Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2021 > 12:24 Versiunea pentru printare
Marți, 29 iunie 2021, ora 12:24

Poziție pe
ordinea de zi:
23
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 464/2019 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.104/2001 privind organizarea și funcționarea Poliției de Frontieră Romăne
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:309 105 85 54 29 19 16 1
- voturi pentru (DA):309 105 85 54 29 19 16 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
38. Bîrcă Constantin PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț USR DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bulai Oana-Gianina PSD DA
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda USR DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
57. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
59. Chelaru Mircia AUR DA
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chira Claudiu-Martin PNL DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR DA
67. Ciubuc Ciprian AUR DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Coarnă Dumitru PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Cozma Adrian-Felician PNL DA
72. Cristea Andi-Lucian PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
74. Cristian Brian USR DA
75. Crîstici Ognean Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian PNL DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Damian Romulus-Marius PSD DA
81. Dancă Ionel PNL DA
82. Dămureanu Ringo AUR DA
83. Dehelean Silviu USR DA
84. Dinu Cristina-Elena PSD DA
85. Drancă Andrei-Iulian USR DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
89. Dumitru Florian-Emil PNL DA
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Enachi Raisa AUR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
95. Fălcoi Nicu USR DA
96. Fechet Mircea PNL DA
97. Feodor Silviu Minoritati DA
98. Feodorov Lucian AUR DA
99. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Flucuș Dumitru PNL DA
105. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
106. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Gál Károly UDMR DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Anamaria AUR DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheba Daniel-Sorin USR DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
118. Giugea Nicolae PNL DA
119. Giurgiu Adrian USR DA
120. Gliga Dumitrița PSD DA
121. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
122. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Gudu Michael PNL DA
125. Hajdu Gábor UDMR DA
126. Halici Nicușor PSD DA
127. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
128. Havârneanu Filip USR DA
129. Hărătău Elena PNL DA
130. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
131. Horga Maria-Gabriela PNL DA
132. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
133. Huțu Alexandra PSD DA
134. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
135. Iancu Marius-Ionel PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ichim Cristian-Paul USR DA
138. Ilie Victor USR DA
139. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ion Stelian-Cristian USR DA
142. Ionescu George PNL DA
143. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
144. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
145. Kelemen Attila UDMR DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kiss János PNL DA
148. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
149. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
150. Könczei Csaba UDMR DA
151. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
152. Lasca Mihai Ioan - DA
153. Lazăr Ion-Marian USR DA
154. Lazăr Teodor USR DA
155. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
156. Longher Ghervazen Minoritati DA
157. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
158. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
159. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
160. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
161. Macovei Silviu Nicu PSD DA
162. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
163. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
164. Mang Ioan PSD DA
165. Manta Claudiu PSD DA
166. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
167. Mărculescu Dumitru PNL DA
168. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Miftode Marius-Andrei USR DA
171. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
172. Miklós Zoltán UDMR DA
173. Mina Marian PSD DA
174. Mircea Florin PSD DA
175. Miruță Radu-Dinel USR DA
176. Mitrea Dumitrina AUR DA
177. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
178. Moisin Radu-Marin PNL DA
179. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
180. Molnar Ervin PNL DA
181. Molnar Radu-Iulian USR DA
182. Morar Olivia-Diana PNL DA
183. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
184. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
185. Munteanu Remus PSD DA
186. Murariu Oana USR DA
187. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
188. Mușoiu Ștefan PSD DA
189. Nacov Gheorghe Minoritati DA
190. Nagy Szabolcs UDMR DA
191. Nagy Vasile AUR DA
192. Nassar Rodica PSD DA
193. Năcuță Sorin PNL DA
194. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
195. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
196. Neagu Denisa-Elena USR DA
197. Neață Eugen PSD DA
198. Nechita Aurel PSD DA
199. Niță Nicu PSD DA
200. Olar Corneliu PNL DA
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
203. Oteșanu Daniela PSD DA
204. Özmen Oana-Marciana USR DA
205. Paladi George-Adrian PSD DA
206. Pambuccian Varujan Minoritati DA
207. Panait Radu USR DA
208. Paraschiv Rodica PSD DA
209. Pavelescu Nicolae PSD DA
210. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
211. Pecingină Gheorghe PNL DA
212. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
213. Piper-Savu Florin PSD DA
214. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
215. Plăiașu Gabriel PNL DA
216. Polak Tudor PNL DA
217. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
218. Pop Darius AUR DA
219. Pop Rareș Tudor USR DA
220. Popa Alexandru PNL DA
221. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
222. Popescu Pavel PNL DA
223. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
224. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
225. Popica Eduard-Andrei PSD DA
226. Predescu Ana-Loredana PSD DA
227. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
228. Presură Alexandra PSD DA
229. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
230. Prună Cristina-Mădălina USR DA
231. Prunean Alin-Costel USR DA
232. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
233. Rafila Alexandru PSD DA
234. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
235. Rizea Cristina Camelia USR DA
236. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
237. Roman Florin-Claudiu PNL DA
238. Roman Nicolae AUR DA
239. Roșca Mircea PNL DA
240. Rujan Dumitru PNL DA
241. Salan Viorel PSD DA
242. Sandu Viorica PSD DA
243. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
244. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
245. Scripnic Lilian AUR DA
246. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
249. Simion George-Nicolae AUR DA
250. Simonis Alfred - Robert PSD DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stancu Ionel Minoritati DA
253. Stancu Paul PSD DA
254. Stativă Irinel Ioan PSD DA
255. Stănescu Vetuța PNL DA
256. Stângă George-Cătălin PNL DA
257. Stoian Maria PNL DA
258. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
259. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
260. Stoica Diana USR DA
261. Stoica Elena PSD DA
262. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
263. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
264. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
265. Szabó Ödön UDMR DA
266. Șandru Cosmin PNL DA
267. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
268. Șerban Gianina AUR DA
269. Șimon Gheorghe PSD DA
270. Șișcu George PNL DA
271. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
272. Șoldan Gheorghe PSD DA
273. Șoptică Costel PNL DA
274. Șovăială Constantin PNL DA
275. Tanasă Dan AUR DA
276. Tănase Antonel PNL DA
277. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
278. Tătaru Nelu PNL DA
279. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
280. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
281. Terente Eugen USR DA
282. Thellmann Christine PNL DA
283. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
284. Toda Daniel-Liviu USR DA
285. Todosiu Beniamin USR DA
286. Toma Ilie PSD DA
287. Toma Vasilică PSD DA
288. Trăilă Cristina PNL DA
289. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
290. Tudorache Daniel PSD DA
291. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
292. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
293. Turcan Raluca PNL DA
294. Tușa Adriana Diana PSD DA
295. Țachianu Marian PSD DA
296. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
297. Țoiu Oana-Silvia USR DA
298. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
299. Varga Glad-Aurel PNL DA
300. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
301. Vexler Silviu Minoritati DA
302. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
303. Volosatîi Boris AUR DA
304. Vulpescu Ioan PSD DA
305. Weber Mihai PSD DA
306. Wiener Adrian USR DA
307. Zakarias Zoltán UDMR DA
308. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
309. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 27 ianuarie 2022, 19:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro