Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2021 > 10:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 iunie 2021, ora 10:04

Subiect vot: Comisia pentru Constituționalitate - Lucrează paralel cu Plenul
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:138 23 43 51 3 13 5
- voturi pentru (DA):138 23 43 51 3 13 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alda Adrian PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Apostol Alin-Gabriel USR DA
4. Ardelean Ben-Oni PNL DA
5. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
6. Badea Mihai-Alexandru USR DA
7. Badiu Georgel AUR DA
8. Banias Mircea Marius PNL DA
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
11. Băltărețu Viorel USR DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Berescu Monica-Elena USR DA
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
17. Bîrcă Constantin PSD DA
18. Blaga Daniel-Codruț USR DA
19. Bota Călin-Ioan PNL DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bulai Iulian USR DA
24. Burciu Cristina PNL DA
25. Calista Mara-Daniela PNL DA
26. Cambera Oana-Alexandra USR DA
27. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
28. Chichirău Cosette-Paula USR DA
29. Chira Claudiu-Martin PNL DA
30. Chirilă Virgil Alin PSD DA
31. Ciofu Cătălina PNL DA
32. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
33. Ciornei Radu Tudor USR DA
34. Coarnă Dumitru PSD DA
35. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
36. Cristian Brian USR DA
37. Crușoveanu Marian PNL DA
38. Csép Éva-Andrea UDMR DA
39. Csoma Botond UDMR DA
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Damian Romulus-Marius PSD DA
42. Dancă Ionel PNL DA
43. Dehelean Silviu USR DA
44. Drancă Andrei-Iulian USR DA
45. Drulă Cătălin USR DA
46. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
47. Fălcoi Nicu USR DA
48. Fechet Mircea PNL DA
49. Feodor Silviu Minoritati DA
50. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
51. Florea Daniel PSD DA
52. Flucuș Dumitru PNL DA
53. Gál Károly UDMR DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gavrilă Anamaria AUR DA
56. Gheba Daniel-Sorin USR DA
57. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
58. Gheorghiu Bogdan PNL DA
59. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
60. Giugea Nicolae PNL DA
61. Giurgiu Adrian USR DA
62. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
63. Gudu Michael PNL DA
64. Hajdu Gábor UDMR DA
65. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
66. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
67. Ichim Cristian-Paul USR DA
68. Ilie Victor USR DA
69. Ion Stelian-Cristian USR DA
70. Kelemen Attila UDMR DA
71. Kiss János PNL DA
72. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
73. Könczei Csaba UDMR DA
74. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
75. Lazăr Ion-Marian USR DA
76. Lazăr Teodor USR DA
77. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
78. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
79. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
80. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
81. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
82. Miftode Marius-Andrei USR DA
83. Moisin Radu-Marin PNL DA
84. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
85. Molnar Ervin PNL DA
86. Molnar Radu-Iulian USR DA
87. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
88. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
89. Munteanu Remus PSD DA
90. Murariu Oana USR DA
91. Nagy Szabolcs UDMR DA
92. Năcuță Sorin PNL DA
93. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
94. Neagu Denisa-Elena USR DA
95. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
96. Özmen Oana-Marciana USR DA
97. Pambuccian Varujan Minoritati DA
98. Panait Radu USR DA
99. Pecingină Gheorghe PNL DA
100. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
101. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
102. Pop Rareș Tudor USR DA
103. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
104. Prună Cristina-Mădălina USR DA
105. Prunean Alin-Costel USR DA
106. Rizea Cristina Camelia USR DA
107. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
108. Sandu Viorica PSD DA
109. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
110. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
111. Seres Dénes UDMR DA
112. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
113. Stănescu Vetuța PNL DA
114. Stângă George-Cătălin PNL DA
115. Stoian Maria PNL DA
116. Stoica Diana USR DA
117. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
118. Șimon Gheorghe PSD DA
119. Șișcu George PNL DA
120. Șovăială Constantin PNL DA
121. Tănase Antonel PNL DA
122. Tătaru Nelu PNL DA
123. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
124. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
125. Terente Eugen USR DA
126. Thellmann Christine PNL DA
127. Toda Daniel-Liviu USR DA
128. Todosiu Beniamin USR DA
129. Toma Vasilică PSD DA
130. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
131. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
132. Tușa Adriana Diana PSD DA
133. Țoiu Oana-Silvia USR DA
134. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
135. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
136. Weber Mihai PSD DA
137. Zakarias Zoltán UDMR DA
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 25 ianuarie 2022, 16:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro