius-Andrei USR DA
91. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
92. Miklós Zoltán UDMR DA
93. Mina Marian PSD DA
94. Miruță Radu-Dinel USR DA
95. Mitrea Dumitrina AUR DA
96. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
97. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
98. Molnar Ervin PNL DA
99. Molnar Radu-Iulian USR DA
100. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
101. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
102. Munteanu Remus PSD DA
103. Murariu Oana USR DA
104. Mușoiu Ștefan PSD DA
105. Nassar Rodica PSD DA
106. Năcuță Sorin PNL DA
107. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
108. Neagu Denisa-Elena USR DA
109. Neață Eugen PSD DA
110. Niță Nicu PSD DA
111. Oteșanu Daniela PSD DA
112. Özmen Oana-Marciana USR DA
113. Paraschiv Rodica PSD DA
114. Pavelescu Nicolae PSD DA
115. Piper-Savu Florin PSD DA
116. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
117. Pop Darius AUR DA
118. Popa Radu Mihai PSD DA
119. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
120. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
121. Prună Cristina-Mădălina USR DA
122. Prunean Alin-Costel USR DA
123. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
124. Rafila Alexandru PSD DA
125. Rizea Cristina Camelia USR DA
126. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
127. Roman Florin-Claudiu PNL DA
128. Roman Nicolae AUR DA
129. Rujan Dumitru PNL DA
130. Salan Viorel PSD DA
131. Sandu Viorica PSD DA
132. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
133. Scripnic Lilian AUR DA
134. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
135. Stancu Paul PSD DA
136. Stativă Irinel Ioan PSD DA
137. Stoian Maria PNL DA
138. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
139. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
140. Stoica Diana USR DA
141. Stoica Elena PSD DA
142. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
143. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
144. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
145. Șerban Gianina AUR DA
146. Șișcu George PNL DA
147. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
148. Șoptică Costel PNL DA
149. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
150. Tătaru Nelu PNL DA
151. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
152. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
153. Tobă Francisc - DA
154. Todosiu Beniamin USR DA
155. Toma Ilie PSD DA
156. Toma Vasilică PSD DA
157. Trăilă Cristina PNL DA
158. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
159. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
160. Turcan Raluca PNL DA
161. Tușa Adriana Diana PSD DA
162. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
163. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
164. Volosatîi Boris AUR DA
165. Vulpescu Ioan PSD DA
166. Zakarias Zoltán UDMR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 26 ianuarie 2022, 22:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro