Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.09.2021 > 11:48 Versiunea pentru printare
Marți, 21 septembrie 2021, ora 11:48

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 444/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.105/2020 pentru completarea Legii nr.291/2018 privind aprobarea obiectivului de investiții Autostrada Iași-Târgu Mureș, Autostrada Unirii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:267 96 81 51 - 20 15 4
- voturi pentru (DA):266 95 81 51 - 20 15 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apjok Norbert - DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad USR DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra USR DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chira Claudiu-Martin PNL DA
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciornei Radu Tudor USR DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coarnă Dumitru PSD DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristian Brian USR DA
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR DA
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
80. Fălcoi Nicu USR DA
81. Fechet Mircea PNL DA
82. Feodor Silviu Minoritati DA
83. Florea Daniel PSD DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD Abținere
86. Flucuș Dumitru PNL DA
87. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Anamaria - DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin USR DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Giurgiu Adrian USR DA
100. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
101. Gliga Dumitrița PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
103. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
104. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Michael PNL DA
107. Hajdu Gábor UDMR DA
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
110. Havârneanu Filip USR DA
111. Hărătău Elena PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Horga Maria-Gabriela PNL DA
114. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
115. Huțu Alexandra PSD DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ichim Cristian-Paul USR DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
125. Kelemen Attila UDMR DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Kiss János PNL DA
128. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
129. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
130. Könczei Csaba UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
133. Lasca Mihai Ioan - DA
134. Lazăr Ion-Marian USR DA
135. Lazăr Teodor USR DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
139. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
140. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
141. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
145. Mang Ioan PSD DA
146. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
147. Mărculescu Dumitru PNL DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Miftode Marius-Andrei USR DA
151. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Miklós Zoltán UDMR DA
154. Mina Marian PSD DA
155. Mircea Florin PSD DA
156. Miruță Radu-Dinel USR DA
157. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
158. Moisin Radu-Marin PNL DA
159. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
160. Molnar Ervin PNL DA
161. Morar Olivia-Diana PNL DA
162. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
163. Murariu Oana USR DA
164. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
165. Mușoiu Ștefan PSD DA
166. Nacov Gheorghe Minoritati DA
167. Nagy Szabolcs UDMR DA
168. Năcuță Sorin PNL DA
169. Neagu Denisa-Elena USR DA
170. Neață Eugen PSD DA
171. Nechita Aurel PSD DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Olar Corneliu PNL DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Özmen Oana-Marciana USR DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Panait Radu USR DA
178. Pavelescu Nicolae PSD DA
179. Pecingină Gheorghe PNL DA
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Piper-Savu Florin PSD DA
182. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
183. Plăiașu Gabriel PNL DA
184. Polak Tudor PNL DA
185. Pop Rareș Tudor USR DA
186. Popa Alexandru PNL DA
187. Popa Radu Mihai PSD DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Dan-Cristian PSD DA
190. Popescu Pavel PNL DA
191. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
192. Popica Eduard-Andrei PSD DA
193. Predescu Ana-Loredana PSD DA
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR DA
198. Prunean Alin-Costel USR DA
199. Rafila Alexandru PSD DA
200. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
201. Rizea Cristina Camelia USR DA
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
203. Roman Florin-Claudiu PNL DA
204. Roșca Mircea PNL DA
205. Rujan Dumitru PNL DA
206. Salan Viorel PSD DA
207. Sandu Viorica PSD DA
208. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
209. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
210. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Stancu Ionel Minoritati DA
216. Stancu Paul PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Vetuța PNL DA
219. Stângă George-Cătălin PNL DA
220. Stoian Maria PNL DA
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Stoica Diana USR DA
223. Stoica Elena PSD DA
224. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
225. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șandru Cosmin PNL DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
231. Șoldan Gheorghe PSD DA
232. Șoptică Costel PNL DA
233. Șovăială Constantin PNL DA
234. Ștefan Ion PNL DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
236. Tănase Antonel PNL DA
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Tătaru Nelu PNL DA
239. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
240. Terente Eugen USR DA
241. Thellmann Christine PNL DA
242. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
243. Tobă Francisc - DA
244. Toda Daniel-Liviu USR DA
245. Todosiu Beniamin USR DA
246. Toma Ilie PSD DA
247. Toma Vasilică PSD DA
248. Trăilă Cristina PNL DA
249. Tudorache Daniel PSD DA
250. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
251. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
252. Turcan Raluca PNL DA
253. Tușa Adriana Diana PSD DA
254. Tuță George-Cristian PNL DA
255. Țachianu Marian PSD DA
256. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
257. Țoiu Oana-Silvia USR DA
258. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
259. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
260. Varga Glad-Aurel PNL DA
261. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
262. Vulpescu Ioan PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Wiener Adrian USR DA
265. Zakarias Zoltán UDMR DA
266. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 17 mai 2022, 6:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro