Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.08.2021 > 10:04 Versiunea pentru printare
Joi, 19 august 2021, ora 10:04

Subiect vot: Programul de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:147 67 31 26 9 7 7
- voturi pentru (DA):145 67 31 26 7 7 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - -
- abțineri:1 - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Alda Adrian PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușceac Antonio AUR DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
13. Balint Liviu-Ioan PNL DA
14. Barbu Costel PNL DA
15. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
16. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băltărețu Viorel USR DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bîrcă Constantin PSD DA
21. Bota Călin-Ioan PNL DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bulai Oana-Gianina PSD DA
27. Buzoianu Diana-Anda USR DA
28. Calotă Florică Ică PNL DA
29. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
30. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
31. Chirilă Virgil Alin PSD DA
32. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
33. Ciornei Radu Tudor USR DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cristea Andi-Lucian PSD DA
36. Crușoveanu Marian PNL DA
37. Csép Éva-Andrea UDMR DA
38. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
39. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
40. Dunava Costel Neculai PSD DA
41. Enachi Raisa AUR DA
42. Fălcoi Nicu USR DA
43. Feodorov Lucian AUR DA
44. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
45. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
46. Florea Oana-Consuela PSD DA
47. Floroiu Ionel PSD DA
48. Gál Károly UDMR DA
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
50. Georgescu Nicolae PSD DA
51. Gheba Daniel-Sorin USR DA
52. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
53. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
54. Giugea Nicolae PNL DA
55. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
56. Gliga Dumitrița PSD DA
57. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
58. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
59. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
60. Hajdu Gábor UDMR DA
61. Hărătău Elena PNL DA
62. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
63. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
64. Huțu Alexandra PSD DA
65. Iancu Marius-Ionel PSD DA
66. Ibram Iusein Minoritati DA
67. Ichim Cristian-Paul USR DA
68. Ilie Victor USR DA
69. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
70. Intotero Natalia-Elena PSD DA
71. Ion Stelian-Cristian USR DA
72. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
73. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
74. Kelemen Attila UDMR DA
75. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
76. Könczei Csaba UDMR DA
77. Lazăr Ion-Marian USR DA
78. Lazăr Teodor USR DA
79. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
80. Longher Ghervazen Minoritati DA
81. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
82. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
83. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
84. Macovei Silviu Nicu PSD DA
85. Manta Claudiu PSD DA
86. Mărculescu Dumitru PNL DA
87. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
88. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
89. Miklós Zoltán UDMR DA
90. Mircea Florin PSD DA
91. Moisin Radu-Marin PNL DA
92. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
93. Munteanu Remus PSD DA
94. Murariu Oana USR DA
95. Nagy Szabolcs UDMR DA
96. Năcuță Sorin PNL DA
97. Neagu Denisa-Elena USR DA
98. Neață Eugen PSD DA
99. Nechita Aurel PSD DA
100. Niță Nicu PSD DA
101. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
102. Oteșanu Daniela PSD DA
103. Paladi George-Adrian PSD DA
104. Pavelescu Nicolae PSD DA
105. Pecingină Gheorghe PNL DA
106. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
107. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
108. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
109. Prună Cristina-Mădălina USR DA
110. Prunean Alin-Costel USR DA
111. Rafila Alexandru PSD DA
112. Rizea Cristina Camelia USR DA
113. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
114. Roman Florin-Claudiu PNL DA
115. Rujan Dumitru PNL DA
116. Salan Viorel PSD DA
117. Sandu Viorica PSD DA
118. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
119. Scripnic Lilian AUR DA
120. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
121. Simonis Alfred - Robert PSD DA
122. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
123. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
124. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
125. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
126. Șerban Gianina AUR DA
127. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
128. Șoldan Gheorghe PSD DA
129. Șovăială Constantin PNL DA
130. Tănase Antonel PNL DA
131. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
132. Tătaru Nelu PNL DA
133. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
134. Terente Eugen USR DA
135. Thellmann Christine PNL DA
136. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
137. Toma Vasilică PSD DA
138. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
139. Tudorache Daniel PSD DA
140. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
141. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
142. Tușa Adriana Diana PSD DA
143. Tuță George-Cristian PNL DA
144. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
145. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
146. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
147. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 august 2022, 11:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro