Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:07

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-2
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 166/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr. 114/1996, publicată în Monitorul Oficial, Partea I, nr. 254 din 21/10/1996, republicată în Monitorul Oficial, Partea I, nr. 393 din 31.12.1997, privind Legea Locuinței
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:193 58 41 14 43 12 9 12 4
- voturi pentru (DA):191 57 41 13 43 12 9 12 4
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Avram Dumitru PRM DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bleotu Vasile PSD DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
27. Burnei Ion PSD DA
28. Bușoi Diana Maria PD-L DA
29. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
30. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PD-L DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
49. Cristea Ioan PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Renică PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Ehling Elena PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PNL DA
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Fuia Stelian PD-L DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Ghișe Ioan PNL DA
74. Godja Petru PSD DA
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gubandru Aurel PSD DA
77. Hellvig Eduard Raul PNL DA
78. Hoban Ioan PNL DA
79. Hogea Vlad Gabriel PC DA
80. Hoinaru Marian PD-L DA
81. Iancu Iulian PSD DA
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Ilie Cristian PD-L DA
86. Iordache Florin PSD DA
87. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
88. Iriza Marius PRM DA
89. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
90. Kelemen Hunor UDMR DA
91. Kerekes Károly UDMR DA
92. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
93. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
94. Lificiu Petru PD-L DA
95. Luchian Ion PNL DA
96. Macaleți Costică PSD DA
97. Magheru Paul PRM DA
98. Manolescu Oana Minoritati DA
99. Manta Pantelimon PNL DA
100. Martin Eduard-Stelian PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Matei Cătălin Lucian PSD DA
104. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
105. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
106. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
107. Mătușa Tudor PRM DA
108. Merce Ilie PRM DA
109. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
110. Micle Ioan Radu PNL DA
111. Micula Cătălin PNL DA
112. Mihalache Sorin Dan PSD DA
113. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
114. Mircea Costache PC DA
115. Mircovici Niculae Minoritati DA
116. Mitrea Miron Tudor PSD DA
117. Mînzînă Ion PC DA
118. Mocanu Alexandru PD-L DA
119. Mohora Tudor PSD DA
120. Momanu Corneliu PD-L DA
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
123. Nassar Rodica PSD DA
124. Năstase Adrian PSD DA
125. Nechita Aurel PSD DA
126. Nicolae Alexandri PNL DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
129. Oancea Viorel PD-L DA
130. Oltean Ioan PD-L DA
131. Olteanu Bogdan PNL DA
132. Ovidenie Costel - DA
133. Pardău Dumitru PD-L DA
134. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
135. Păun Nicolae Minoritati DA
136. Petrea Constantin PD-L DA
137. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
138. Plăiașu Gabriel PNL DA
139. Podgorean Radu PSD DA
140. Ponta Victor-Viorel PSD DA
141. Popa Cornel PNL DA
142. Popa Daniela PC DA
143. Popescu Corneliu PD-L DA
144. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
145. Pupeză Viorel PC DA
146. Pușcă Mircea Valer PNL DA
147. Rădulescu Cristian PD-L DA
148. Rogin Marius PD-L DA
149. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
150. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
151. Rusu Valentin PD-L DA
152. Sanda Victor PSD DA
153. Sandu Gabriel PD-L DA
154. Sasu Ion PRM DA
155. Săpunaru Nini PNL DA
156. Sârbu Marian PSD DA
157. Scutaru Adrian George PNL DA
158. Seres Dénes UDMR DA
159. Sóki Béla UDMR DA
160. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
161. Stănescu Cristian PRM DA
162. Stoica Ion PD-L DA
163. Străchinaru Petre PD-L DA
164. Strungă Emil PNL DA
165. Szekely Levente Csaba UDMR DA
166. Șandru Marcela Lavinia - DA
167. Știrbeț Cornel PD-L DA
168. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
169. Tămagă Constantin PSD DA
170. Tănăsescu Tudor PSD DA
171. Tărniceru Petru PSD DA
172. Timiș Ioan PNL DA
173. Todoran Pavel PSD DA
174. Tudor Constantin PD-L DA
175. Tudose Mihai PSD DA
176. Turc Ioan PNL DA
177. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
178. Ujeniuc Dragoș PNL DA
179. Ungureanu Petre PD-L DA
180. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
181. Ursărescu Dorinel PNL DA
182. Vainer Aurel Minoritati DA
183. Varga Attila UDMR DA
184. Vasile Aurelia PSD DA
185. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
186. Vladu Iulian PD-L DA
187. Vlădoiu Aurel PSD DA
188. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
189. Voinea Florea PSD DA
190. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
191. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Marin Constantin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 23:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro